Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Trzy dni na torze

Dodał: AK Data: 2007-07-11 08:19:25 (czytane: 1558)

Marek Jakubiec był jedynym zawodnikiem UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj, który stanął na podium w IV rundzie Kartingowych mistrzostw Polski.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJego klubowy kolega, Kacper Bielecki był drugi w wyścigu o Puchar Starosty. W IV rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski startowało 89 zawodników. Od piątku do niedzieli, na torze w Biłgoraju przy ul. Motorowej, kartingowcy ścigali się w sześciu kategoriach: Młodzieżowej-125, Easykart-60, Easykart-100, Easykart-125 Shifter, Junior ROK-125 i ROK-125. Triumfowali odpowiednio: Łukasz Olszewski (Automobilklub Podlaski), Piotr Dobija (Automobilklub Rzemieślnik Warszawa), Mateusz Rzucidło (Comer TopKart Polska), Maciej Żukowski (Automobilklub Rzemieślnik Warszawa), Daniel Fuchs (Automobilklub Wielkopolski) i Patryk Kempiński (BTM Bydgoszcz). O zwycięstwie decydowała największa ilość punktów uzyskanych w dwóch wyścigach finałowych (1 miejsce - 25 punktów, 2 - 20, 3 - 16, 4 - 13, 5 - 11, 6 - 10, 5 - 9 i za każde następne - o jeden punkt mniej). Komplet 50 punktów w wyścigach finałowych zdobyli tylko dwaj kartingowcy: Mateusz Rzucidło i Daniel Fuchs.

autodrom.jpg


UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj reprezentowało sześciu zawodników. W kategorii Easykart-60, w której ścigało się 24 kartingowców, siódme miejsce wywalczył Kacper Bielecki (na zdjęciu), a Michał Stawiarski był czternasty. Kacper zdobył 16 punktów (w pierwszym wyścigu finałowym był siódmy, a w drugim - dziewiąty), natomiast Michał - 5 punktów. W klasyfikacji drużynowej UKS Moto-Kart Energetyk był czwarty. W kategorii Easykart-60 rozegrano w niedzielę wyścig o Puchar Starosty. Zwyciężył Hubert Kalinowski (Automobilklub Podlaski). Drugie miejsce zajął Kacper Bielecki.

W kategorii Młodzieżowej-125 rywalizowało 10 zawodników, w tym czterech z Biłgoraja. Najlepiej spośród ekipy gospodarzy i organizatorów imprezy wypadł Marek Jakubiec, który zajął trzecie miejsce z dorobkiem 33 punktów. W drugim wyścigu finałowym Marek linię mety minął jako drugi. Piąte miejsce zajął Mikołaj Sokołowski, dziewiąte Marcin Bury, a ostatnie, dziesiąte - Andrzej Budzyński. W klasyfikacji drużynowej klub z Biłgoraja uplasował się na drugiej pozycji. W tej kategorii rozegrano w niedzielę Wyścig Memoriałowy Jana Żabińskiego. Zwyciężył Łukasz Górecki (Moto-Kart Suwałki). Biłgorajanie zajęli miejsca poza pierwszą trójką.
W pozostałych czterech kategoriach UKS Moto-Kart Energetyk nie miał swoich przedstawicieli. Uczestnicy ścigania w kategorii ROK 125 rywalizowali także w wyścigu o Puchar Burmistrza. Najszybszy był Aleks Zawada (Automobilklub Radomski).

- Była to udana impreza. Szkoda tylko, że w piątek i sobotę nie dopisała pogoda. Za to w niedzielę było słonecznie. Przyszło sporo kibiców. Zadowoleni jesteśmy także z wyników uzyskanych przez naszych zawodników - podsumował IV rundę KMP dyrektor zawodów, prezes UKS Moto-Kart Energetyk, Edward Surmacz.

Źródło: Kronika tygodnia
       

Zobacz także

Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila

Dodane: 2020-07-03 12:26 - Komentarze  (0)  czytane (79)

TAGI: pijany kierowca, policja biłgoraj, kontrole policyjne, kolizja drogowaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.168.111.204

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

NARESZCIE ZNOWU SĄ WAKACJE

13.jpg