Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tydzień Bibliotek w Józefowie zakończony

Dodał: red Data: 2018-05-17 13:15:33 (czytane: 786)

"Porankiem poezji" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie zakończyły się obchody tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Cykl spotkań, warsztatów i zajęć, promujących czytelnictwo rozpoczął się 8 maja, a ostatnim akcentem było spotkanie z uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie, autorką wierszy i obrazów Zofią Rorat.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajTydzień bibliotek zakończonyChoć józefowska książnica bierze udział w obchodach Tygodnia Bibliotek od 15 lat gdy zostały ogłoszone przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, tym razem po raz pierwszy gościła grupę czytelników także spoza gminy. -Odwiedzili nas uczniowie ze szkoły w sąsiedniej gminie Tereszpol, którym zaproponowaliśmy zajęcia pod hasłem "Kreatywnie o bibliotece i książkach czyli co dzieci wiedzą na temat pracy w bibliotece". Wizyta tak się im spodobała, że niebawem ma do nas przyjechać kolejna grupa z tej placówki - informuje dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Zdecydowanie bliżej mieli uczniowie Szkoły Podstawowej z Józefowa, którzy pojawili się na zajęciach, poświęconych współczesnemu rozumieniu takich pojęć jak wolność, niepodległość czy patriotyzm, opartych na wystawie "W drodze ku wolności". Nawiązywały one również do hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek "(Do)wolność Czytania".

tydzien_bibliotek_jozefow.jpg

Młodszym dzieciom z józefowskiego przedszkola miejscowa biblioteka zaproponowała zabawy z "zaczarowanymi książkami", a także zorganizowała "Ostry Dyżur Literacki". Prowadząca go bibliotekarka w lekarskim ekwipunku zachęcała dzieci do czytania, przy okazji pomagając zmierzyć się z różnymi chorobami, w tym na przykład wizytą u dentysty. Dużym powodzeniem cieszył się również pokaz wybranych spośród kilkudziesięciu gier planszowych, którymi dysponuje MBP w Józefowie. Na tej liście znajduje się m.in. opracowana przez miejscowa książnicę gra, dotycząca Powstania Styczniowego.

Podczas tegorocznych obchodów odbyło się także spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki, który w tym roku kończy 11 lat. Tym razem miłośnicy literatury rozmawiali o najnowszej książce tureckiego noblisty Orhana Pamuka zatytułowanej "Rudowłosa" i "Elegii dla bidoków" Jamesa Davida Vance'a. Ta ostatnia pozycja jest określana mianem najważniejszej książki o Ameryce ostatnich lat, a uczestniczki poniedziałkowego spotkania w DKK zgodzili się z tą opinią.

Reklama.

"Poranek poezji" kończący tegoroczne obchody odbywał się pod hasłem "Słowa, dźwięki, obrazy". Jego bohaterką była Zofia Rorat z Majdanu Nepryskiego, która jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie. Autorka pisze wiersze i maluje obrazy, głównie olejne. W utworach literackich opisuje codzienne życie, zwyczaje i tradycje wsi, swój ból i cierpienie, a także pisze o miłości i wierze. Wśród tematów jej prac malarskich dominują bukiety kwiatów z ulubionymi słonecznikami, ale maluje również martwą naturę i portrety. Swoich słuchaczom Zofia Rorat tłumaczyła, że twórczość artystyczna pozwala jej tworzyć własny świat, w którym odpoczywa, zapomina o problemach, odreagowuje stres oraz odzyskuje spokój i radość życia.

Organizatorzy szacują, że z tych i innych propozycji, przygotowanych z okazji Tygodnia Bibliotek, w tym roku skorzystało około 170 osób.

/UM Józefów/

Tagi: tydzień bibliotek   mok józefów   gmina józefów   (do)wolność czytania

Zobacz także

Obsza. Festiwal kapel w zmienionej formule

Dodane: 2020-07-09 20:18 - Komentarze  (0)  czytane (505)

TAGI: gmina obsza, fetiwal kapel i śpiewaków ludowych, artyści ludowi, muzyka ludowaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.230

Majdan (2018-05-17 16:21:24)

Znam Zosię Rorat..

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Tak głosowali w II turze wyborów prezydenckich mieszkańcy powiatu biłgorajskiego (DANE)

Są dane Państwowej Komisji Wyborczej odnośnie głosowania w II turze...

Akcja poboru krwi w Łukowej. Zgłosiło się 90 dawców, krwią podzieliło się 72

Dziś w Łukowej odbyła się - organizowana przez regionalne Centrum...

Samorządy gminne powiatu biłgorajskiego ze wsparciem na gospodarkę wodno - ściekową

Zarząd Województwa Lubelskiego, na początku lipca br., zaakceptował...

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia