Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Trójca Święta - Łaska, Miłość, Jedność

Dodał: red Data: 2018-05-27 08:56:49 (czytane: 990)

Doktryna Trójjedynego Boga opisuje swoiste „pole magnetyczne”. Jest to „pole magnetyczne” miłości Ojca do Syna, w którą chrześcijanie są zaangażowani przez Ducha Świętego. Tak jest rozmowa między Ojcem i Synem, w którą są włączeni wierzący przez Ducha Świętego.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28,16-20):
Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.
Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.
A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

trojca_swieta_bilgoraj.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Niektórzy chrześcijanie uważają, że doktryna o Trójcy Świętej jest trudna do zrozumienia, bo albo jest czystą spekulacją, albo wielką tajemnicą. Tak jest tylko dla teologów, zaś wśród teologów tylko dla specjalistów. Tak więc można było bez niego obejść, a poza tym, z doktryny o Trójcy, nic nie powinno zostać uznane „za praktyczne”, jak zauważył filozof Kant. W dialogu między religiami z Żydami i muzułmanami ta teoria chrześcijańska również nie powinna być używana... Nic z tego nie jest prawdą. Jest to proste i łatwe do zrozumienia. Wiara w samego Chrystusa ma trojakie ukierunkowanie. Ponieważ wiara chrześcijańska jest życiem w społeczności Chrystusa. Co to znaczy?

Cóż, strategia o Trójcy nie jest problemem w obliczeniach, tak jakbyśmy musieli udowodnić, w jaki sposób jeden i jeden i jeden mogą być jednością. Starożytne idea Trójcy Świętej chciała wielbić istotę Boga, zamiast wyjaśniać ją w sposób zrozumiały. Jest to bardziej niejasna próba przepisania tajemnicy Boga, niż chcieć logicznego dowodzenia.
Mówiąc krótko: mowa o Trzech Bogach stwierdza, że Bóg nie jest pozbawiony relacji w swojej naturze. Bóg mówi do siebie i nie jest to tylko monolog. Ojciec od wieków mówi z Synem a Synem z Ojcem. „Bóg jest miłością”, tak pisze św. Jan w Ewangelii i w listach: miłość Ojca do Syna i Syna do Ojca. Ta miłość stała się widoczna w Synu. Ta miłość wlewa Boga do naszych serc przez Ducha Świętego.

Ta miłość już szukała człowieka, kiedy jeszcze istniała nieprzyjaźń między Bogiem a ludźmi. Kiedy rozmowa dobiegła końca, po tym, jak Bóg próbował wszystkiego i wszystkie próby zawiodły, posłał swego Syna, swojego Jedynego, by oddał Mu wszystko.

Doktryna Trójjedynego Boga opisuje swoiste „pole magnetyczne”. Jest to „pole magnetyczne” miłości Ojca do Syna, w którą chrześcijanie są zaangażowani przez Ducha Świętego. Tak jest rozmowa między Ojcem i Synem, w którą są włączeni wierzący przez Ducha Świętego. Jest to związek Syna z Ojcem, do którego zostali przyjęci ochrzczeni, zaś dzięki temu wydarzeniu stali się dziećmi Boga Ojca. Kierując się podpowiedziami Ducha Świętego człowiek, możemy odpowiedzieć w modlitwie poprzez ducha dzieciństwa, które w nim mieszka.

Szukając znaczenia tajemnicy Trójcy Świętej dla naszej wiary docieramy do punktu, gdzie dostrzegamy, że żyjemy we wspólnocie opartej na Bożym darze łaski i miłości. Nie tylko jesteśmy w relacji miłości między sobą, ale także z Bogiem, Który jest w nas samych. To nie dotyczy tylko osób, które lubię. Szczególnie tam, gdzie sprawowana jest liturgia, jest obecna Trójca Święta. I wszędzie, gdzie spotykamy się z chrześcijanami na modlitwie, Ta Wspólnota nas jednoczy. Niezależnie od tego, czy osobę, która się obok mnie modli jest mi całkowicie obca, czy ją lubię, czy raczej dziwi mnie jej zachowanie.

Nie staje się Bogiem, ale żyję w Bogu, a Bóg żyje we mnie. Bóg staje się jego sposobem życia. Bóg otacza nas ze wszystkich stron, ale na różne sposoby: jest łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym z nami wszystkimi.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   niedziela trójcy przenajświętszej   kościół katolicki

Zobacz także

Biłgorajanie modlili się za duszę śp. Pawła Adamowicza (FOTO, AUDIO)

Dodane: 2019-01-20 23:28 - Komentarze  (4)  czytane (500)

TAGI: paweł adamowicz, harcerze biłgoraj, dorota woźniak, msza za pawła adamowiczaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.87.253.202

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju

XVIII Miedzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Studniówka ZSL 2019

Studniówka ZSBiO 2019

Grupa VOX charytatywnie

Gaudium - koncert fianłowy 2019

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opieka zdrowotna na medal - spostrzeżenia tłumacza

Szwedzka opieka zdrowotna i medyczna już od wielu lat uchodzi za wzór do naśladowania. W wielu europejskich i światowych rankingach...