Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Trwają prace na drodze wojewódzkiej nr 835

Dodał: red Data: 2021-08-12 07:48:00 (czytane: 2686)

Obecnie zaawansowanie prac sięga około 33%, na ten wskaźnik znaczący wpływ mają warunki pogodowe, które nie rozpieszczają pracowników na budowie tej drogi. Niestety w ostatnim czasie na Roztoczu często występują obfite opady deszczu, burze wraz z silnym wręcz porywistym wiatrem. Takie warunki atmosferyczne często doprowadzają do zalewania oraz niszczą plac budowy.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajremont_dw_835__1_.JPG

Roboty drogowe trwają na 18 odcinkach gdzie prowadzone są prace konstrukcyjne w postaci rozbiórek starych odcinków nawierzchni, budowy nasypów, układania warstw bitumicznych. Równolegle w ciągach pieszych i na drogach serwisowych trwają roboty rozbiórkowe - chodników, przepustów, ogrodzeń, wykonywana jest także warstwa konstrukcyjna pod chodnik. Trwają także zaawansowane prace przy budowie 4 obiektów mostowych - w Księżpolu, Płusach i Łuchowie. Prowadzone są także zaawansowane prace w zakresie branży teletechnicznej, gazowej, elektroenergetycznej oraz sanitarnej.

remont_dw_835__2_.JPG

Ruch wahadłowy obecnie wprowadzony jest na 18 odcinkach drogi wojewódzkiej Nr 835. Najkrótsze występują w Korczowie, gdzie przebudowywany jest przepust. Najdłuższe odcinki ruchu wahadłowego liczą około 800 metrów i występują w miejscowości Markowicze oraz w miejscowości Płusy.

remont_dw_835__3_.JPG

Poza tym ruch wahadłowy występują w:
- Korczowie (dwa o łącznej długości 1 400 m)
- Majdanie Nowym (jeden o długości 277 m)
- Księżpolu (dwa o łącznej długości 1 400 m)
- Płusy (3 o łącznej długości 2 200 m)
- Tarnogród (3 o łącznej długości około 870 m)
- Luchów (dwa o łącznej długości 700 m)
- Majdan Sieniawski (dwa o łącznej długości 1200 m)

remont_dw_835__4_.JPG

Łączna długość odcinków o ruchu wahadłowym to 8 874 m. Dlatego prosimy wszystkich kierowców, którzy wybierają zazwyczaj drogę wojewódzką Nr 835 od Biłgoraja i Tarnogrodu do granicy Województwa Lubelskiego o wcześniejsze przestudiowanie mapy czy nawigacji i wybranie alternatywnej trasy. Prosimy także wszystkich kierowców oraz rowerzystów i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o stosowanie się do wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu. Przypominamy także, że obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania w okolicach pracujących maszyn wszystkich postronnych osób.

remont_dw_835__5_.JPG

Oficjalna nazwa tej inwestycji brzmi: Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska na odcinku
od km 90+490 do km 115+875 - na odcinku od miasta Biłgoraj do granicy Województwa Lubelskiego. Wykonawcą jest konsorcjum firm UNIBEP z Bielska Podlaskiego oraz Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe z Dębicy. Rozpoczęcie robót budowlanych na odcinku od miast Biłgoraj i Tarnogród nastąpiło 9 stycznia 2021 roku, a ich zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

remont_dw_835__6_.JPG

Zakres prac przewidzianych do wykonania podczas przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 835 obejmuje:
- rozbiórkę istniejącej jezdni, poszerzenie, wzmocnienie i budowę nowej konstrukcji jezdni,
- umocnienie poboczy,
- korektę łuków poziomych i pionowych
- przebudowę lub budowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi,
- rozbiórkę istniejących oraz budowę trzech nowych mostów na: rz. Złota Nitka, rz. Luchówka,
- budową trzech tymczasowych mostów wraz z dojazdami (na czas wykonania ww. docelowych mostów) oraz ich rozbiórką (po przełożeniu ruchu na obiekty docelowe),
- przebudowę istniejącego mostu na rz. Tanew,
- budowę nowych i przebudowę istniejących zatok autobusowych,
- budowę w obrębie pasa drogowego dodatkowych jezdni obsługujących ruch z terenów przyległych zapewniających dojazd do nieruchomości położonych przy drodze wojewódzkiej,
- budowę, rozbudowę lub przebudowę chodników, ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych oraz dojść do zatok autobusowych,
- budowę, rozbudowę lub przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych oraz zjazdów na drogi wewnętrzne,
- budowę miejsca do kontroli i ważenia pojazdów,
- rozbiórkę istniejących przepustów i budowę nowych przepustów drogowych (pod drogą główną i w obrębie skrzyżowań z drogami podporządkowanymi),
- rozbiórkę istniejących powierzchni użytkowych, takich jak: jezdnie, powierzchnie parkingowe, place, zjazdy, chodniki, ścieżki rowerowe, ogrodzeń (w tym furtek i bram), wiat przystankowych, tablic reklamowych i ogłoszeniowych, sieci infrastruktury technicznej (związanej i niezwiązanej z drogą) oraz innych elementów, w zakresie kolidującym z docelowymi rozwiązaniami przedmiotowej inwestycji,
- przeniesienie obiektów małej architektury (krzyże i kapliczki) w nowe lokalizacje,
- wycinkę wszystkich drzew i krzewów kolidujących z rozbudowywaną drogą i jej elementami,
- budowę oświetlenia drogowego,
- rozbudowę istniejącego oraz lokalnie budowę nowego systemu powierzchniowego odwodnienia korpusu drogowego wraz z lokalnymi umocnieniami skarp i dna rowów,
- przebudowę i rozbudowę istniejącej kanalizacji deszczowej oraz lokalnie budowę nowych jej odcinków,
- przebudowę i/lub zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej niezwiązanej z drogą, w zakresie kolidującym z docelowymi rozwiązaniami przedmiotowej inwestycji.
- zniesienie barier architektonicznych w obrębie rozbudowywanego odcinka drogi, dla zapewnienia dostępności dla wszystkich użytkowników, w szczególności dla osób niepełnosprawnych (m.in. przez zastosowanie połączeń chodnika/ścieżka rowerowa z jezdnią do poziomu 0cm/0cm i „elementów z wypustkami” na szerokości przejść dla pieszych i na peronach zatok autobusowych),
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
- rozbiórkę obiektów zlokalizowanych poza pasem drogowym: budynki gospodarcze, wiaty przystankowe itp.

