Wiadomości - Aktualności
Twój piec w rządowej ewidencji CEEB
Dodał: red Data: 2021-01-19 15:41:05 (czytane: 1344)
W ramach walki ze smogiem ministerstwo klimatu planuje stworzenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), w której znajdzie się obowiązkowy rejestr źródeł ogrzewania. Rejestr powstanie prawdopodobnie w przeciągu kilku pierwszych miesięcy 2021 roku.
P.H.U. AUTO-HENPOL Henryk Cios, nauka jazdy, kasacja pojazdów, sprzedaż części, Biłgoraj
Korczów 46. 23-400 Biłgoraj, Biłgoraj
Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36. 23-400 , Biłgoraj
Kwiaciarnia HANUŚ Anna Klecha - bukiety ślubne, dekoracje weselne, kwiaty

ul. Kościuszki 121. 23-400, Biłgoraj
Obejmie on nie tylko budynki jednorodzinne, ale i wielorodzinne a także budynki publiczne, lokale usługowe, magazyny, biura, warsztaty, szpitale czy hotele. Projekt ma na celu zdiagnozowanie skali problemu smogu w Polsce oraz ustalenie faktycznej liczby eksploatowanych urządzeń grzewczych na paliwa stałe, które wpływają negatywnie na stan powietrza w Polsce. W tym celu zostanie opracowany ogólnopolski system IT, który pozwoli na podejmowanie kompleksowych, strategicznych decyzji i działań służących poprawie jakości powierza w Polsce, które w konsekwencji przyczynią się do ochrony zdrowia i zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.
Do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków trzeba będzie zgłosić wszystkie źródła ogrzewania, takie jak kocioł gazowy, podgrzewacz gazowy przepływowy, podgrzewacz gazowy pojemnościowy, grzejnik gazowy, kominek gazowy, nagrzewnice gazowe, promienniki gazowe, kocioł na paliwa stałe, piec kaflowy lub wolnostojący (koza, angielka) na paliwa stałe (węgiel, drewno, pellet), kominek na paliwo stałe, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa, kocioł olejowy, piec olejowy, pompa ciepła powietrzna, pompa ciepła gruntowa, pompa ciepła wodna, ogrzewanie elektryczne, kolektory słoneczne, sieć ciepłownicza. Zakres danych gromadzonych w CEEB obejmie również stan techniczny budynku, przeprowadzone w budynku kontrole, a także informacje o udzielonej pomocy publicznej.
Reklama.
Właściciel lub zarządca budynku będzie składał do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta deklarację w terminie 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia źródła ciepła lub źródła spalania paliw. Tam, gdzie przed wejściem w życie ustawy takie źródła już istniały i były używane właściciele lub zarządcy będą musieli złożyć deklarację najpóźniej do 31 marca. Szczegóły deklaracji określi rozporządzenie.
Czytaj także: Sami siebie trujemy
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków będzie działać w pełnym zakresie funkcjonalności dopiero w 2023 roku. Wcześniej rozpocznie się pilotaż w wybranych gminach. W bazie znajdzie się ok. 5 mln budynków w Polsce. Ewidencją budynków zajmą się strażnicy miejscy i gminni oraz kominiarze, ze wsparciem pracowników urzędu gmin. Cały projekt zostanie sfinansowany przez Unię Europejską - w kwocie 30 mln złotych. Za zbudowanie systemu CEEB jest odpowiedzialny Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.
/Paweł Jednacz/
Tagi: centralne ogrzewanie piece co ewidencja ministerstwo klimatu
Komentarze (1)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.112.123
tak (2021-01-19 16:38:36)
Platforma was tak nie w#@$ła...
....aż was kukle będą swędziały.