Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Trzy godzinki dla rodzinki' z ziemniakiem w roli głównej (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-09-09 19:21:12 (czytane: 1360)

Pod hasłem "Trzy godzinki dla rodzinki", w Gromadzie w gminie Biłgoraj odbył się festyn rodzinny, którego celem było umacnianie więzi międzypokoleniowych. -Chcemy oderwać od komputerów, smartfonów i konsol dzieci i młodzież, ale i rodziców - mówi organizator, Marta Kimak z Programu Umacniania Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolFestyn odbył się na boisku piłkarskim w Gromadzie. Były wspólne pieczenie ziemniaków, zabawy integracyjne i konkurencje sportowe, konkursy, malowanie twarzy i dmuchane zamki dla dzieci oraz pokazy sprzętu strażackiego i motocykli. -Chcemy by był to czas dla rodziny, by dzieci dobrze bawiły się z rodzicami, a rodzice mieli radość ze spędzania czasu z dziećmi - mówi Marta Kimak z Programu Umacniania Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj. Posłuchaj:

Pozytywny wpływ działania Programu Umacniania Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj i organizacji tego typu imprez dostrzega Wójt Gminy Biłgoraj. -Przed kilkoma laty ruszaliśmy z programem świetlic w naszej Gminie. Dzięki włączeniu się w to przedsięwzięcie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, dziś mamy trzy dobrze funkcjonujące placówki, które swymi działaniami obejmują niemal cała Gminę. To praca codzienna z dziećmi i rodzinami, to wydarzenia kulturalne, imprezy plenerowe, pomoc w odrabianiu lekcji. To nieoceniona działalność w stołeczności lokalnej i ze społecznością lokalną. My jako samorząd wpieramy wszelkie tego typu - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Wiesław Różyński.

dzien_pieczonego_ziemniaka_gromada__2_.JPG

Z tego typu propozycji spędzenia niedzielnego popołudnia zadowoleni są uczestnicy. Wraz z rodzina uczestniczyła w imprezie Dorota Brodziak: -Jest integracja rodzinna, spotkanie ze znajomymi, każdy może pokazać na co go stać, dobrze się bawić. Są występy dzieci, zabawy ruchowe, konkurencje dla całych rodzin, atrakcje dla dzieci, czyli okazja by wspólnie dobrze się bawić, bez telewizji, zamknięcia się w pokoju czy gapienia się w smartfon.

Reklama.

Rodzinnemu pieczeniu ziemniaków towarzyszyły gry i zabawy dla całych rodzin, pokazy strażackie i prezentacja motocykli oraz zabawy muzyczne i wykonywanie ziemniaczanych kukiełek.

dzien_pieczonego_ziemniaka_gromada__4_.JPG

-W ramach Programu pracujemy z dziećmi, które przebywają u nas docelowo, ale pracujemy także z dziećmi i rodzinami będącymi poza Wioską. Nasze działanie to umacnianie rodzin, by dzieci z rodzin nie musiały być zabierane. nasz piknik to jedna z form właśnie działalności na polu umacniania rodziny działającego w Gromadzie, Bukowej, Woli Dereźniańskiej. Ogólnie, łącznie obejmujemy ponad 30 miejscowości - informuje Marian Łosiewicz, dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 61

Tagi: dzień pieczonego ziemniaka   trzy godzinki dla rodzinki   sos wioski dziecięce biłgoraj   gimina biłgoraj

Zobacz także

Nagrodzeni za organizację najlepszych pokazów i promocję Festiwalu "Grand OFF"

Dodane: 2018-12-10 13:19 - Komentarze  (0)  czytane (159)

TAGI: andrzej klucha, bck, filmy krótkometrażowe, nagrodaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.167.15.6

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Historia

Pewnych wydarzeń historycznych się nie zapomina, ponieważ są związane...

Szlachetna paczka. Ogrom darów trafił do potrzebujących rodzin (FOTO)

W Biłgoraju odbył się dziś kolejny wielki finał akcji "Szlachetna...

Dla bezdomnych zwierząt (FOTO)

Przedświąteczną akcję zbiórki karmy i środków finansowych na opiekę...

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w Katolickim Przedszkolu w Biłgoraju (FOTO)

Wizycie świętego Mikołaja w Katolickim Przedszkolu w Biłgoraju...

Wolontariusze świętowali w "Krzyku"

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto obchodzone corocznie...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia