Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tydzień Bibliotek w Soli

Dodał: red Data: 2013-05-16 12:05:06 (czytane: 4699)

Już po raz dziesiąty Gminna Biblioteka Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek” organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie to ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa. Moc atrakcji było w bibliotece w Soli.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj14 maja odbyły się gminne eliminacje XII edycji konkursu „Radość czytania 2013”. 16 uczniów z kl. IV – VI z 8 szkół podstawowych z terenu Gminy Biłgoraj rywalizowało czytając ze zrozumiem fragmenty wybranych utworów. Uczestników oceniała komisja w składzie: Ewa Bordzań, Halina Olszewska, która główną nagrodę i awans do etapu powiatowego przyznała Marlenie Paluch ze Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej.

tydzien_bibliotek_sol.jpg

Wyróżnienia otrzymały: Weronika Flis ze Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie, Anna Chojna ze Szkoły Podstawowej w Bukowej, Magdalena Mazurek z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Hedwiżynie, Agata Zygmunt z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korytkowie Dużym oraz Natalia Przytuła ze Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy i podziękowania.

Reklama.

8 maja odbyły się zajęcia biblioteczne, podczas których dzieci poznawały zasady organizacji bibliotek, korzystania ze zbiorów, rozwiązywały krzyżówki ze znajomości  książek Juliana Tuwima. Podczas zajęć dzieci wykonały "Laurkę dla biblioteki". Nie zabrakło także prezentacji  nowości wydawniczych oraz promocji książek i czasopism.

Kolejnego dnia, 9 maja, „Klubowiczki”  Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Soli spotkały się w ramach Tygodnia Bibliotek, aby w przyjemnej atmosferze porozmawiać o powieści autorki  Laini Taylor pt. „Córka dymu i kości”.

pociag_do_czytania_biblioteka_w_soli.jpg

10 maja odbyła się  akcja czytelnicza pod hasłem "Pociąg do czytania". Impreza  odbyła się w Parku Solidarności w Biłgoraju. Z okazji Roku Juliana  Tuwima, zaproszeni goście  czytali jego wiersze, były zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs ze znajomości bajek, teatrzyk,  oraz kram z książkami. Impreza została zorganizowana wspólnie z  Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Fundacją Pomocy Dzieciom "Krzyk" przy wsparciu Gimnazjum im. Stefana Batorego.

Tydzień Bibliotek w Soli zakończył się dniem otwartym dla dzieci w wieku przedszkolnym. Biblioteka przygotowała zabawy, konkursy i kolorowanki dla dzieci. Motywem przewodnim była lokomotywa z wiersza Juliana Tuwima. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pociąg z kartonowych pudełek i otrzymały drobne upominki w postaci zakładek do książek. Codziennie na dzieci czekał „Kącik małego czytelnika” a w nim  kolorowanki, gry planszowe, zabawki, kolorowe książeczki, puzzle. Przez cały okres tygodnia bibliotek dzieci zapoznawały się z zasadami bezpiecznego Internetu. Bibliotekarki przeprowadzając zajęcia komputerowe   korzystały ze scenariuszy z Programu „Orange dla bibliotek”.

/Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli/

Tagi: tydzień bibliotek   biblioteka w soli   gmina bilgoraj   radość czytania

Zobacz także

Obsza. Festiwal kapel w zmienionej formule

Dodane: 2020-07-09 20:18 - Komentarze  (0)  czytane (505)

TAGI: gmina obsza, fetiwal kapel i śpiewaków ludowych, artyści ludowi, muzyka ludowaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.230

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Tak głosowali w II turze wyborów prezydenckich mieszkańcy powiatu biłgorajskiego (DANE)

Są dane Państwowej Komisji Wyborczej odnośnie głosowania w II turze...

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Ogłoszenia