Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Turniej Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2014-03-09 12:12:32 (czytane: 3981)

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Biłgorajskiego wzięli udział w Turnieju Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego, który odbył się w Biłgoraju.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajOgólnopolski Konkurs Recytatorski to impreza o charakterze edukacyjno - artystycznym, organizowana od 1956 roku przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci oraz osoby dorosłe. Na konkurs, prowadzony w drodze kilkustopniowych eliminacji, składają się cztery niezależne turnieje:
• turniej recytatorski,
• turniej poezji śpiewanej,
• turniej teatrów jednego aktora,
• turniej "Wywiedzione ze słowa".

konkurs_recytatorski_bilgoraj.JPG

Pisarze i pedagodzy, badacze języka i twórcy kultury podnoszą alarm w sprawie zatrważającego stanu polszczyzny. Prognozy dotyczące czytelnictwa - zwłaszcza młodzieży szkolnej - nie pozostawiają żadnej nadziei. Kondycja słowa mówionego nigdy nie była tak zła. Młodzież nie czyta, „przeniosła się” w świat komunikacji obrazkowej. Młodzież nie pisze, bo uległa „poetyce” smsów i maili, nakazującej ograniczać komunikat do skrótu znaków. Kultura języka upada, a jest to nie tylko problem informacji, porozumienia, komunikacji społecznej. To wielki problem zachowania tożsamości narodowej, opartej przecież głównie na języku – literaturze i kulturze słowa. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest próbą chronienia obszarów szczególnej troski o słowo - literackie i mówione. Recytator to ten, który czyta, rozumie i dopełnia zrozumiany tekst własnymi emocjami, myślami, doświadczeniami.

Reklama.

8 marca br. w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Turniej Powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przed komisją prezentowała się młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

powiatowe_eliminacje_ogolnopolskiego_konkursu_recytatorskiego_bilgoraj.JPG

Wyniki:
Sąd konkursowy w składzie Alicja Kubacka - Bazan, Sławomir Niemiec i Anna Niściur, po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji w Konkursie Recytatorskim postanowił przyznać wyróżnienia dla:
1. Marty Czuby;
2. Moniki Siembidy;
3. Marcina Sawickiego.
II nagrodę otrzymała Jadwiga Maciocha.
I nagroda oraz kwalifikacja do Turnieju Wojewódzkiego w Lublinie przypadła Annie Wańczyk.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: konkurs recytatorski   powiatowe eliminacje   bck biłgoraj   recytatorzy biłgoraj

Zobacz także

Czy matematyki możemy nauczyć się przez internet?

Dodane: 2020-05-29 13:50 - Komentarze  (0)  czytane (62)

TAGI: oświata, nauka, lekcje on-line, nauka matematykiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.132.33

- (2014-03-09 18:14:05)

w biłgoraju to tylko kultura,polityka,budowlanka i mechanika

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia