Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Trąba powietrzna nad Tereszpolem. Silny wiatr powalił także drzewa w regionie (FOTO, AKTUALIZACJA)

Dodał: red Data: 2021-05-02 17:57:23 (czytane: 10846)

Kilka budynków mieszkalnych do tego stodoły i budynki gospodarcze uszkodził - w gminie Tereszpol silny wiatr, spowodowany najprawdopodobniej trąbą powietrzną. Do działań w Tereszpolu zadysponowanych jest 9 jednostek straży pożarnej. Na miejscu są także przedstawiciele wojewody lubelskiego i starosta biłgorajski.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajtraba_powietrzna__1_.jpg

Do zdarzenia doszło dziś w godzinach popołudniowych. Najprawdopodobniej trąba powietrzna uszkodziła budynki mieszkalne i gospodarcze w gminie Tereszpol. -Na miejsce zadysponowanych zostało 9 jednostek straży pożarnej w tym 4 jednostki JRG i 5 jednostek OSP. Wiatr uszkodził przynajmniej trzy budynki mieszkalne, w tym jedne bardzo mocno. Uszkodzeniu uległy także budynki gospodarcze i stodoły, które silne podmuchy wiatru porostu złożyły - informują przedstawiciele straży pożarnej.

traba_powietrzna__2_.jpg

Informacje pojawiły się także na oficjalnym profilu Starostwa powiatowego na jednym z portali społecznościowych: -Najprawdopodobniej trąba powietrzna przeszła nad gminą Tereszpol. W miejscowości Tereszpol Zygmunty silny wiatr uszkodził domy mieszkalne, stodoły i budynki gospodarcze, ogrodzenia posesji oraz zaparkowane przy domach samochody. Na miejscu są jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciel Wojewody Lubelskiego oraz starosta biłgorajski Andrzej Szarlip. Trwa usuwanie skutów działania żywiołu oraz pomoc mieszkańcom i szacowanie strat.

traba_powietrzna__3_.jpg

Silny wiatr wyrywał także drzewa z korzeniami i niszczył ogrodzenia posesji. We Frampolu na jednej z ulic powalone drzewo całkowicie blokuje przejazd, z kolei w Tarnawie Dużej powalone drzewo uszkodziło linie energetyczną. W Łukowej z kolei silny wiatr uszkodził dach na budynku mieszkalnym.

traba_powietrzna__4_.jpg

Wczoraj, powołując się na doniesienia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego ostrzegaliśmy Państwa o silnych opadach deszczu i burzach oraz silnym wietrze do wiejącym z prędkością do 90 km/h.

traba_powietrzna__5_.jpg

AKTUALIZACJA: Po przejściu gwałtownej burzy nad gminą Tereszpol, w miejscowości Tereszpol Zygmunty silny wiatr uszkodził 3 budynki mieszkalne, 7 budynków gospodarczych, a także ogrodzenia posesji, zaparkowane samochody oraz połamał drzewa. -Dwa budynki mieszkalne mają naruszone pokrycia dachowe a jeden najprawdopodobniej będzie kwalifikowany do rozbiórki. Rodziny ze zniszczonych domów zostały ewakuowane, a teren zabezpieczony. Skala zniszczeń jest duża. Trwa usuwanie skutków przejścia nawałnicy oraz szacowanie strat - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

traba_powietrzna__6_.jpg

Na miejscu odbyło się spotkanie przedstawiciela wojewody lubelskiego oraz lokalnych władz samorządowych, podczas którego zostały przedstawione zasady wnioskowania o zasiłki losowe dla poszkodowanych rodzin za pośrednictwem wojewody lubelskiego. Poszkodowane rodziny mogą otrzymać wsparcie w wysokości do 6 tys. zł na rodzinę.

traba_powietrzna__7_.jpg

traba_powietrzna__8_.jpg

traba_powietrzna__9_.jpg

traba_powietrzna__10_.jpg

traba_powietrzna__11_.jpg

traba_powietrzna__12_.jpg

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: trąba powietrzna   gmina tereszpol   powiat biłgorajski   straż pożarna

Zobacz także

Wystawa grzybów w PSSE w Biłgoraju (FOTO)

Dodane: 2021-09-24 13:38 - Komentarze  (1)  czytane (790)

TAGI: grzybobranie, grzyby, psse biłgoraj, powiat biłgorajskiKomentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.177.171

(2021-05-04 22:39:58)

grsk (2021-05-04 22:38:50)

Wichura ukazuje prawdę co jest wybudowanie według projektu budowlanego i zgodnie ze sztuką budowlaną. Partactwo i patologia budowlana nie ma szans wytrzymać wichury, co mamy tutaj tego przykładem ... Dowód? Czemu jedna stodoła, dach lud ściana się niszczy, a za płotem u sąsiada nic się nie dzieje??? Warto było raz dobrze wybudować, a nie teraz dziadować i lamentować!!!. Pozdrawiam mądrych ludzi przed szkodą 🤠💪👍

grsk (2021-05-04 22:37:44)

Wichura ukazuje prawdę co jest wybudowanie według projektu budowlanego i zgodnie ze sztuką budowlaną. Partactwo i patologia budowlana nie ma szans wytrzymać wichury, co mamy tutaj tego przykładem ... Dowód? Czemu jedna stodoła, dach lud ściana się niszczy, a za płotem u sąsiada nic się nie dzieje??? Warto było raz dobrze wybudować, a nie teraz dziadować i lamentować!!!. Pozdrawiam mądrych ludzi przed szkodą 🤠💪👍

(2021-05-03 13:44:43)


Felietony
Katarzyna TS:


Wraz z końcem sezonu grypowego Narodowy Program Szczepień wszedł w fazę „Przyspieszamy”. Polega ona na tym, że nie ma już grup priorytetowych wiekowo lub zawodowo. Rejestrować mogą się coraz młodsze roczniki, a od 9 maja rejestracja ma być dostępna dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat. Z informacji publikowanych na Twitterze przez tych, którzy skorzystali z tej możliwości wynika, że oczekiwane na termin trwa trzy, cztery dni. Nie trzeba już kombinować jak zdobyć szczepionkę spod lady. Jak to możliwe? Czyżby Polska nagle otrzymała tyle dawek, że starczy dla każdego Polaka? Oczywiście, że nie. Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa: priorytetowe roczniki oraz priorytetowe grupy zawodowe nie okazały się tak chętne do szczepień, jak oczekiwano. A w młodszych rocznikach też szału nie ma, więc obecnie można przebierać nie tylko w terminach, ale również w rodzajach szczepionek. Komu AstraZenecka? Komu Pfizer? Komu Moderna? Komu Johnson&Johnson? Komu, komu, bo idę do domu? Tak to mniej więcej wygląda w tej chwili.

Spójrzmy na liczby. Do dziś, czyli do 29 kwietnia, w pełni zaszczepiło się niecałe 2 900 000 osób, a pierwsza dawkę przyjęło 8 300 000. Jednorazowa szczepionka Johnson&Johnson wpisywana jest do obu kategorii. Tę szczepionkę przyjęło niecałe 90 tys. osób. Nic dziwnego, że wobec tak miernych wyników, rządowa propaganda dwoi się i troi, żeby napędzić chętnych do udziału w eksperymencie medycznym, o którym nie wiemy jak się skończy, ale już wiemy, że na dwóch dawkach nie skończy się na pewno. Wczoraj szef firmy BioNTech produkującej szczepionkę wspólnie z Pfizerem zapowiedział, że po pół roku konieczny będzie trzeci zastrzyk. Nie będę zdziwiona jak za pół roku dowiemy się, że konieczny jest czwarty zastrzyk, a potem kolejny i kolejny. I tak w koło Macieju.

W zaistniałej sytuacji minister Michał Dworczyk, odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień, ogłosił, że w czasie majówki ruszą w Polskę mobilne punkty szczepień, w których będzie można uraczyć się preparatem Johnson&Johnson. I to bez wcześniejszej rejestracji! Wystarczy e-skierowanie i już można wystawiać ramię do igły. Co prawda, niektórzy uczestnicy tego eksperymentu już dostali w pakiecie zakrzepicę żył mózgowych i brzusznych, ale Europejska Agencja Leków zapewnia, że „nic to”. Widocznie było im pisane. Jakby nie zmarli po szczepieniu, to wpadliby pod samochód, albo umarli na kowid. Nie ma więc co martwić się na zapas. Czas na martwienie się będzie później, a już dziś należy cieszyć się i radować, że w miastach wojewódzkich pojawią się szczepionkobusy. Komu Johnson&Johnson? Komu, komu, bo idę do domu?

Do:bilgorajanin (2021-05-03 10:23:57)

Mieszkańcom oczywiście współczuję, ale pisanie, że 6000zl nie starczy na pokrycie strat to trochę żart bo po to są prywatne ubezpieczenia żeby każdy mógł się zabezpieczyć przed tego typu zdarzeniami.
Myślę, że kilka złotych rocznie to nie duża cena za zabezpieczenie majątku swojego życia.

do: biłgorajanin (2021-05-03 09:30:14)

Jesteś cienias umysłowy i intelektualny..
No właśnie co ma burmistrz Biłgoraja do Tereszpola ? To starosta i wojewoda niech prym wiodą. Mieszkańcom Tereszpola oczywiście współczuję. 6 tysi na rodzinę na pewno nie wystarczy na pokrycie strat, ale tak mówią przepisy.

DoDo (2021-05-03 06:59:51)

Kto się interesuje lokalną polityką ten wie o co chodzi. Starosta ma okazje wykazać się w swoich kompetencjach i myślę, że nauczka jaką dostał gimnastykując się aby skarga na niego nie trafiła gdzieś dalej dała mu do myślenia. Nie ma to nic wspólnego ze współczuciem dla ludzi, którym natura zgotowała ten los.

bbb (2021-05-03 06:47:56)

Zostało jeszcze trochę lasu na zachód od Tereszpola. Trzeba resztę wyciąć to i z Biłgoraja na wydmucha.

(2021-05-02 23:18:23)

to s to przypadek ułomności psychicznej

(2021-05-02 21:46:48)

ty durny co ma Burmistrz Biłgoraja do Tereszpola

Do s (2021-05-02 21:45:15)

Wstydu nie masz. Ludzie dach nad glową stracici a ty szczekasz jak pies. Zero wspólczucia

biłgorajanin (2021-05-02 21:44:24)

może burmistrz Biłgoraja się zainteresuje, on lubi pisać listy otwarte o sprawach, które nie należą do jego kompetencji

s (2021-05-02 20:07:23)

O to szlachetny Andrzej ma się wreszcie czym zająć, nie musi dzwonić poza swoimi kompetencjami do ARiMR.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypominamy, że trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego program Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2021...