Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Trzeźwo - zdrowo - na sportowo' (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-08-05 17:25:24 (czytane: 1890)

Promocja abstynencji, pokazanie, że można ciekawie spędzić czas z rodziną i znajomymi bez używek, a za to aktywnie - to główne przesłanie pikniku, który pod hasłem "Trzeźwo - zdrowo - na sportowo" odbywa się nad Zalewem Bojary w Biłgoraju.Organizatorem wydarzenia jest Biłgorajskie Stowarzyszenie trzeźwości "Iskra", Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju oraz Burmistrz Miasta Biłgoraj. -Tym wydarzeniem chcemy zainaugurować obchody miesiąca sierpnia, jako miesiąca trzeźwości. To nasz apel i zwrócenie uwagi ile zła "wyrządza" alkohol. W Biłgoraju niemal na każdej ulicy są sklepy,gdzie możemy kupić alkohol. Sięgają niestety po niego coraz młodsze osoby, bo już 12 - 14-latkowie. Jako Stowarzyszenie Trzeźwości promujemy abstynencję i do niech zachęcamy. Nasz przykładka może zainspirować i wzmocnić w postanowieniu zerwania z nałogiem osoby uzależnione - zaznacza prezes "Iskry" Tadeusz Dzwolak.

trzezwo_zdrowo_na_sportowo__2_.JPG

W przygotowanie wydarzenia zaangażował się biłgorajski OSiR, nie mogło więc w programie zabraknąć rozgrywek sportowych i zajęć rekreacyjnych. Przed południem odbył się Biłgorajski Cross Duathlon, są rozgrywki siatkówki plażowej, wyścigi kajaków, czy mini maraton pływacki. -Chcemy pokazać, że sport daje więcej przyjemności niż alkohol, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i pozwala dobrze bawić się całym rodzinom, niezależnie od wieku jej członków. Zachęcamy także wszystkich do korzystania z obiektów Zalewu Bojary, bogactwa ścieżek rowerowych i biegowych - mówi współorganizator, Mieczysław Jamroz.

trzezwo_zdrowo_na_sportowo__1_.JPG

W pikniku wraz z rodzina uczestniczy m. in. pani Iwona Blicharz. bawimy się bardzo dobrze wraz z dwojgiem naszych dzieci. Chcemy w ten sposób włączyć się do akcji promującej abstynencję. chcemy także pokazać dzieciom ile dobrego dla zdrowia i dla życia rodzinnego daje sport, trzeźwość i przebywanie razem - przyznaje.

Reklama.

Ci, którzy z powodu gorąca nie mają ochoty na aktywny wypoczynek, mogą odpocząć na plaży, skorzystać z ciepłej i czystej wody Zalewu, bądź wypłynąć na zbiornik rowerkiem wodnym, ewentualnie zaszyć się z dobrą lekturą w cieniu lasu, na "dzikiej plaży".

labedz.JPG

Niewątpliwie, gratka nie tylko dla najmłodszych jest pokaz modeli pływających, przygotowany przez Klub Modelarski przy LOK Biłgoraj. Obserwować można piękno modeli i sprawność osób nimi sterujących. Atrakcja jest makieta naturalnej wielkości dorosłego, młodego łabędzia, przygotowana w pracowni biłgorajskich modelarzy. -To dokładne odwzorowanie jednego z największych polskich ptaków pływających. Łabędź znalazł się w herbie Biłgoraja, nie mogło więc zabraknąć go i na dzisiejszej imprezie. Model napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi i dwoma regulatorami. Chodziło nam o to by na wodzie zachowywał się jak prawdziwy ptak - przyznaje Krzysztof Datkiewicz.Zobacz także:

100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości (AUDIO)

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 64

Tagi: trzeźwo zdrowo na sportow   abstynencja   piknik trzeźwościowy   biłgoraj zalew bojary

Zobacz także

Biłgoraj. Koncert Lao Che

Dodane: 2019-02-21 20:49 - Komentarze  (0)  czytane (460)

TAGI: bck, lao che, koncert, wiedza o społeczeństwieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.23.160

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Zmiana Statutu Powiatowemu Urzędowi Pracy w Biłgoraju. Ze stanowiskiem pożegnał się zastępca dyrektora placówki

Rada Powiatu Biłgorajskiego podjęła uchwałę zmieniająca uchwałę...

Grypa. W Powiecie Biłgorajskim mniej zachorowań niż w latach ubiegłych

Z przedstawionych przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną...

Zdzisław Żołopa I wiceprezesem PZPC

Pierwsze w 2019 roku posiedzenie Prezydium Zarządu Polskiego...

IV Biłgorajska Senioriada Sportowa (FOTO)

Na hali sportowo - widowiskowej OSiR w Biłgoraju odbyła się IV Biłgorajska...

Pogrzeb Ryszarda Łuczyna

W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju...

Radni uchwalili budżet Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli budżet...

Ogłoszenia