Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

TYLKO u NAS: II tura w Biszczy, Potoku Górnym i Księżpolu

Dodał: red Data: 2018-10-22 09:56:52 (czytane: 2628)

Druga tura będzie w walce o fotel Wójta Gminy Biszcza, Potok Górny i Księżpol. W każdej z tych gmin o fotel włodarza ubiegało się po trzech kandydatów i żaden z nich nie zdobył wymaganej liczby głosów by zwyciężyć w I turze.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajW Gminie Biszcza Genowefa Górna została 668 głosy co daje 38.43% poparcia. Na urzędującego Wójta Zbigniewa Pyczko zagłosowało 857 wyborców, tj. 49.31% tych, którzy poszli do urn. Trzeci kandydat Piotr Szabat zdobyć poparcie na poziomie nico ponad 12,2%, co oznacza, że zagłosowało na niego ponad 200 osób. W II turze spotkają się więc Zbigniew Pyczko i Genowefa Górna.

W Gminie Księżpol sytuacja przedstawia się bardzo ciekawie, dwóch kandydatów z najwyższym poparciem zdobyło podobną ilość głosów i powalczą w II turze. Nieznacznie wygrał obecny Wójt Gminy Lech rębacz, zdobył on 1 368 głosów to jest poparcie na poziomie 43,47%, jego kontrkandydat, Jarosław Piskorski obecny wicestarosta biłgorajski zdobył  1 346 głosów, co znaczy, ze zagłosowało na niego  42,77% tych, którzy poszli do urn. trzeci kandydat na urząd Wójta Gminy Księżpol, Adam Kaczorowski zdobył 433 głosy, tj. poparcie na poziomie 13,76|%.

wybory_na_burmistrza_bilgoraja.JPG

W II turze powalczą także kandydaci w Gminie Potok Górny. 4 listopada spotkają się popierany przez PiS Stanisław Dyjak i obecny Wójt Edward Hacia. Stanisław Dyjak otrzymał 1311 głosów, Edward Hacia pozyskał 998 głosów,. Trzeciego kandydata w Wójta, Mateusza Dudka poparło 354 wyborców. Stanisław Dyjak zdobył 49,23% poparcia, Edward Hacia 37,44% poparcia, a Mateusz Dudek zdobył 13,29% głosów.

Tak więc Mieszkańcy Gmin Potok Górny, Biszcza i Księżpol, tak jak mieszkańcy Biłgoraja i Tarnogrodu będą musieli poczekać na włodarza, który będzie zarządzał samorządem przez najbliższe 5 lat. II tura wyborów zaplanowana jest na 4 listopada.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: ii tura   wybory samorządowe   potk górny   księżpol biszcza

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pieczęć Boga

Kiedy celebrujemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego w dniu...

Oświadczenie biłgorajskiego szpitala w związku z potwierdzeniem przypadków koronawirusa wśród personelu

Dyrektor Arion Szpitale Sp. z o. o. Zespół Opieki Zdrowotnej...

BCK wraca do pracy. Wznowione zostają zajęcia dla grup, wraca także kino

Pierwsze zajęcia - oczywiście w reżimie sanitarnym - wracają...

Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP (FOTO)

Dziś w Komendzie PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie...

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Tradycyjnie I Komunie święte w poszczególnych parafiach odbywają...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Ogłoszenia