Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Turniej Wsi 2018 (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2018-06-03 21:02:51 (czytane: 3507)

"Niech żyje bal! Tanecznym krokiem w Niepodległość!” – pod tym hasłem odbył się XIV Turniej Wsi w Gminie Biłgoraj. Każde sołectwo wystawiło drużynę do rywalizacji sportowych, przygotowało scenki rodzajowe oraz stoisko z potrawami regionalnymi. Wszystkie połączyła rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajTurniej Wsi to jedna z najbardziej widowiskowych imprez Ziemi Biłgorajskiej. To zmagania drużyn z poszczególnych wiosek i sołectw we wszelkiego rodzaju konkurencjach, w tym również w konkurencji kulinarnej na najpiękniejsze stoisko z potrawami regionalnymi. Zawodnicy przebierają się w barwne stroje rywalizując w przeróżnych konkurencjach tanecznych, wiedzy o gminie czy typowo sprawnościowych.

-Bardzo lubimy to wydarzenie, mamy w sołectwie ludzi oddanych, aktywnych, pełnych zapału i pracowitych. W tym roku Turniej Wsi ma szczególny wymiar, świętujemy jako Polacy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, chcemy to świętować radośnie, z tupetem, z taką wdzięcznością. Doceniamy ofiarę naszych przodków i ich trud, jesteśmy im wdzięczni. Poprzez flagi, te zabawę i to przywiązanie do tradycji chcemy uczcić ich poświęcenie. To wspólne święto radości - przyznaje Paulina Grabias sołtys Korczowa.

turniej_wsi_gmina_bilgoraj_2018.JPG

To także integracja społeczności lokalnych i zdrowa rywalizacja oraz pokazanie jak można świętować radośnie we wspólnocie. -Biorę udział w Turnieju Wsi, bo jest to wspaniała zabawa, można tutaj wykazać się w różnych konkurencjach, to zacieśnianie więzi i budowanie wspólnoty wsi i małych miejscowości - przyznaje Monika Dziduch.

-Impreza co roku przyciąga coraz więcej uczestników i coraz liczniejszą widownię. To cieszy, że ludzie chcą budować wspólnotę, dzielić się swoimi pomysłami, a dziś oddać cześć ojcom niepodległości i tym wszystkim, którzy za wolność zginęli, a spoczywają w bezimiennych grobach. Wolność to także - obok pamięci i wdzięczności - odpowiedzialność za teraźniejszość i mądre budowanie przyszłości opartej na tradycji i tożsamości narodowej - zauważa Wójt Wiesław Różyński.

Reklama.

Oprócz wesołej i kolorowej parady drużyn oraz barwnych, ciekawych strojów, miejscowości walczą ze sobą także w turnieju sportowym oraz w konkursie kulinarnym  na stoisko z najsmaczniejszymi potrawami tradycyjnej kuchni biłgorajskiej.

Wyniki Turnieju przedstawiają się następująco:
Konkurs kulinarny:
I miejsce - Korczów;
II miejsce - Dąbrowica;
III miejsce - Gromada i Okrągłe.

Ogólna klasyfikacja:
I miejsce - Dąbrowica;
II miejsce - Korczów;
III miejsce - Gromada.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 279

Tagi: turniej wsi   tanecznym krokiem w niepodległość   gmina biłgoraj   100-lecie odzyskania niepodległości

Zobacz także

Tenisiści z pucharami

Dodane: 2018-06-21 08:59 - Komentarze  (0)  czytane (153)

TAGI: turniej tenisa ziemnego, tenis ziemny józefów, sport biłgoraj, tenisiści rywalizowali w józefowieKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.224.176

obserwator (2018-06-04 14:35:14)

A Sól gdzie?
Radni, sołtysi - Panie Wójcie proszę wyciągnąć z tego konsekwencje.
Łażą to tacy w krawatach, a do roboty, żeby coś zorganizować to nie ma żadnego.
Największa miejscowość w gminie - WSTYD
Dobrze że chociaż x. Proboszcz godnie Sól reprezentował :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Zdzisław Żołopa sędziuje najleszym w Europie

97. Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów odbywają się w dniach od 26 marca do 1 kwietnia 2018 w Bukareszcie (Rumunia). Są to równocześnie 31. Mistrzostwa Europy Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Sędziuje na nich biłgorajanin, prezes LKS "ZNICZ" Biłgoraj Zdzisław Żołopa. więcej»

Bal sportowca 2018 (FOTO)

10 lutego br. już po raz XVIII odbył się - zorganizowany przez biłgorajskie środowisko sportowe - bal sportowca. Gala Mistrzów Sportu zgromadziła w jednym z lokali w Biłgoraju sportowców, trenerów i działaczy sportowych. Była to okazja do podsumowania 2017 roku w sporcie oraz do wyróżnienia sportowców i osób wspierających sport. więcej»

Ogłoszenia