Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Trwa remont Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-10-28 14:24:07 (czytane: 2068)

Remont tarnogrodzkiego TOK-u ma kosztować 6 mln zł. Samorządowi udało się pozyskać 4 mln zł wsparcia zewnętrznego z regionalnego Programu Operacyjnego, pozostała kwotę wyłoży z własnego budżetu. Do jesieni przyszłego roku ma być gotowy budynek na miarę i oczekiwania XXI wieku.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajTarnogrodzki Ośrodek Kultury, początkowo jako Tarnogrodzki Dom Kultury, powstał w 1956 roku. Głównym atutem instytucji było Kino Grunwald z salą na 250 miejsc, które przetrwało do końca lat 80. Działała również Biblioteka Gromadzka, Klub Rolnika oraz kawiarnia i sklepik. Kierownictwo Domu Kultury współpracowało m. in. z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie, który kilka razy do roku dawał widowiska teatralne. W samym Tarnogrodzie także działał teatr, a od 36 lat odbywają się Ogólnopolskie Sejmiki Teatrów Wsi Polskiej.

-Budynek przynajmniej od kilkunastu lat wymagał pilnego i kompleksowego remontu - uważa Paweł Dec, Burmistrz Tarnogrodu. -Do czasu rozpoczęcia remontu, budynek był jakby wehikułem czasu. Wchodząc do niego mieliśmy wrażenie, że przenosimy się do okresu "wczesnego Gierka", minionego systemu i minionej epoki. Lamperie, lastryko, boazerie drewniane, stare wyposażenie. Nie spełniało to standardów ani estetycznych, ani technicznych ani pożarowych. Budynek mocno odstawał od obecnych czasów. Remont nadaje mu nowe oblicze, będzie to nowoczesne centrum kultury z nowoczesną salą widowiskowa z funkcją kinową, nowe oświetlenie, nagłośnieni i wyposażenie sceniczne. Do tego sale taneczne i pomieszczenia dla zespołów działających przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury.

remont_tok_tarnogrod.JPG

Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa podkreśla, że remont i nadanie nowego oblicza TOK-owi się po prostu należał. -Oczekiwania tego budynku na remont to czas dalece nie sprawiedliwy w stosunku do mieszkańców Tarnogrodu. Wiele starań burmistrzów i władz Tarnogrodu trafiało jak grochem w ścianę. Po zmianach w Zarządzie Województwa udało się i jest dofinansowanie z RPO. Wreszcie to miejsce odzyska dawny blask. To wspaniały obiekt, z bogata historią i ogromnym wkładem w naszą kulturę - zauważa Mulawa i dodaje: -To tutaj przed laty było Kino Grunwald, gdzie wyświetlane były nowości filmowe, odbywają się tutaj regionalne i ogólnopolskie Sejmiki, działa teatr - dodaje.

Remont jest gruntowny. Jednak jak zapewniają zarówno władze Miasta jak i przedstawiciele wykonawcy, zachowa on swój charakter i dawny klimat, który jest niepowtarzalny i ujmuje. -Większość prac jakie wykonaliśmy to prace rozbiórkowe. Usunięte zostały wszystkie istniejące instalacje, wyburzone zostało większość ścian działowych, usunięte tynki, rozebrana stara scena i położna podbudowa pod nową. Zdjęte zostały także elementy starego wykończenia sali głównej. W tej chwili trwają prace nad nowymi instalacjami i zagospodarowaniem głównej sali oraz sal mniejszych. Zastana odtworzone detale wystroju które były charakterystyczne dla tego miejsca oraz kwestie związane z akustyka i nagłośnienie - informuje Dariusz Jastrzębski przedstawiciel wykonawcy. Remont zakończyć się ma do końca września 2020 roku.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 18

Tagi: tarnogrodzki ośrodek kultury   tok tarnogród   gmina tarnogród   ogólnopolski sejmik teatrów wsi polskiej

Komentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.220.225

to bardzo dobra wiadomość (2019-10-28 17:19:21)

Jan (2019-10-28 15:02:22)

Przyznam że w Tarnogrodzie przekazanie władzy było wzorowe. Poprzednik zaplanował, wniosek złożył i dokumenty przygotował. Obecny włodarz realizuje.

(2019-10-28 15:00:23)

Dec też...

Lansik (2019-10-28 14:47:34)

To się Mulawa ubrał na budowę hehehe

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Konsultacje dla uczniów klas VIII oraz zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów klas I - III

Od dziś uruchomiane zostały stacjonarne zajęcia opiekuńczo - wychowawcze...

Radość w pożegnaniu

Zastanówmy się razem, dlaczego to dobrze, że Jezus wstąpił do nieba!...

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja....

Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju

20 maja br. Zarząd Powiatu przyjął kandydaturę na stanowisko...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia