Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ubezpieczenie samochodu w dużym i małym mieście. Od czego zależą różnice?

Dodał: red Data: 2019-06-04 21:53:28 (czytane: 1363)

Ceny ubezpieczeń OC, jak również pakietów komunikacyjnych, mogą się znacząco od siebie różnić. I to nie tylko pomiędzy konkurencyjnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, lecz także miastami. Wiedziałeś, że za taki sam zakres ochrony w jednej miejscowości zapłacisz do 1 000 zł, a w drugiej nawet 1500 zł? Przeczytaj artykuł i dowiedz się dlaczego. Sprawdź też inne czynniki kluczowe dla składki.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW którym mieście zapłacisz mniej i dlaczego?
Jednym z bardzo ważnych czynników wpływających na cenę ubezpieczenia OC i pakietów komunikacyjnych jest miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Ma to znaczenie, jako że w dużym mieście występuje większy ruch na drogach, a tym samym wzrasta ryzyko wdania się w kolizję lub spowodowania innej szkody drogowej. Dodatkowo towarzystwa ubezpieczeniowe dysponują statystykami wypadków, więc czasem nieco większe miasto może zostać uznane za bezpieczniejsze względem mniejszego.

ubezpieczenie_samochodu_bilgoraj.jpg

Ciekawostkę może stanowić fakt, że za to samo ubezpieczenie – OC oferowane przez tę samą firmę – w Krakowie zapłacisz 1320 zł, w Szczecinie 1428 zł, w Warszawie 1374 zł, a we Wrocławiu aż… 1623 zł! Być może nie wiesz, ale Wrocław jest jednym z najdroższych miast, jeśli chodzi o OC. Średnia cena składki wynosi tu 1585 zł. Dla porównania w mniejszym i spokojniejszym Rzeszowie na podstawowe ubezpieczenie wydasz średnio 1000 zł.

Przekonaj się, jakie są średnie ceny OC w polskich miastach, a także jakie stawki proponują popularne towarzystwa ubezpieczeniowe: https://kioskpolis.pl/ile-za-ubezpieczenie-samochodu-w-warszawie-ile-we-wroclawiu-ranking/.

ubezpieczenie_samochodu__1_.jpg

Jak samochód wpływa na cenę ubezpieczenia?
Kolejnym czynnikiem mającym ogromne znaczenie dla wysokości składki OC są dane dotyczące pojazdu. Tu także towarzystwa ubezpieczeniowe dysponują statystykami: awaryjności i uczestniczenia w wypadkach. Niektóre marki i modele są bardziej zawodne od innych, i ów fakt ubezpieczyciel weźmie pod uwagę podczas przyznawania Ci zniżek.

Poza marką i modelem liczy się wiek samochodu. Za ochronę auta nowego, prosto z salonu, zapłacisz mniej niż za ochronę starego, z nie raz naprawianymi częściami i awaryjnego. Zniżki dostaniesz także za mniejszy silnik i brak modyfikacji (np. zamontowania instalacji gazowej).

Różnice w cenach OC dla odmiennych modeli aut bywają ogromne! Za samo OC dla Toyoty Corolli 1.6 VVT-i z 2006 roku z przebiegiem około 100 tys. km zapłacisz 1206 zł, a dla Forda Focusa z 2008 roku z silnikiem 1.8 FlexiFuel nawet 3 521 zł. Z koli ceny pakietów OC+AC to kolejno: 1 492 zł, 4 914 zł.

ubezpieczenie_samochodu__2_.jpg

OC dla młodego i doświadczonego kierowcy
Na niską stawkę OC nie mają też co liczyć kierowcy świeżo upieczeni. Dopiero co zdane prawo jazdy, pierwszy samochód, brak doświadczenia na drodze i nieposiadanie bezkolizyjnej historii jazdy działają na niekorzyść. To właśnie z tego względu młodzi często rejestrują auto jako współwłasność z jednym z rodziców, korzystając z przysługujących mu zniżek.

Atrakcyjnej ceny składki może się spodziewać kierowca dojrzały, doświadczony, posiadający rodzinę i dzieci. Jeśli ma w polisie ochronę zniżek i w okresie rozliczeniowym raz zdarzy mu się doprowadzić do kolizji, nie traci zniżek z tytułu bezkolizyjnej jazdy.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: ubezpiecznie auta   ubezpieczenie samochodu   biłgoraj   obowiązkowe ubezpieczenieoc

Zobacz także

Pakiety OC i AC - jak wybrać najlepszą ofertę?

Dodane: 2020-10-27 18:27 - Komentarze  (0)  czytane (54)

TAGI: ubezpiecznie auta, oc samochodu, ac samochoduKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.89.87.12

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nabór wniosków w ramach pilotażowego program „Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2019...