Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ubezpieczenie OC samochodu – ile kosztuje?

Dodał: red Data: 2021-11-24 08:03:05 (czytane: 659)

Jeśli przymierzasz się do zakupu swojego pierwszego samochodu, zapewne zastanawiasz się, jakie koszty dodatkowe będzie trzeba ponieść, aby móc pełnoprawnie wyruszyć na polskie drogi. Jednym z nich z pewnością będzie ubezpieczenie OC, bez którego ani rusz! W dzisiejszym artykule zastanowimy się, od czego zależą ceny za OC, jak można wpływać na ich wysokość, a także sprawdzimy, ile aktualnie średnio płacą Polacy za swoje polisy.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZakup pierwszego samochodu to często moment ekscytacji i dużej radości. Na ziemię potrafią nas sprowadzić jednak sprawy formalne, których trzeba dopełnić, by móc w pełni korzystać z nowego nabytku. Jedną z najpilniejszych kwestii, które musimy załatwić, jest zakup pakietu ubezpieczeniowego OC. Zgodnie z polskim prawem - OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, a za jego brak można spotkać się z karą finansową nałożoną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Wracając jednak do meritum - to, co kierowców będzie interesowało w tym aspekcie najbardziej, to kwestie finansowe. A więc odwieczne pytanie: ile takie OC może mnie kosztować?

Ubezpieczenie OC – ile za składki płacą Polacy?

Jak podaje portal Porówneo - w 2021 roku średnia cena roczna za OC w Polsce wynosiła około 676 złotych. Należy przy tym pamiętać, że podana kwota jest kwotą średnią, na którą „zrzucają się” wszyscy kierowcy posiadający aktywne polisy ubezpieczeniowe. A każdy z nich może płacić całkowicie różne składki. Wszystko zależy od tego, czy posiadamy zniżki, czy też musimy radzić sobie bez nich.

porowneo.jpg

Co ciekawe – ten sam kierowca próbujący objąć polisą OC to samo auto może liczyć się z różnicami w kalkulacjach składek u różnych agentów ubezpieczeniowych. Dlatego tak istotne jest, by przed podpisaniem umowy z jednym towarzystwem ubezpieczeniowym sprawdzić również propozycje u innych.

Ubezpieczenie OC – ile zapłaci młody kierowca?

Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, nie posiadając innych informacji od tej, że kierowca jest młody i niedoświadczony. Ubezpieczyciele, badając ryzyko, jakim obarczone będzie objęcie polisą kierowcy, skupiają się na szeregu różnych czynników związanych zarówno bezpośrednio z nim, jak i z samochodem, który docelowo ma być przedmiotem ubezpieczenia.

Do czynników tych zaliczyć możemy – poza wiekiem i stażem kierowcy na drodze – między innymi:

  • model i markę samochodu,
  • pojemność silnika samochodu,
  • miejsca zamieszkania kierowcy,
  • faktu posiadania rodziny.

Ubezpieczenie OC – co zrobić, by płacić mniej?

Oczywiście istnieje kilka opcji obniżenia projektowanych składek za OC.

Przede wszystkim warto zawsze zrobić rozpoznanie rynku, dzięki któremu sprawdzimy, które towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam najkorzystniejsze warunki. W tym celu najlepiej posłużyć się porównywarką internetową, za pomocą której uzyskamy wiele ciekawych informacji i łatwiej będzie nam podjąć decyzję o wyborze danego ubezpieczyciela.

audi.jpg

Poza tym – skoro wysokość składek zależy w dużej mierze od parametrów technicznych samochodu – możemy starać się znaleźć auto, które nadal będzie cechowało się odpowiadającymi nam specyfikacjami, jednak pozwoli odrobinę obniżyć wysokość składek. Jeśli wiek samochodu czy jego marka nie mają dla nas tak wielkiego znaczenia – możemy pomyśleć o zakupie takiego, który w oczach ubezpieczyciela nie będzie przedstawiał zbyt wysokiego ryzyka.

Dobrym wyjściem z tej sytuacji będzie również decyzja o współdzieleniu polisy OC z członkiem rodziny. Kierowcy młodzi zazwyczaj płacą więcej, bo nie mają doświadczenia. Dlaczego jednak nie mieliby korzystać z doświadczenia kogoś starszego wiekiem, jak i stażem za kółkiem? Wielu ubezpieczycieli posiada w swojej ofercie możliwość współdzielenia ubezpieczenia z inną osobą. A takie rozwiązanie z pewnością pozwoli młodym właścicielom samochodów nieco odetchnąć finansowo, korzystając ze zniżek taty, mamy czy też dziadka.

*Artykuł sponsorowany

Tagi: ubezpieczenie oc   ubezpieczenie samochodu   obowiązkowe ubezpieczenie   biłgoraj

Zobacz także

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Dodane: 2022-01-19 10:58 - Komentarze  (0)  czytane (71)

TAGI: urząd stanu cywilnego w biłgoraju, statystyki usc biłgoraj, miasto biłgoraj, gmina biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.9.187

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Korzystne zmiany w rentach socjalnych

Maciej Miecznikowski na Kolędowaniu z Janem Pawłem II

Koncert kolęd Zespołu Communico

Gorajskie diabełki

Jest wstępny plan zagospodarowania Autodromu. Odbyły się też konsultacje

Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Biłgorajska Sparta najlepsza w Dębicy

Zwycięstwem RWKS "Sparta" Biłgoraj w klasyfikacji medalowej zakończyły się dwudniowe zawody pływackie Feniks Pool Party, które odbyły...