Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tydzień sportu w Smólsku Dużym

Dodał: red Data: 2019-06-07 12:08:53 (czytane: 1117)

Pomysł na projekt obywatelski pn. "Tydzień sportu” jest wynikiem wspólnej pracy siedmiorga aktywnych młodych osób ze społeczności szkolnej ze Smólska Dużego Julii Sprysak, Maji Luchowskiej, Aleksandry Chyl, Jakuba Salika, Sebastiana Kapuśniaka, Bartłomieja Dyla oraz Gabriela Senderka - uczestników projektu „Ja - obywatel!”.-Chcieliśmy aby nasi uczniowie mieli poczucie sprawczości i wpływu na sprawy lokalne. Grupa ta najlepiej odnalazła się w konkurencjach sportowych - podkreśla Barbara Wojciechowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Smólsku Dużym. Blisko czterdzieści godzin edukacji w postaci: szkoleń i spotkań na coachingach, to czas jaki uczniowie ze Smólska Dużego poświęcili na zorganizowanie projektu obywatelskiego pn.: „Tydzień Sportu”. Realizacja projektu została podzielona na kilka etapów. Ostateczny jej kształt został zaakceptowany przez grupę projektową podczas spotkania coachingowego.

Reklama.

Powstał plan promocji projektu, rozpoczęto rekrutację oraz opracowano scenariusz całego wydarzenia. Do spotkania przygotowywali się również uczniowie z klas: II, III, IV, V, VI, VII, VIII pod czujnym okiem nauczycieli - wychowawców. Cykl wydarzeń sportowych trwał od 5 do 11 kwietnia br. w budynku Szkoły Podstawowej w Smólsku Dużym i wzięło w nim udział 37 osób ze społeczności szkolnej. Wszystkie turnieje odbywały się pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego Edwarda Furlepy.

Pierwszym wydarzeniem był Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego. Ze społeczności szkolnej, w grupie dziewcząt: W kategorii klasy IV i młodsze: I miejsce zajęła Maja Luchowska, II miejsce Alicja Kulik, III miejsce Julia Sprysak. W kategorii klasy V - VI: I miejsce zajęła Jagoda Zarosa, II miejsce Patrycja Okoń. W kategorii klasy VII, VIII i III gimnazjum: I miejsce zajęła Wiktoria Marzec. W grupie chłopców: W Kategorii kl. IV i młodsi: I miejsce zajął Jakub Salik, III miejsce Miłosz Zarosa. W kategorii klasy V - VI: II miejsce zajął Sebastian Kapuśniak.  W kategorii klasy VII - VIII i III gimnazjum: I miejsce zajął Mateusz Maciocha, III miejsce Kornel Mielnik. Kolejną konkurencją były Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Warcaby. W grupie uczniów klas II-III zwyciężył Rafał Minkiewicz, drugie miejsce zajęła Monika Kulik, a trzecie ex-aequo Bartłomiej Wysocki oraz Adam Minkiewicz.

ja_obywatel_smolsko_duze.JPG

Ostatnią konkurencją był wyczekiwany przez uczniów turniej Mega Piłkarzyków. W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajeły Róża Kapuśniak i Wiktoria Marzec, drugie miejsce Jagoda Zarosa i Milena Sprysak, trzecie miejsce Aleksandra Dycha i Julia Sprysak. W grupie chłopców pierwsze miejsce zajęli Mateusz Miszczyszyn i Adrian Gromadzki, drugie Dominik Margol i Kacper Senderek, trzecie Michał Solak oraz Miłosz Zarosa.

Wspólne konkurencje zintegrowały uczniów, a konkursy wyzwoliły chęć zdrowej rywalizacji. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy za udział, a zdobywcy pierwszych miejsc medale. Projekt  wpłynął na poprawę poczucia sprawczości  oraz rozbudzenie aktywności obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży - mieszkańców Smólska Dużego.

Projekt "Ja - obywatel!" jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/red./

Tagi: ja - obywatel   smólsko duże   fundacja bliżej pasji   tydzień sportu

Zobacz także

Biłgorajskie szkoły w #GaszynChallenge dla Piotrka (VIDEO)

Dodane: 2020-06-30 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (745)

TAGI: #GaszynChallenge, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.109.152

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia