Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

"Trzeźwo - zdrowo - na sportowo" 2019

Dodał: red Data: 2019-08-05 18:19:12 (czytane: 3228)

4 sierpnia nad Zalewem Bojary zorganizowano kolejną edycję pikniku sportowo - rekreacyjnego pod hasłem "Trzeźwo - zdrowo - na sportowo" promującego zdrowy i trzeźwy styl życia. Głównym celem zawodów była popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, promowanie biłgorajskiego zbiornika Bojary oraz zachęcanie do zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPierwszą atrakcję były zawody biegowo - rowerowe Cross Duathlon Biłgoraj czyli połączenie jazdy na rowerze i biegu. Dystans 5 km biegiem, 20 km rowerem i na koniec 2,5 km biegiem. W zawodach wystartowało około 100 zawodników z całej Polski. Zawodnicy startowali indywidualnie i w sztafecie. Na najlepszych czekały medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Indywidualnie najlepszy był Tomasz Kubiak z Rzeszowa. Z kobiet jako pierwsza na mecie pojawiła się Joanna Wasilewska z Biłgoraja.

Reklama.

Jeśli chodzi o wyniki sztafet, to przedstawiają się one następująco: w kategorii kobieta - mężczyzna: Beata Lange i Zbigniew Zając, mężczyźni Mateusz Hurkała i Artur Kozak oraz kobiety  Eliza Rafał i Oliwia Hałka. Najlepszymi zawodnikami z Biłgoraja okazali się Joanna Wasilewska i Sławomir Bosak.

bilgorajski_cross_duathlon.JPG

Tuż po południu, na boiskach do siatkówki plażowej odbył się turniej siatkarskich „dwójek”. Rywalizowało 16 zespołów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli: Radosław Ryzner i Marcin Sienkiewicz z Przemyśla. Kolejne miejsca zajęli: Michał Smelik i Mateusz Witko (Przemyśl), Artur Grasza i Marcin Bujak (Biłgoraj/Wola Rafałowska), Marcin Grasza i Paweł Niemiec (Biłgoraj).

trzezwo_zdrowo_na_sportowo__1_.jpg

Znaleźli się nawet chętni do wypróbowania swoich sił w zawodach pływackich oraz kajakowych. W pływaniu najszybsi byli Marcin Łukaszczyk (kategoria mężczyzn) i Maja Łukaszczyk (kategoria dzieci i młodzież). W wyścigach kajakowych indywidualnie zwyciężył Marcin Łukaszczyk, który również wraz z Krzysztofem Polakiem okazał się najlepszy w kategorii "dwójek", gdzie wystartowało 8 par. Indywidualnie w kategorii kobiet zwyciężyła Marcelina Budzyńska.

trzezwo_zdrowo_na_sportowo__2_.jpg

Po raz pierwszy w tegorocznej edycji pikniku zorganizowano “Sitobranie" czyli I Mistrzostwa Biłgoraja w “poszukiwaniu skarbów". Konkurencja polegała na szukaniu na czas skarbów zakopanych w piasku. Zabawa odbyła się w trzech kategoriach kobiety, mężczyźni, dzieci i młodzież. Łącznie wystartowało blisko 100 osób. Pomiędzy konkurencjami odbyły się pokazy modeli pływających,  gry i konkursy dla dzieci, spacer trzeźwego farmera w alkogoglach. Równocześnie pod trzema namiotami znajdowały się stoiska PGE, gdzie można było zapisać się na eFakturę.

bieg_abstyneta.jpg

Tradycyjnie na zakończenie wydarzenia odbył się Bieg Abstynenta (okrążenie zalewu). Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę z hasłem imprezy. Pośród wszystkich, którzy ukończyli bieg rozlosowane zostały upominki rzeczowe, a nagrodą główną był rower.

/OSiR/

Tagi: trzeźwo - zdrowo - na sportowo   piknik abstynencki   osir biłgoraj   zalew biłgoraj

Zobacz także

VII Bieg Sitarski (FOTO)

Dodane: 2020-06-20 17:34 - Komentarze  (0)  czytane (1329)

TAGI: bieg sitarski, biłgoraj biega, osir biłgoraj, zawody biegoweKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.59.63

452321 (2019-08-07 07:38:10)

kursy ratowników w Biłgoraju kiedyś były a egzaminatorów i instruktorów do takich kursów można ściągać na zajęcia tak jak to się robi w szkołach . Tylko trzeba się tym zająć i chcieć a nie tylko trwać i brać wypłaty

(2019-08-06 09:18:02)

Bo takie kursy i szkolenia mogą organizować tylko upoważnione do tego związki sportowe i stowarzyszenia (np. WOPR).

21l,kmjn (2019-08-05 22:37:01)

Czemu nie ma na osirze i basenie szkoleń i kursów na ratowników i trenerów różnych dyscyplin tylko trzeba jechać do innych miast ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Dokumenty dotyczące historii „Szóstki” trafiły do Biblioteki Miejskiej w Biłgoraju

Zbiory regionalne Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju, powiększyły się o materiały dotyczące działalności Biłgorajskiego Klubu Sportowego „Szóstka”. Dary w imieniu założyciela i prezesa Klubu przekazał Andrzej Miazga, dziennikarz sportowy, piszący artykuły o Klubie i relacje z meczów „Szóstki” w latach 2000 - 2013. więcej»

Ogłoszenia