Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tradycje wielkanocne - sukces dziewcząt z Tęczowej Malarni

Dodał: red Data: 2020-04-19 14:19:54 (czytane: 1436)

Po raz osiemnasty Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tradycje Wielkanocne". W imprezie wzięli udział wychowankowie z Pracowni Tęczowa Malarnia działającej w MDK w Biłgoraju.Trzy uczestniczki zdobyły pierwsze nagrody, zaś kolejne trzy prace zostały zakwalifikowane do udziału w wystawie pokonkursowej. Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 1 355 prac ze 109 placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych z całego kraju. Uczestników przygotowało 216 nauczycieli i instruktorów. Komisja konkursowa w składzie: Anna Górczyńska – przewodnik Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, autor programów edukacji regionalnej - przewodnicząca jury, Paulina Ciska - instruktor plastyki, Joanna Owczarek - plastyk, arteterapeuta - przyznała nagrody i kwalifikacje do wystawy w czterech kategoriach wiekowych. Dzieci i młodzież wykazały się znajomością tradycji wielkanocnych a także wielu ciekawych technik plastycznych. Wysoki poziom prac odzwierciedlił się w ilości laureatów. Komisja Konkursowa przyznała 142 nagrody. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 71 prac. Tematem najczęściej pojawiającym się w pracach dzieci i młodzieży są wspólne chwile w czasie Świąt Wielkiej Nocy: wspólne malowanie pisanek, motywy religijne, Niedziela Palmowa, święcenie pokarmów, uroczyste śniadanie, czy lany poniedziałek.

tradycje_wielkanocne.jpg

Reprezentacja Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju pracująca pod kierunkiem Anny Świcy może poszczycić wspaniałymi wynikami w tym artystycznym wydarzeniu. Pięcioletnia Orianka Makowska jest jedną z najmłodszych uczestniczek zajęć plastycznych prowadzonych w Pracowni Tęczowa Malarnia. Jej praca oceniana w kategorii wiekowej 3-6 lat zdobyła I nagrodę. Pierwsze nagrody zdobyły także prace wykonane przez Lenę Żurawicz (lat 11) w kategorii 10 - 12 lat oraz trzynastoletnią Karolinę Koszałkę w kategorii 13 - 16 lat. Wśród autorów prac zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową znalazły się:  Lena Kanty (lat 11) i Olga Goch (lat 12) oraz Katarzyna Sudoł (lat 13).

Reklama.

Organizatorzy podsumowując tegoroczną edycję konkursu złożyli podziękowania dyrektorom placówek za rozpropagowanie idei tego ogólnopolskiego wydarzenia. Życząc nauczycielom i instruktorom sukcesów w pracy zawodowej podziękowano za opiekę artystyczną nad uczniami. Jednak najważniejsze podziękowania należą się autorom wszystkich nadesłanych prac.

W związku z zaistniałą sytuacją w kraju, w tym roku nie ma możliwości zorganizowania  uroczystego rozstrzygnięcia konkursu. Stąd wystawa pokonkursowa zaprezentowana zostanie na kanale na Youtube POKiS w Płocku w dniu 23 kwietnia 2020 roku.

/Anna M. Świca/

Tagi: tradycje wielkanocne   wielkanoc   mdk biłgoraj   konkurs plastyczny

Zobacz także

Academica dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie

Dodane: 2020-10-20 14:08 - Komentarze  (0)  czytane (208)

TAGI: academica, biblioteka w aleksandrowie, powiat biłgorajski, punlikacjeKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.10.64

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia