Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie tym razem on-line

Dodał: red Data: 2020-05-30 11:12:57 (czytane: 657)

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie w tym roku zaprosiła wszystkich do świętowania Tygodnia Bibliotek w Internecie. Tegoroczne hasło brzmiało „Zasmakuj w bibliotece”. tegoroczne zaproszenie do smakowania świata książek i biblioteki odbyło się w rzeczywistości wirtualnej.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Patronat honorowy nad akcją objął Wójt Gminy Aleksandrów. Wydarzenie wsparli Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Biblioteka Szkolna, Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, Urząd Gminy Aleksandrów i Dyskusyjny Klub Książki „Okładka”. Na program obchodów składały się różne działania wokół biblioteki i książki prowadzone drogą on-line. Można je było znaleźć na www.ealeksandrow.pl, Instagramie i fanpageu biblioteki.

tydzien_bibliotek_1.jpg

Odbył się konkurs plastyczny online pn. „Biblioteka na obrazku” dla uczniów z kl. I - III ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. W jego organizację włączyły się bibliotekarki szkolne z tejże szkoły i wychowawczynie klas I - III. Jego celem było zachęcenie dzieci oraz rodziców podczas pobytu w domu do wspólnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu, rozwijanie potrzeby kontaktu z książką i wyobraźni plastycznej. Uczestnicy mieli za zadnie wykonać prace plastyczną, której tematem była biblioteka. Dzieci stworzyły piękne kolorowe obrazki. W konkursie nagrody główne otrzymały  Zosia Osuch i Basia Rożek. Wyróżnienia natomiast zdobyli: Filip Kukiełka, Adaś Czusz i Milenka Gontarz.

tydzien_bibliotek.jpg

Został także ogłoszony konkurs fotograficzny online pn. „Książka na fotografii” dla uczniów z kl. IV - VIII ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. W jego organizację włączyła się także Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Jego celem było zachęcenie młodych ludzi podczas pobytu w domu do kreatywnego spędzania wolnego czasu oraz promowanie czytania. Uczestnicy mieli za zadnie wykonanie zdjęcia z książką w roli głównej. Uczniowie wykazali się różnymi pomysłami na uchwycenie chwil z książką i pokazali ją z różnej perspektywy. Niektóre fotografie przedstawiały zaskakujące miejsca gdzie znalazła się książka, inne  przywoływały przyjemne chwile podczas czytania z filiżanką ciepłej herbaty czy spędzone w otoczeniu przyrody. W konkursie nagrody główne otrzymały Nikola Jastrzębska i Gabriela Kłos. Wyróżnienia natomiast zdobyli: Miłosz Jastrzębski,  Wiktoria Szabat, Zofia Maciocha, Lena Kukiełka i Karolina Miarowska.

tydzien_bibliotek_3.jpg

Biblioteka wspólnie z Przedszkolem „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie przygotowała z okazji Tygodnia Bibliotek dla najmłodszych zabawę/wyzwanie pn. „SMAKOWITA BIBLIOTEKA I KSIĄŻKA”. W mediach społecznościowych biblioteki i na stronie www.ealeksandrow.pl pojawiły się trzy proste i kreatywne zabawy (mini wyzwania) dla maluchów nawiązujące do biblioteki i książki.  Pierwsze zadanie połgało na  odczytaniu napisu jaki tworzyły pierwsze litery nazw rzeczy na pokazanej fotografii. Następnie dzieci miały wykonać według swojego pomysłu napis BIBLIOTEKA za pomocą różnych przedmiotów, rysunków, itp. Druga zabawa polegała na ułożeniu jakiegoś kształtu lub zbudowaniu czegoś z książek. Pomysły zależały od wyobraźni najmłodszych. Potem należało wybrać książkę i przeczytać wspólnie z rodzicami. Trzecie wyzwanie to było zrobienie zakładki do książki na której będą owoce i/lub warzywa. Poprosiliśmy także rodziców o wytłumaczenie dzieciom na czym polegały zadania oraz wykonanie skanów lub fotografii prac i wysłanie poprzez pocztę elektroniczną. Wśród dzieci, które zechciały pokazać nam efekty swojej pracy wybraliśmy najlepsze pomysły. Nagrody otrzymali: Oliwia Harasiuk, Filip Psiuk, Stasio Łokaj, Klaudia Margol i  Alicja Kwiatkowska. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody za pośrednictwem dyrekcji i wychowawców Przedszkola. Najmłodsi poradzili sobie fantastycznie z wyzwaniami i pokazali, że ich wyobraźnia jest niesamowita. Prace jakie powstały stały się oryginalnymi grafikami, które będą promowały bibliotekę i czytanie.

tydzien_bibliotek_2.jpg

Odbyła się także zabawa czytelnicza #POCIĄG Z LITERACKIMI BESTSELLERAMI. Zachęciliśmy uczestników do napisania na naszym fanpage ‘u  w komentarzach pod postem #POCIĄG Z LITERACKIMI BESTSELLERAMI, trzech tytułów książek oraz ich autorów. Prosiliśmy aby  to były pozycje ważne dla uczestników, które zostały z nimi na długo z różnych powodów. Kolejnym działaniem był cykl fotografii online „Książki i inspiracje kulinarne” Na Instagramie publikowaliśmy fotografie (zaskakujące, z odrobiną humoru), zachęcające do korzystania z książek kulinarnych.  Chcieliśmy pokazać ich różnorodność oraz inspirować do wspólnego gotowania, podejmowania nowych wyzwań w kuchni właśnie z książkami. Odbyło się też spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” - „Jak się czyta książki w Internecie” Klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka”  korzystając z Messengera dyskutowały 14 maja 2020 roku o tym jaki ciekawy e-book udało im się znaleźć w Internecie i jak się czyta takie książki.

Czytaj także: BCK wraca do pracy. Wznowione zostają zajęcia dla grup, wraca także kino

Te wszystkie działania przygotowane z okazji Tygodnia Bibliotek w naszych mediach społecznościowych znalazły swoich odbiorów, co nas bardzo ucieszyło. Mamy nadzieję że tegoroczne hasło „Zasmakuj w bibliotece” zachęci coraz więcej osób do korzystania z tego wszystkiego co oferują te instytucje.

/Justyna Bździuch/

Tagi: gmina aleksandrów   biblioteka w aleksandrowie   tydzień bibliotek   książka

Zobacz także

Jarmark sitarski podczas Festiwalu Kultur

Dodane: 2020-07-03 12:38 - Komentarze  (2)  czytane (327)

TAGI: jarmark sitarski, biłgoraj, festiwal kultur, rękodziełoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.238.176

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Ziemianka partyzancka w Osuchach

W Osuchach w Gminie Łukowa, na szlaku walk partyzanckich i nieopodal...

Maseczki dla tarnogrodzkiego ZOL-u od dzieci pierwszokomunijnych

Dzieci pierwszokomunijne z Tereszpola - Zaorendy zakupiły i przekazały...

Wyniki wyborów prezydenckich w powiecie biłgorajskim

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki, jak głosowali w minioną...

Biłgoraj. Karawaka stanęła na cmentarzu w Puszczy Solskiej (FOTO)

Pod koniec czerwca br., na cmentarzu parafialnym parafialnym...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia