Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

TYLKO u NAS: Ruszyło Seminarium Odnowy Wiary (AUDIO)

Dodał: red Data: 2015-03-04 14:18:47 (czytane: 5362)

W parafiach biłgorajskich - po kursach przygotowawczych dla animatorów - ruszyło Seminarium Odnowy Wiary, rekolekcje, ukierunkowanie na ożywienie wiary i jej pogłębienie. Seminarium ma potrwać 10 tygodni i opiera się na codziennej modlitwie i cotygodniowych spotkaniach.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajseminarium_odnowy_wiary_bilgoraj__1_.JPG


Jednym z inicjatorów organizacji na terenie parafii Powiatu Biłgorajskiego Seminarium Odnowy Wiary jest ksiądz Piotr Spyra, obecnie student UMCS w Lublinie, były wikariusz parafii św. Marii Magdaleny. Seminarium na na celu doprowadzenie uczestników do osobistego spotkania z Bogiem, wyjścia poza przyzwyczajenia, tradycję, czy jakieś nieokreślone pojmowanie absolutu.

seminarium_odnowy_wiary_bilgoraj__3_.JPGKsiądz Piotr Spyra mówił o tym, podczas jedne z homilii, którą wygłosił w Biłgoraju 1 marca 2015 roku, posłuchaj:
Seminarium ma być więc prostą, a jednocześnie dynamiczną formą przekazu Ewangelii, prowadzącą do osobistego doświadczenia Boga. Dla jednych więc będzie to pierwsze doświadczenie miłości Boga i Jego obecności, dla kogoś innego nawiązanie ponowne relacji z Bogiem, po tym jak zostały zerwane przez życiowe burze, dla kogoś innego będzie to utrwalenie więzi, a może świętowanie i odkrywanie na nowo bożej łaski. Seminarium skierowane jest wiec do wszystkich katolików.

Reklama.

Osobiste spotkanie z Bogiem, tak jak każde nasze spotkanie wymaga jednak zaangażowania, poświęcenia czasu oraz przede wszystkim chęci i decyzji o potrzebie spotkania.

seminarium_odnowy_wiary_bilgoraj__2_.JPG


Trzeba w swym planie dnia znaleźć czas na modlitwę, kontemplację Słowa Bożego oraz spotkania z Bogiem we wspólnocie w Kościele. Seminarium potrwa 10 tygodni, podczas których jego uczestnicy wsparci swą codzienną modlitwą będą spotykać się raz w tygodniu na spotkaniach w Kościele i rozważaniu Pisma świętego.

/bilgoraj.com.pl/Zobacz także:

Seminarium Odnowy Wiary rusza w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. 'Przetestują je' na początek biłgorajskie parafie

Podsumowanie Seminarium Odnowy Wiary

Tagi: seminarium odnowy wiary   piotr spyra   kościół katolicki   biłgoraj

Zobacz także

Jak poznajemy Osobę?

Dodane: 2021-01-16 20:16 - Komentarze  (0)  czytane (654)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, święty piotr, kościół katolickiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.109.55

do wpisu: hiug (2015-03-05 19:05:57) (2015-03-06 10:34:09)

A owszem, owszem pewien cud się zdarzył. Otóż pewien starosta, mimo że nigdy na żadnym meczu nie był to jest w posiadaniu koszulki ze swoim nazwiskiem o numerze 10.

ja (2015-03-05 19:12:16)

ksiadz Spyra robi doktorat na KULu z tego co słyszłam to z katechetyki moi drodzy a na UMCSie muzykę.

hiug (2015-03-05 19:05:57)

Czy słyszał ktoś o jakiś uzdrowieniach?A może jakiś wyzyskiwacz dał podwyżkę niewolnikowi?Albo teściowa zięcia przeprosiła?Słyszał ktoś o jakiś cudach?

Silk (2015-03-05 09:39:26)

do adam:
A może ta sędzina przyszła po to, aby się nawrócić :(I)

ciekawy (2015-03-05 07:19:08)

A co studiuje x.Spyra na UMCS-ie ???

ile lat trzeba być niewiernym (2015-03-04 21:58:11)

swojej wierze , żeby ją odnowić

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Tarcza antykryzysowa 6.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś rozpoczyna się Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego Kościoła. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej...