Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

TYLKO u NAS: Plotki o mojej śmierci politycznej są mocno przesadzone

Dodał: red Data: 2015-02-15 21:35:17 (czytane: 4598)

17 lutego br. w Biłgoraju gościł będzie kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, pochodzący z naszego Miasta poseł Janusz Palikot. Dziś publikujemy z nim wywiad. Pytamy m. in. o kampanię i program wyborczy.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajbilgoraj.com.pl: Polska scena polityczna bez Janusza Palikota? Okładka jednego z tygodników ze zdjęciem Pana w trumnie sugeruje, że niedługo możemy mieć politykę bez Pana i Pańskiej partii.
Janusz Palikot: Otóż wręcz przeciwnie! Plotki o mojej politycznej śmierci są mocno przesadzone. Jestem co tydzień w jakieś miejscowości, odwiedzam targi, a na moje spotkania przychodzą tłumy osób. Jest ich więcej niż w 2011 r. i ta chęć zmiany też jest większa. Proszę spojrzeć nawet na sondaże – jeden z ostatnich daje mi 6,7% poparcia, a do wyborów mamy jeszcze prawie 3 miesiące. W 2011 r. na 3 miesiące przed wyborami sondaże dawały Ruchowi Palikota 0%.

janusz_palikot_bilgoraj.jpg


No właśnie, jak wygląda Pańska kampania?
Moja kampania to po prostu spotkania z ludźmi. Przez te ponad 3 miesiące zamierzam odwiedzić każdy region Polski - już teraz odwiedziłem sporą część. Tak jak mówiłem, spotykam się z ludźmi na bazarach i targowiskach, bo to tam są prawdziwe emocje, tam ludzie opowiadają mi o swoich problemach. Na dniach będę w moim rodzinnym Biłgoraju, zapraszam wszystkich na to spotkanie.

I z czym Pan przyjeżdża do wyborców?
Proponuję bardzo prosty 7-punktowy program oparty na paru podstawach. Po pierwsze chcę wprowadzeniu ustawy o tworzeniu miejsc pracy – zawiera się w tym emerytura obywatelska na poziomie 2 000 zł netto, płacona z podatków czy podniesienie kwoty wolnej od podatku. Do tego wspieranie nowych przedsiębiorstw, umożliwienie rolnikom przetwarzania i sprzedaży własnych płodów rolnych, obniżka cen energii, demokracja bezpośrednia, realnie świeckie państwo, przyjazne urzędy, reforma służby zdrowia, armia oparta na cybernetyce i informatyce oraz zmiany w kulturze i edukacji.

Reklama.

Jak to jest z tymi emeryturami obywatelskimi. Czy na nas to stać?
Polski podatnik już dokłada niebotyczne sumy do ZUS-u, do tego koszty pracy w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie. Wprowadzając emeryturę obywatelską na poziomie 2 000 zł netto, gwarantujemy Polakom spokojną starość. Co więcej dla ponad 60% obecnych emerytów ta suma jest wyższa niż obecnie otrzymywane świadczenie. Dzięki emeryturze obywatelskiej likwidujemy ZUS, pracodawca nie odprowadza już na niego składek, zatem koszty pracy maleją i rośnie miesięczna wypłata, nie mówiąc już ile Państwo zaoszczędza na utrzymaniu tej instytucji. Myśmy to wszystko policzyli i mogę jasno powiedzieć, że Polskę stać na emerytury obywatelskie.

Będzie debata z prezydentem Bronisławem Komorowskim?
W ostatnich dniach wezwałem prezydenta Komorowskiego do debaty i czekam na odpowiedź. Uważam, że ktoś kto nie ma odwagi debatować, nawet jeśli jest urzędującym prezydentem, nie może mieć odwagi do pełnienia funkcji prezydenta. Ja będę domagać się debaty z każdym kandydatem, który zbierze 100 tys. podpisów. Uważam, że to obowiązek demokracji, aby wszyscy kandydaci skonfrontowali swoje wizje Polski.

Na koniec, jakiego wyniku się Pan spodziewa?
Wynik na pewno będzie dwucyfrowy i ku zaskoczeniu wielu wejdę do drugiej tury.

Dziękujemy za rozmowę.
Cała przyjemność po mojej stronie.

Tagi: wybory prezydenckie   kandydat na prezydenta   janusz palikot   wywiad z palikotem

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

Tricia (2015-03-06 00:58:05)

Witam, z własnego doświadczenia wiem, z czym Pan się zmaga Panie Jacku, bo też choruję SM już 7 rok, więc wiem jak dgorie jest leczenie. Ale mimo tego, że mnie udało się załapać na 2 letnią refundację gdyż jestem młoda , to za przeproszeniem szlag mnie trafia, jak słyszę o takich ludziach jak Pan, ktf3rych nasza ojczyzna, mimo że długo jej służyli kopie w tyłek :( Ale jest nadzieja, być może jest szansa, gdyż mimo iż nie łapie się Pan na interferon jak przypuszczam, to załapie się Pan na lek o nazwie TYSABRI bądź na inne leki, w Poznaniu w Szpitalu MSWiA w tamtym roku prowadzili programy lekowe dla osf3b po 40 (niestety nie pamiętam nazwy leku), ale przy kolejnej wizycie postaram się czegoś dowiedzieć więcej. Trzymam kciuki za Pana. Pozdrawiam

Palikot w przepowiedni jest jako Upadły Anioł Sodomy (2015-02-18 23:56:23)

Kolejna wojna światowa jest pewna jak śmierć, ale jeszcze nie teraz. Wynika to z analizy biblijnej. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji]. I [król północy] wkroczy na południe [wiele wskazuje na Gruzję. Punktem zapalnym może stać się także Ukraina, jeśli Rosja odzyska wpływy tylko nad częścią tego kraju], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [teraz - Ukraina. Tu także sukces i brak reakcji militarnej ze strony Zachodu], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków. Oni dołączą do tej wojny później] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:28-30a). Według tego scenariusza późniejsze, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4). Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus - "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). Mam nadzieję, że nie stanie się to za prezydentury Obamy. Nieprzypadkowo to właśnie on (a nie McCain, lub Romney) jest obecnie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Obama jest człowiekiem rozsądnym i nie ulega presji szaleńców. Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1). Dzięki temu też Putin bez większych przeszkód odbuduje imperium. W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27). Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10).

(2015-02-17 16:44:34)

p. Palikot ma swoje humory, ale droga Biłgoraj - Frampol jest ! Niestety nie można takich działań zapisać po stronie Szeligi.

Silk (2015-02-17 16:31:13)

Tak można pytać o każdego z kandydujących. Co zrobił Duda, Jarubas czy Ogórek?
No chociaż ta ostatnia, to mogła by dla mnie coś zrobić ... :)

do Silk -4 (2015-02-17 15:35:31)

Co dla Ciebie zrobił Komorowski i Palikot?A no tak przysłużyli się żeby ludzie tyrali do śmierci 67 Gajowy aż się cieszył jak podpisywał tą ustawę , apotem odpocząć na polowaniu w Białorusi

(2015-02-17 15:13:18)

Oceniając obiektywnie z pozycji osoby bezpartyjnej sądzę, że największe szanse ma Komorowski spośród wszytskich kandydatów. Jest ich sporo, poważnych i dziwnych, każdy orze jak może - jak to mówią. To pierwszy przedbieg przez wyborami parlamentarnymi, zapewne większość nadydatów na prezydenta dobrze wie, że nie ma szans, ale zapewne wystartują do parlamentu, oj będzie tam ciasno , oj będzie się działo. Obowiązkowo powinno się badać stan zdrowia psychicznego kandyaatów oraz iloraz inteligencji, każdy poniżej setki musi odpaść , prostactwa we władzach nie potrzebujemy. Obowiązuje nienaganna opinia, oszołomy, łajdaki, ciemniaki i wszelkie żule na aut.

Tomek (2015-02-17 12:10:20)

Szkoda, że nie będę mógł być na spotkaniu ale popieram go. To on przyłożył palec do budowy drogi Biłgoraj-Wysokie. Tylko problem w tym, że nie widać go na zdjęciach przy przecinaniu wstążki a wy już mówicie że nic nie robi. Przynajmniej mówi to co myśli. A ilu z was składało obietnice swoim bliskim a potem z różnych powodów musieliście zmieniać swoje plany. Przecież człowiek z własnej kieszeni nie będzie robił inwestycji każdemu!!!! Głosuję na niego.

(2015-02-17 10:56:38)

A gdzie spotkanie?

Żbik. (2015-02-17 10:55:04)

Większość w Biłgoraju zagłosuję na Janusza Palikota.
Pomyślcie kto lepszy? Palikot czy Szeliga!!
Pozdrawiam

Mirek (2015-02-17 08:24:52)

Szkoda, nie dam rady na 17.00 - praca. Ale i tak zagłosuje na niego.

Pyzdra (2015-02-17 07:46:59)

Co Palikot zrealizował ze swoich wcześniej prezentowanych obiecanek ?. Popierałem go ale się rozczarowałem. Popatrzcie ilu mu pozostało wyrazistych zwolenników w sejmie. Teraz w Janosika chce się zabawiać.

Silk (2015-02-17 07:33:29)

Te "4" jak jesteś taki (lub taka) bardzo do przodu, to dlaczego nie podasz swojego kandydata? Boisz się zapewne że go wyśmiejemy. Bardziej prawdopodobne jest to, że takiego na chwilę obecną jeszcze nie ma :(I)

@Zdjęcia porobić ze spotkania żeby było widać kto popiera tego typa. (2015-02-16 23:20:10)

Przyjdź sam i zobacz. Czy się boisz i tylko napinać się w internecie potrafisz :))

4 (2015-02-16 21:40:25)

Komorowski ?To ten co ostatnio robił wykład o Janie Pawle trzecim?A Obamie sugerował ,że żona go zdradza?Wstyd na cały świat przez tego pajaca a Palikot , przecież to wasal partii oszustów co wy myśleć już nie umiecie sami tylko tv za was to robi

Silk (2015-02-16 21:02:56)

Na chwilę obecną to tylko Komorowski. Między nim, a pozostałymi kandydatami jest przepaść :(I)

Filip78 (2015-02-16 21:00:52)

wow, wreszcie ktoś ma pomysły zwiazane z gospodarką. Brawo!

olaaaa (2015-02-16 20:52:59)

lol ile tu hejtów? a mozecie mi młodej osobie zasugerować jakiegoś lepszego kandydata? kogoś kto ma jakieś pomysły a nie tylko potrafi pyskować? Bo jakoś nie widzę nikogo takiego.... *_*

do xc (2015-02-16 20:33:03)

Chłopie i po co ta złośliwość??? więcej brudu za paznokciami maja politycy typu tusk czy kaczyński, a jakoś ich tak nie mieszasz z błotem? nie chcesz, nie głosuj, ale bez takich glupawych wstawek.. bo to jest dziecinnee ;/
a akcja z wibratorem dotyczyła policjantów gwałcących kobiety, wiec chyba w slusznej sprawie?>

xc (2015-02-16 20:00:17)

Ciekawe czy wstąpi do matki na cmentarz ,ze wstydu skoczyła przez okno , co dziennie chodziła do kościoła a on codziennie pluł na kościół ,z czym on tu przyjedzie?Ze sztucznym ch..?ze świńskim ryjem?A może będzie koszulki rozdawał jestem pedałem ?Już wiem przyjedzie oddać chłopom za palety co im zapomniał zapłacić

(2015-02-16 19:58:36)

To racja, że emerytów won z pracy !!! Cwaniaczki ze znajomościami, i emeryturka i pobory, a dla młodych pracy brak. W skali kraju zatrudniona jest ogromna liczba ludzi, którzy mogą żyć z emerytury a nie zajmować miejsca pracy młodszym. To dobry pomysł , żeby karać pracodawców zatrudniających emerytów.

Ewa Izbecka (2015-02-16 19:51:21)

Można go nie lubić, można opowiadać różne niestworzone rzeczy, ale jedno mi isę podoba: PROGRAM. W przypadku pozostalych polityków jakos nie widzę dyskusji na temat postulatów, a zwyczajną emocjonalną pyskówkę. Nie potrzebuje polityka-awanturnika. Chce konkretne pomysly, program wypunktowany od "a" do "z". Polityk ma realizowac DOBRE pomysly. A te z programu Palikota są dobre (np. kwestie podatków)

(2015-02-16 18:57:56)

może mi ktoś powiedzieć, kto to jest ten Palikot ?
wcale gościa nie kojarzę..

do Biłgorajanki (2015-02-16 17:50:28)

ty wielka pani jak tam będziesz to poproś o tego czerwonego wacka którym pani guru machał w tv posłuchasz jak pięknie buczy o tych lewackich pierdołach zwanych multi kulti ,dżender i paleniu marychy .

haha (2015-02-16 17:22:45)

ciekawe jak ma zamiar to wprowadzić w życie? On zmienia zdanie tak często że trzeba być kompletnym idiotą żaby mu jeszcze wierzyć choć na słowo boi się po prostu że mu korytko ucieknie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pieczęć Boga

Kiedy celebrujemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego w dniu...

Oświadczenie biłgorajskiego szpitala w związku z potwierdzeniem przypadków koronawirusa wśród personelu

Dyrektor Arion Szpitale Sp. z o. o. Zespół Opieki Zdrowotnej...

BCK wraca do pracy. Wznowione zostają zajęcia dla grup, wraca także kino

Pierwsze zajęcia - oczywiście w reżimie sanitarnym - wracają...

Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP (FOTO)

Dziś w Komendzie PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie...

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Tradycyjnie I Komunie święte w poszczególnych parafiach odbywają...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Ogłoszenia