Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tylko nieszczęścia?

Dodał: red Data: 2019-03-23 20:01:36 (czytane: 1331)

Bóg czeka na nas przez całe życie. Czy nie byłoby to smutne, gdybyśmy nie przynieśli żadnego dobrego owocu? Bóg otacza nas codziennie swoją miłością i łaską, zawsze zaprasza nas abyśmy czynili dobro. Owocami, które możemy przynieść Bogu, są wiara i miłość. Wtedy nasze życie będzie konkretne, a my otrzymamy siłę nawet w godzinach próby.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajEwangelia wg. św. Łukasza (Łk 13,1-9):
W tym czasie przyszli niektórzy i donieśli Jezusowi o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar.
Jezus im odpowiedział: ”Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”.
I opowiedział im następującą przypowieść: ”Pewien człowiek miał drzewo figowe zasadzone w swojej winnicy; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. Rzekł więc do ogrodnika: "Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym drzewie figowym, a nie znajduję. Wytnij je: po co jeszcze ziemię wyjaławia?". Lecz on mu odpowiedział: "Panie, jeszcze na ten rok je pozostaw; ja okopię je i obłożę nawozem; może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz je wyciąć”.

spowiedz.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Kolejna Ewangelia w Wielkim Poście, której słowa to żywe napomnienie, abyśmy czynili pokutę. Prawdą jest, że Jezus Chrystus nie pojawił się jako nowy Jan Chrzciciel, który prawie wyłącznie przypominał o pokucie i nadchodzącym sądzie. Raczej w centrum Jezusowego nauczania było głoszenie Królestwa Bożego, Które już nadeszło wraz z Jego przyjściem. Pojawiła się także razem z Nim obietnica życia wiecznego z Bogiem. Jednak w orędziu naszego Pana Jezusa Chrystusa także nie brakuje nawoływania do pokuty, a czasem Jego słowa mają wyjątkową ostrość i bezkompromisowość.

Okazją do słów przesłania Jezusa jest nieszczęście, które nie było spowodowane niesprawiedliwością natury, ale było spowodowane strasznym aktem rzymskiego namiestnika Poncjusza Piłata. Rzymianie w ziemi żydowskiej zawsze byli wyczuleni, że zagraża im bunt, stąd, jako zagraniczna siła okupacyjna, chcieli wcześniej wyeliminować ewentualnych buntowników. Ten rodzaj „antyterroryzmu” nie powstrzymał okupanta przed wymierzaniem kary wobec niewinnych ludzi. W każdym razie zamierzano dać przykład, który byłby w stanie zastraszyć potencjalnych buntowników przeciwko władzy rzymskiej i powstrzymać ich przed działaniami oporu przeciwko zaborczej władzy.

Ewangelista próbuje uzmysłowić każdemu z nas, że w swoim Synu Jezusie Chrystusie Bóg objawił swoją naturę jeszcze głębiej niż w swoim Imieniu objawionym Mojżeszowi. Jezus jest naprawdę „Emmanuelem” (zob. Mt 1,23), Bogiem z nami. Bóg jest dla nas. Stało się to widoczne w oddaniu Jezusa dla swoich braci i sióstr na krzyżu. Tak bardzo Bóg miłował świat, że posłał swego Syna i wydał Go za nas. Najgłębsze objawienie Boga, które dokonuje się w Nowym Testamencie: Bóg jest miłością, która rozdaje się ludziom i otwiera drogę do zbawienia przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym.

Już samo imię „Jezus” oznacza „Jahwe (Bóg) zbawia, Bóg odkupuje”. Ten Bóg, który objawił się Mojżeszowi, pokazał nam ludzką twarz w Jezusie Chrystusie i ostatecznie uczynił to prawdziwym i spełnił to, co znaczy jego imię. Bóg jest naszym Zbawieniem i naszym Zbawicielem. Możemy mieć nadzieję i ufać mu.
Ale od czego nas Bóg ratuje? Nie jest to ziemska niewola, która ciąży na nas i żaden egipski tyran w stylu faraona. Jest to raczej moc grzechu i śmierci, z której zostaliśmy wyzwoleni dzięki Krwi Jezusa Chrystusa. Dając swoje życie na krzyżu za grzeszników, wymazał winę świata i otworzył drogę do pojednania. Nikt nie może twierdzić, że nie ma dla niego możliwości pokuty i przemiany myślenia. Wręcz przeciwnie, nawet największy grzesznik może uzyskać przebaczenie przez pokutę ze szczerym sercem, gidzie całkowicie powierza swoją nędzę Bogu. W Sakramencie Pokuty i Pojednania, w Spowiedzi świętej, odnawiamy nasz pokój z Bogiem.

Bóg czeka na nas przez całe życie. Czy nie byłoby to smutne, gdybyśmy nie przynieśli żadnego dobrego owocu? Bóg otacza nas codziennie swoją miłością i łaską, zawsze zaprasza nas abyśmy czynili dobro. Owocami, które możemy przynieść Bogu, są wiara i miłość. Wtedy nasze życie będzie konkretne, a my otrzymamy siłę nawet w godzinach próby. Wielki Post to czas, w którym powinniśmy zwrócić się do Boga: pokuta oznacza przemyślenie i skierowanie pragnień ku Bogu - dobro, które można zdobyć dzięki łasce Boga.

W tym wszystkim pragnie nam pomagać orędownictwo Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej. Ona jest szczególnie matką wszystkich, którzy szukają schronienia u Pana, ponieważ ufają Jego miłosierdziu. Niech wyprosi dla nas dobrą spowiedź wielkanocną.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   wielki post   nawrócenie

Zobacz także

Zniesiono limity wiernych. Kościoły wypełniły się modlącymi (FOTO)

Dodane: 2020-05-31 19:30 - Komentarze  (2)  czytane (559)

TAGI: koronawirus, limity wiernych w świątyniach, parafia w soli koło bilgoraja, ciosmy gmina biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.154.129

Stefan (2019-03-25 12:33:34)

Ale ksiądz się mija trochę z prawdą, bo faraon był "egipskim tyranem" tylko i wyłącznie z woli Boga. Bój siedmiokrotnie prosił Mojżesza żeby poszedł go przekonać aby mogli opuścić Egipt ale.... no właśnie... jest jedno ale. Ale "uczynię jego serce zatwardziałym". Tylko po to aby móc te 7 plag spuścić na niewinnych ludzi. Bo i ludzie Egiptu i Faraon byli marionetkami w rekach Boga. Tylko że niestety na takie tematy żaden ksiądz nie chce się wypowiadać.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

„Kraina inicjatyw” młodych wolontariuszy

Fundacja Pomocy Dzieciom „Krzyk” w obecnym roku szkolnym realizuje projekt „Różnorodność nas uskrzydla!”....