Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Turniej sportowy w Soli

Dodał: red Data: 2019-09-25 19:46:14 (czytane: 1294)

Dnia 19 września br. Szkoła w Soli realizowała kolejną inicjatywę pt. "Turniej sportowy im. Patrona szkoły Mieczysława Pasiaka" w ramach projektu Ja - Obywatel! Dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajCelem tej inicjatywy było przede wszystkim upamiętnienie Patrona szkoły Mieczysława Pasiaka, pogłębienie wiedzy o historii naszej ojczyzny oraz aktywne spędzenie czasu uczniów.

W tym dniu uczniowie odwiedzili grób Mieczysława Pasiaka, który znajduję się na cmentarzy w Soli, by uczcić jego pamięć uczniowie zapalili świeczkę na jego grobie. Następnie uczniowie przeszli na plac przed kościołem, gdzie znajduję się pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam zorganizowana pogadankę i krótki test o historii. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat historii odzyskania niepodległości swojego kraju.

biegi.jpg

Kolejnym punktem inicjatywy było przeprowadzenie turnieju, uczniowie uczestniczyli w kilku konkurencjach sportowych. Główną konkurencją były biegi na 1 000 m. Najpierw na metę wyruszyły dziewczynki, a później chłopcy. Wyłoniono po 3 pierwsze miejsca w każdej konkurencji.

Inicjatywa ta to kolejny dowód na to, że gdy sprzyja atmosfera i okoliczności, poznawanie wiedzy i podejmowanie trudu działania staje się przyjemną aktywnością niosącą same korzyści. Projekt "Ja - obywatel!" jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/red./

Reklama.

Tagi: biegi   gmina biłgoraj   ja - obywatel   oświata biłgoraj

Zobacz także

Uczniowie z Biłgoraja awansowali w olimpiadzie ZUS (AUDIO)

Dodane: 2020-01-27 15:05 - Komentarze  (0)  czytane (94)

TAGI: zus, zakład ubezpieczeń społecznych, olimpiada zus, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.219.101

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia