Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tysiące nowych emerytów w regionie

Dodał: red Data: 2018-01-10 10:51:56 (czytane: 1333)

Ponad 6,6 tys. osób zgłosiło się do Oddziału ZUS w Biłgoraju po emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym. Były to głównie osoby nieaktywne zawodowo: wcześniejsi emeryci, renciści i bezrobotni.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj1 października wiek emerytalny został obniżony dla kobiet do 60 lat, a dla mężczyzn – do 65 lat. Większość ruszyła po emeryturę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdy tylko uzyskała uprawnienia. Do końca 2017 roku z możliwości przejścia na emeryturę w obniżonym wieku w Oddziale ZUS w Biłgoraju skorzystało ponad 6,6 tys. osób.

Co trzecia z nich już wcześniej pobierała jakieś świadczenie z ZUS: wcześniejszą emeryturę, rentę albo świadczenie przedemerytalne. Aktywni zawodowo stanowili zaledwie 41 proc. wnioskodawców. Natomiast co piąta osoba w momencie składania wniosku o emeryturę nie miała żadnego świadczenia ani pracy – była zarejestrowana jako bezrobotna w urzędzie pracy albo w ogóle bez ubezpieczenia.

emerytury_zus_bilgoraj.jpg

Większość już dostała emeryturę
Do końca ubiegłego roku biłgorajski ZUS rozpatrzył 93 proc. wniosków. Wśród nowych emerytów przewagę liczebną mają kobiety. Większość zdecydowała się pobierać świadczenie na konto w banku. Pozostali dostają wypłaty przekazem pocztowym. Około 11% z osób, którym biłgorajski ZUS przyznał emeryturę, jeszcze pracuje na umowę o pracę. Z tego powodu mają zawieszone wypłaty. Gdy rozwiążą umowę i dostarczą świadectwo pracy do ZUS, instytucja uruchomi wypłatę również dla nich.

Średnie świadczenia nowych emerytów z tego terenu wynoszą: około 1 455 zł dla kobiet i około 2 195 zł dla mężczyzn.

Reklama.

Rekordy emerytur w regionie
Obecnie najwyższą emeryturę w województwie lubelskim pobiera mężczyzna, który przepracował ponad 60 lat z wysokimi zarobkami i wystąpił do ZUS o świadczenie dopiero po 80. roku życia. Pobiera co miesiąc prawie 20,9 tys. zł i jest to aktualnie najwyższa emerytura w Polsce. W Oddziale ZUS w Biłgoraju najwyższa emerytura wynosi 8 392 zł.
Na drugim biegunie jest emerytka, która była ubezpieczona w ZUS przez trzy lata, z bardzo niskimi składkami. Otrzymuje 2,12 zł, jednak jednocześnie pobiera drugą emeryturę z KRUS, ponieważ większość życia przepracowała w rolnictwie.

/Małgorzata Korba/

Tagi: emeryci   emerytura z zus   zus biłgoraj   biłgoraj zus

Zobacz także

27 Finał WOŚP. Podziękowania

Dodane: 2019-01-18 16:22 - Komentarze  (0)  czytane (246)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.64.30

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju

XVIII Miedzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Studniówka ZSL 2019

Studniówka ZSBiO 2019

Grupa VOX charytatywnie

Gaudium - koncert fianłowy 2019

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Obsza. Jest umowa na remont oczyszczalni

Remont oczyszczalni ścieków w Zamchu idzie zgodnie z planem. Część robót będzie wykonano w 2017 roku, a wszystkie mają się zakończyć...