remont_dw_835__7_.JPG

A tak o przebudowie tej drogi mówi wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa: -Cieszę się, że doszło do realizacji tej inwestycji. Dzięki gruntownej przebudowie tego 25. kilometrowego odcinka DW 835, trasa na Roztocze czy na Podkarpacie będzie bezpieczna i wygodna. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak duży panuje tu ruch, szczególnie samochodów ciężarowych. Dlatego wzmocnienie, poszerzenie i rozbudowa całej infrastruktury drogowej są tak ważne. Wierzę, że gdy ta inwestycja zostanie zakończona, rozwój społeczno-gospodarczy tych terenów znacząco przyspieszy.

/Kamil Jakubowski, ZDW/

Reklama.

Tagi: dw 835   inwestycje drogowe   droga wojewódzka nr 835   droga biłgoraj - tarnogród

Zobacz także

Uderzył w betonowy przepust

Dodane: 2022-01-10 11:06 - Komentarze  (0)  czytane (1783)

TAGI: wypadek drogowy, gmina biłgoraj, uderzył w przepust, policja biłgorajKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.9.187

(2021-08-15 08:42:49)

Czy w Goraju uporają się z przeklętą inwestycją. XXI wiek, a pas drogi zamknięty kupę czasu, kto za to odpowiada? Litości inwestorzy i wykonawcy!

(2021-08-12 18:10:56)

Sejm uchwalił w środę wieczorem nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Według noweli koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

Jak podkreślał na Twitterze prezes Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski, po wejściu w życie „lex TVN” w mediach w Polsce nic się nie zmieni.

„Co teraz zrobi Discovery? Sprzeda. Komu? Niezależnemu europejskiemu funduszowi w Luksemburgu. Podpisze z nim klauzule o odsprzedaży na żądanie i umowę o zarządzaniu równowartą kwocie sprzedaży żeby podatki wyszły na zero. Co się zmieni w polskich mediach? Nic” – skomentował publicysta.

obcy (2021-08-12 16:20:58)

jaka szeroka ta droga bendzie dla bespiecznego ruchu powinna byc 10 metrow

(2021-08-12 16:17:17)

(2021-08-12 15:07:53)

Teraz się mówi, inteligentny jak poseł Suski... :)

(2021-08-12 13:07:30)

Kompetentna jak żona polityka PiS


Uchwała z kongresu PiS nie obejmuje również Marty Mulawy, prywatnie żony wicemarszałka woj. lubelskiego z PiS Michała Mulawy. Rok temu okazało się, że znalazła zatrudnienie w PGE Dystrybucja (spółka córka PGE). Marta Mulawa objęła nieistniejące wcześniej stanowisko dyrektora biura komunikacji. Przed rozpoczęciem kariery za pieniądze podatników pracowała w biurze reklamy i marketingu TVP3 Lublin. Nie jest tajemnicą, że częstym gościem lubelskiego oddziału telewizji rządowej jest jej mąż.
Żona posła PiS zrezygnowała z zasiadania w radach nadzorczych państwowych spółek
Z pewnością żona wicemarszałka dalej pracuje w tym samym miejscu. PGE Dystrybucja potwierdza, że pani Marta Mulawa jest zatrudniona w spółce przekazuje nam Marzena Dłużniewska z PGE Dystrybucja.

Dziś nie jest już taki chętny do zachwalania dyrektor biura komunikacji. Dwukrotnie zapytaliśmy wicemarszałka z PiS, czy jego żona zrezygnuje z posady w państwowej spółce. Nasze SMS-y, mimo że odczytane, pozostały bez odpowiedzi.

mieszkaniec Korczowa (2021-08-12 12:02:26)

Za 3 tygodnie rok szkolny - dzieci do podstawówki w Korczowie pójdą rowami albo będą się przeciskać między koparkami i spychaczami bo ktoś rozwalił jedyny chodnik przed zbudowaniem drugiego z drugiej strony jezdni. PSYCHIATRYK dla projektanta !!!!!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia