Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tydzień Bibliotek w Aleksandrowie

Dodał: red Data: 2014-05-20 15:37:19 (czytane: 2445)

Tydzień Bibliotek jest ogólnopolskim programem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W tym roku jego obchody zostały zorganizowane pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia!”. W ramach tych obchodów w aleksandrowskiej bibliotece odbyły się dwa konkursy i inne wydarzenia.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj12 maja 2014 roku zostały przeprowadzone eliminacje gminne powiatowego konkursu głośnego czytania pn. „Radość czytania”, organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju. Współorganizatorem tych eliminacji była Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. W etapie szkolnym wzięło udział ponad 40 uczniów. Komisja Konkursowa wysłuchała 18 finalistów, którzy zaprezentowali teksty z literatury polskiej i światowej. Nagrodę główną i przepustkę do etapu powiatowego otrzymała Julia Bździuch, a wyróżnienia zdobyły: Gabriela Kusiak, Julia Jastrzębska, Dagmara Jastrzębska, Zuzanna Zawiślak, Natalia Kusiak. Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Dla uczniów biorących udział w konkursie przygotowano poczęstunek.

tydzien_bibliotek_aleksandrow__2_.jpg

14 maja natomiast odbyło się uroczyste posumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Malowane poezją”.  Druga „Noc w Bibliotece” w aleksandrowskiej placówce odbyła się z 16 na 17 maja 2014 roku. Jej wcześniejszy termin była ustalony na 9/10 maja jednak ze względu na uroczystości parafialne został przeniesiony. Uczestniczyły w niej dzieci w wieku 10 - 11 lat i klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka”. Impreza nocna zaczęła się od tajemniczej wyprawy na strych, która zaowocowała znalezieniem materacy, śpiworów, koców i tego wszystkiego co potrzebne do spania. Po tej ekscytującej podróży były kalambury z tytułami książek. Dzieci pokazywały za pomocą pantomimy lub rysowały wylosowany tytuł. Okazało się, że wcale nie jest tak źle wśród młodych ludzi ze znajomością popularnych tytułów literackich. Następnie wszyscy rozpoczęli poszukiwania skarbu w bibliotece. Odkrywając kolejne wskazówki krok po kroku i wędrując po korytarzach szkolnych i bibliotece poszukiwacze dotarli do skrzyni ze skarbem gdzie były słodkości i książki. Oczywiście skarb został rozdzielony pośród wszystkich.

tydzien_bibliotek_aleksandrow.jpg

Około 21 rozpoczęła się dyskusja na temat książki „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery. Rudowłosa Ania zachwyca dziewczynki od wielu pokoleń i nadal ma ona wierne przyjaciółki wśród „pożeraczek” książek. Po tych wszystkich wymagających sporo energii działaniach przyszedł czas na wzmocnienie, do biblioteki dotarła pizza. O północy rozpoczęły się „Pogaduchy do poduchy”. Potem były też  tańce, rysowanie a nawet robienie fryzur. Przed snem wspólna gimnastyka i ciche czytanie wybranej książki. W przerwach było również „Myszkowanie w bibliotece” czyli poznawanie zakamarków na co dzień niedostępnych dla czytelników. Gdy na zegarze wybiła 3,00 w nocy biblioteka zamieniła się w sypialnię i zaczęły krążyć sny o książkach. Następnego dnia rano wszyscy wspólnie przygotowali śniadanie. Własnoręcznie zrobione kanapki z masłem i dżemem smakowały jak mało kiedy. Impreza zakończyła się wręczeniem uczestnikom pamiątkowych dyplomów i upominków oraz wspólną fotografią. Noc w bibliotece podobała się uczestnikom. Było dużo zabawy i literackich zadań.

Reklama.

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki „Okładka”. Wszyscy odwiedzający bibliotekę w Tygodniu Bibliotek mogli również posłuchać głośnego czytania tekstów Jana Pawła II, wziąć udział w zabawie w skojarzenia z aleksandrowskim dziedzictwem.  Na wszystkich wypożyczających czekały także słodkości i drobne upominki jak np. zakładki.

Wszystkie te wydarzenia były okazją do promocji czytelnictwa oraz pokazały, że biblioteka to miejsce, w którym każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie.

/red./

Tagi: tydzień bibliotek   gmina aleksandrów   gminna biblioteka w aleksandrowie   noc w bibliotece

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.251.81

-jak zwykle znajomości się liczą (2014-05-23 08:26:04)

Dlaczego nie dziwi że główną nagrodę dostaje dziecko bibliotekarki z Aleksandrowa.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Kandydatka "Wiosny" przekonywała, że brak "Lewicy" w polskim sejmie, to wielka strata dla polskiej demokracji

-Szanowni Państwo jestem tutaj dziś z Wami ponieważ jak już zapewne...

Bigorajski PiS zaprezentował billboard wyborczy, hasło kampanii parlemntarnej i kandydatkę z Ziemi Biłgorajskiej

Przy głównej ulicy Biłgoraja, lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Ogłoszenia