Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Trzy dni na torze

Dodał: AK Data: 2007-07-11 08:19:25 (czytane: 1558)

Marek Jakubiec był jedynym zawodnikiem UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj, który stanął na podium w IV rundzie Kartingowych mistrzostw Polski.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Jego klubowy kolega, Kacper Bielecki był drugi w wyścigu o Puchar Starosty. W IV rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski startowało 89 zawodników. Od piątku do niedzieli, na torze w Biłgoraju przy ul. Motorowej, kartingowcy ścigali się w sześciu kategoriach: Młodzieżowej-125, Easykart-60, Easykart-100, Easykart-125 Shifter, Junior ROK-125 i ROK-125. Triumfowali odpowiednio: Łukasz Olszewski (Automobilklub Podlaski), Piotr Dobija (Automobilklub Rzemieślnik Warszawa), Mateusz Rzucidło (Comer TopKart Polska), Maciej Żukowski (Automobilklub Rzemieślnik Warszawa), Daniel Fuchs (Automobilklub Wielkopolski) i Patryk Kempiński (BTM Bydgoszcz). O zwycięstwie decydowała największa ilość punktów uzyskanych w dwóch wyścigach finałowych (1 miejsce - 25 punktów, 2 - 20, 3 - 16, 4 - 13, 5 - 11, 6 - 10, 5 - 9 i za każde następne - o jeden punkt mniej). Komplet 50 punktów w wyścigach finałowych zdobyli tylko dwaj kartingowcy: Mateusz Rzucidło i Daniel Fuchs.

UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj reprezentowało sześciu zawodników. W kategorii Easykart-60, w której ścigało się 24 kartingowców, siódme miejsce wywalczył Kacper Bielecki (na zdjęciu), a Michał Stawiarski był czternasty. Kacper zdobył 16 punktów (w pierwszym wyścigu finałowym był siódmy, a w drugim - dziewiąty), natomiast Michał - 5 punktów. W klasyfikacji drużynowej UKS Moto-Kart Energetyk był czwarty. W kategorii Easykart-60 rozegrano w niedzielę wyścig o Puchar Starosty. Zwyciężył Hubert Kalinowski (Automobilklub Podlaski). Drugie miejsce zajął Kacper Bielecki.

W kategorii Młodzieżowej-125 rywalizowało 10 zawodników, w tym czterech z Biłgoraja. Najlepiej spośród ekipy gospodarzy i organizatorów imprezy wypadł Marek Jakubiec, który zajął trzecie miejsce z dorobkiem 33 punktów. W drugim wyścigu finałowym Marek linię mety minął jako drugi. Piąte miejsce zajął Mikołaj Sokołowski, dziewiąte Marcin Bury, a ostatnie, dziesiąte - Andrzej Budzyński. W klasyfikacji drużynowej klub z Biłgoraja uplasował się na drugiej pozycji. W tej kategorii rozegrano w niedzielę Wyścig Memoriałowy Jana Żabińskiego. Zwyciężył Łukasz Górecki (Moto-Kart Suwałki). Biłgorajanie zajęli miejsca poza pierwszą trójką.
W pozostałych czterech kategoriach UKS Moto-Kart Energetyk nie miał swoich przedstawicieli. Uczestnicy ścigania w kategorii ROK 125 rywalizowali także w wyścigu o Puchar Burmistrza. Najszybszy był Aleks Zawada (Automobilklub Radomski).

- Była to udana impreza. Szkoda tylko, że w piątek i sobotę nie dopisała pogoda. Za to w niedzielę było słonecznie. Przyszło sporo kibiców. Zadowoleni jesteśmy także z wyników uzyskanych przez naszych zawodników - podsumował IV rundę KMP dyrektor zawodów, prezes UKS Moto-Kart Energetyk, Edward Surmacz.

Źródło: Kronika tygodnia

Dodane: 2020-07-03 12:26 - Komentarze  (0)  czytane (79)

TAGI: pijany kierowca, policja biłgoraj, kontrole policyjne, kolizja drogowa