Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tour de Lubelskie - Tour de Biłgorajskie (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-07-25 18:59:23 (czytane: 2851)

Rodzinny Rajd Rowerowy promujący - wracający na Lubelszczyznę - wyścig Tour de Pologne i walory turystyczne powiatu biłgorajskiego odbył się dziś na trasie Biłgoraj - Wolna Mała, Wolaniny, Bukownica, Smolnik, Edwardów - Biłgoraj. Wzięło w nim udział około 200 osób.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajRajd - przy wsparciu Województwa Lubelskiego - Lubelskie smakuj życie i powiatu biłgorajskiego - zorganizowała biłgorajski oddział PTTK, Grupa Rowerowa PTTK oraz BSK Miód Kozacki. Na liczącą około 30 km trasę i jej krótszy wariant ruszyło z placu MDK około 200 cyklistów, w tym rodziny z dziećmi.

tour_de_lubelskie__1_.JPG

-Bardzo się cieszę, że to organizowane przez nas wspólnie wydarzenie odniosło taki sukces, jest bardzo dużo osób, które aktywnie postanowiły spędzić to niedzielne popołudnie. Są rodziny z dziećmi, mieszkańcy Biłgoraja oraz mieszkańcy powiatu, którzy do Biłgoraja przyjechali specjalnie na ten rajd. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, smycz na klucze, wodę i słodycze na drogę. Po powrocie czekał na rajdowiczów ciepły posiłek i występy artystyczne oraz konkursy z nagrodami - mówi starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

tour_de_lubelskie__2_.JPG

-Często się mówi, cudze chwalicie swego nie znacie. My przez ten rajd chcemy pokazać piękno turystyki rowerowej naszej najbliższej okolicy, chcemy pokazać malownicze szlaki, piękną przyrodę Puszczy Solskiej oraz promować aktywność. Jest to także promocja dużej międzynarodowej imprezy jaką jest wyścig Tour de Pologne, który w sierpniu zagości na Ziemi Biłgorajskiej. Rajd był także odpowiedzią na konieczność spotkania się i odnowienia relacji po czasie pandemii.Dziękuję wszystkim, którzy się w jego przygotowanie zaangażowali, dziękuję uczestnikom i sponsorom, dziękuję kołom gospodyń wiejskich z naszego regionu oraz młodym artystom. Jestem przekonany, że dla uczestników było to bardzo przyjemne popołudnie - dodaje Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego.

tour_de_lubelskie__3_.JPG

W rajdzie z żoną i dziećmi uczestniczył m. in. Ernest Kulanin. -To była bardzo przyjemna i malownicza trasa. Ponad 30 km pokonaliśmy szlakami Puszczy Solskiej, wśród pięknej przyrody. Na starcie były gadżety, na mecie posiłek i część artystyczna. W mojej ocenie powinno być więcej takich wydarzeń, one integrują rodziny i pozwalają ciekawie spędzić czas - podkreśla.

Reklama.

W przygotowanie wydarzenia włączył się także Młodzieżowy Dom Kultury, który zadbał o scenę i nagłośnienie, a w części artystycznej wystąpiły jego wychowanki.

michalina_lipinska.JPG

Z mini koncertem wystąpiła także Michalina Lipińska. Zbierano także środki na leczenie Kubusia Pawęzki.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 147

Tagi: tour de lubelskie   tour de pologne   rodzinny rajd rowerowy   turystyka rowerowa

Zobacz także

Rowerem przez głuszcowy szlak

Dodane: 2021-09-19 10:26 - Komentarze  (13)  czytane (1590)

TAGI: rajd rowerowy, szlak głuszca, nadleśnictwo biłgoraj, turystyka rowerowaKomentarze (16)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.2.4

(2021-07-26 20:32:05)

Iskrzy na linii Mateusz Morawiecki – Zbigniew Ziobro. Premier odniósł się krytycznie do Izby Dyscyplinarnej SN. Minister Sprawiedliwości przypomniał, że przygotował w 2017 roku kompletną reformę, która trafiła jednak na opór Prezydenta Andrzeja Dudy.

„Przygotowane później projekty przez Pana Prezydenta nie zostały docenione, tylko stały się przedmiotem bezwzględnego ataku ze strony opozycji, Unii Europejskiej, czy nadzwyczajnej kasty. To pokazuje jednoznacznie, że ustępstwa wobec tych środowisk nic nie znaczą, tylko prowadzą do nadzwyczajnych żądań i bezprawnych ingerencji w funkcjonowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości” - mówił – „Droga ustępstw wobec szantaży Unii Europejskiej i jej ekonomicznej presji to jest droga donikąd” - dodał.

„Dziewięć ustaw, które od kilku lat leżą w szufladach Ministerstwa Sprawiedliwości powinny dostać zgodę polityczną na to, aby zostały uruchomione i mogły reformę rozpocząć” – mówił. Przypomniał, że wyrokiem wiążącym polskie państwo jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego, że TSUE nie ma prawa zawieszać organów polskiego sądu: „Uważam, że Polska powinna przeprowadzić stanowczą reformę wymiaru sprawiedliwości i konsekwentną reformę sądownictwa, która do tej pory nie została przeprowadzona” – stwierdził.

Z samej Izby Dyscyplinarnej nie do końca Minister jest zadowolony. Wykazał, że działa ona wcale nie zgodnie z interesem Państwa, wbrew narracji Unii Europejskiej.

Czy doczekamy się zakończenia chaosu i reformy, która będzie służyć zwykłym obywatelom?
prawypl ocen sam Polalu jak to jest Brak premier Szydło

(2021-07-26 19:48:39)

Premier Saksonii Michael Kretschmer wyłamał się z wiodącej narracji Niemiec wobec Polski. Jego zdaniem konflikt między Brukselą i Warszawą nie załagodzą wzajemne ataki.

Bruksela (a w jej cieniu Berlin) atakuje Polskę za naruszanie praworządności. Jednak nie wszyscy niemieccy politycy przyłączają się do nagonki.

Premier Saksonii Michael Kretschmer udzielił ciekawego wywiadu agencji DPA. Kretschmer nie pochwała metody stosowane wobec Warszawy przez swoich kolegów.
Reklama

Jego zdaniem należy znaleźć „właściwą miarę” i nie należy próbować zwiększyć nacisk na Warszawę.

„Oczywiście ludzie w Polsce i na Węgrzech, którzy chcą liberalnego państwa prawa, potrzebują szerokiego poparcia. Słuszne jest także, że prowadzimy dialog o stanie praworządności w UE. Unia jest wspólnotą wartości oraz związkiem suwerennych państw i narodów. Na wiele pytań odpowiedź mogą znaleźć tylko obywatelki i obywatele poszczególnych krajów członkowskich” – podkreślił chadecki premier graniczącego z Polską kraju związkowego.

Premier Kretschmer stwierdził, że są odpowiednie przepisy, które regulują kwestie praworządności. A tam, gdzie prawo europejskie jest naruszane, istnieją stosowne procedury.

„Poza tym powinniśmy zaniechać prób wychowawczych” – dodał Kretschmer.

Wspomnianymi procedurami są kary finansowe i wstrzymanie wypłat środków unijnych. Komisja Europejska dała Polsce czas do połowy sierpnia na podporządkowanie się decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Przypomnijmy: TSUE nakazał Polsce w ramach środka tymczasowego (zabezpieczenia) m.in. zamrożenie wszelkich działań Izby Dyscyplinarnej wobec sędziów, a ponadto ogłosił wyrok uznający system dyscyplinarny dla sędziów za sprzeczny z traktatami unijnymi. Z kolei Komisja Europejska zamierza zwrócić się do TSUE o nałożenie na Polskę kar finansowych w przypadku dalszego bojkotowania decyzji Trybunału przez władze w Warszawie.

Natomiast niemieckie media sugerują, że Polska jest na drodze do opuszczenia Unii Europejskiej.

Źródło: Deutsche Welle I co p Premierze bedo pieniadze czy nie zalezy od widzimisie niemcow

s (2021-07-26 18:12:49)

Szlachetny Andrzej popedałował aż 30 kilometrów? Dał radę?

Jest wycie to znakomicie (2021-07-26 14:28:35)

Czerwona chołota skomli jak zwykle bo ich młodzi z pisu od koryta odstawili. Na nic wasze wycie przy kolejnych wyborach nawet miasto przegracie.

(2021-07-26 14:10:20)

".... przy wsparciu Województwa Lubelskiego - Lubelskie smakuj życie". A cóż to za nowe województwo na mapie Polski? Czyżby panowie Mulawa i Szarlip nowe utworzyli?

(2021-07-26 13:17:25)

Przepraszam a co robi mdk dla dzieci podczas wakacji? Żadnych atrakcji dla dzieci żadnych zajęć. Pozamykani na kłódkę. Czy przypadkiem pas starosta nie jest szefem mdk?

(2021-07-26 11:49:37)

Nic za darmo, ale skoror lansują się określone osoby to niech dołożą SWOICH pieniążków do prpmocji siebie. A gdzie wy widzicie tych 200 osób na rajdzie? Przecież na fotkach to góra 100 osób.

za wszytsko trzeba płacić (2021-07-26 09:19:05)

Nic nie ma za darmo, lepiej że podatki wracają do obywateli choćby w postaci takiego rajdu i pikniku. Przecież koszulek nikt za darmo nie zrobi, za obiad też trzeba zapłacić, tak samo za wodę czy batoniki

(2021-07-26 08:48:51)

Można. Tylko jakim kosztem (z naszych podatków) odbywa się ta propaganda paru osób ze starostwa. Bynajmniej nie o kolarski Tour tu chodzi. Trasa Touru zaledwie zahacza o obrzeża naszego powiatu i to daleko od Biłgoraja.

(2021-07-26 08:27:01)

Koniec pisu jest bliski.

(2021-07-26 08:04:32)

Mamo chwalą nas.

Jednak warto głosować na PiS (2021-07-26 06:55:46)

Nie dosyć że potrafią dobrze rządzić to i zorganizować świetną imprezę

BRAWO (2021-07-25 20:42:02)

Nie tak dawno przed starostwem była organizowana zbiórka krwi z fajnymi gadżetami dla krwiodawców, teraz rajd wspólnie z województwem zrobiony. Coś się w starostwie ruszyło. Brawo, jestem pozytywnie zaskoczony.

można? można! (2021-07-25 20:37:02)

Do wpisu poniżej (2021-07-25 19:46:05)

Była też łatwiejsza trasa, a właściwie wariant tej głównej przygotowany dla rodzin z małymi dziećmi

jestem zadowolony (2021-07-25 19:42:42)

jako uczestnik jestem zadowolony, miłe były te koszulki i smycze otrzymane przed wyruszeniem rajdu oraz organizatorzy zadbali o wodę i coś słodkiego na drogę, smaczny był posiłek po rajdzie, może tempo powinno być trochę mniejsze, część rajdowiczów na to zwracała uwagę

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd rowerowy jako forma protestu

Mieszkańcy Biłgoraja wybrali się na krótką przejażdżkę, która jest była również protestem przeciw wycince lasów wokół Biłgoraja. -W piątek, gdy robiliśmy rekonesans trasy, naliczyliśmy kilkanaście zrębów całkowitych. Naszymi działaniami chcielibyśmy pokazać jaka jest skala wycinek, i jak wygląda nasz las poddany działaniom leśników, którym powierzono zadanie ochrony przyrody, a nie jej dewastację - informują organizatorzy. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

20. rocznica Intronizacji Chrystusa Króla w Biłgoraju (FOTO)

W niedzielę 26 września br., na Placu Wolności w Biłgoraju odbyły...

82. rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej (FOTO)

Dziś - w 82. rocznicę wydarzeń w Bramie Korchowskiej - mieszkańcy...

Puszcza Solska była dla nich drugim domem. Uczczono partyzantów spod Józefowa (FOTO)

Blisko 500 żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych...

Wykopki. Ziemniaki kopały poseł Beata Strzałka, kierownika ARMiR Dorota Wójtowicz - Gmiterek i zastępca kierownik KRUS Elżbieta Hadacz (FOTO, VIDEO)

Koło Gospodyń Wiejskich w Lipinach Górnych Borowinie, miejscowa...

Wystawa dzieł sztuki Stefan Knapp 1921 - 2021 już otwarta

By uczcić 100. rocznicę urodzin artysty Stefana Knappa dział...

Gdzie jest telefon? Jak namierzyć urządzenie?

Z telefonów komórkowych korzystają dziś niemal wszyscy - rozwój...

Ogłoszenia