Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Tour de Konstytucja w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2021-08-04 21:50:44 (czytane: 4264)

Na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyło się dziś wydarzenie w ramach ogólnopolskiej akcji "Tour de Konstytucja". To obywatelski cykl wydarzeń z ideą demokracji i z edukacją obywatelską i rozmówi o ustawie zasadniczej.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajJak podkreślają organizatorzy spotkania i zaproszeni na nie goście, celem wydarzenia jest popularyzacja zapisów Konstytucji i praktyki ustrojowej wytworzonej przez ponad 20 lat obowiązywania obecnej ustawy zasadniczej. Inny cel to edukacja, i to od najmłodszego pokolenia, bowiem obrona praw obywatelskich w świetle ostatnich wydarzeń nabrały szczególnego znaczenia dla każdego bez względu na wiek.

tour_de_konstytucja.JPG

Tak o "Tour de Konstytucja" mówił obecny na spotkaniu sędzia Igor Tuleja, posłuchaj:

Czym jest "Tour de Konstytucja" wyjaśnia Danuta Przywara, przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Posłuchaj:

Tak o swej obecności na wydarzeniu mówi Jan Skrok, działacz opozycji antykomunistycznej i radny rady Miasta Biłgoraj:

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 92

Tagi: tour de konstytucja   biłgoraj   sędzia igor tuleja   ustawa zasadnicza

Zobacz także

Nowe wozy dla OSP. Wśród jednostek, które jej otrzymają są te z naszego powiatu

Dodane: 2022-01-19 19:46 - Komentarze  (1)  czytane (414)

TAGI: osp sól, nowe wozy dla jednostek osp, powiat biłgorajski, strażacy ochotnicyKomentarze (67)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.249.22

(2021-08-08 10:01:17)

Jak na koszulkach jest napis PiS to jest OK.

do poniżej (2021-08-07 20:47:41)

towarzystwo ze zdjęcia ma problem z konstytucją bo traktuje konstytucje RP jako napis na koszulkę

(2021-08-07 20:21:03)

KOD-dziarstwo jak zwykle kłamie, oszukuje i manipuluje.

To się nazywa propaganda. (2021-08-07 20:15:59)

Ludzie przyszli bo miał być piknik rodzinny z darmowym jedzeniem, a tu ni stąd ni zowąd wyskoczył Tuleja z kolesiami.

do poniżej (2021-08-07 13:03:05)

Powiedz to rządzącym...!!!

(2021-08-07 08:22:06)

Brawo organizatorzy spotkania dot. Konstytucji. Treść Konstytucji powinien znać każdy Polak i przestrzegać, nie tylko selektywnie.

(2021-08-07 08:20:01)

Pieniactwo jest przejawem zaburzeń psychicznych, takie osoby nie nadają się do żadnych władz, a tylko na leczenie specjalistyczne.

Kto robił karierę za komuny? (2021-08-07 07:24:51)

Mierny, bierny ale wierny komunistycznej partii i ZSRR !!!
Złodzieje, kolaboranci resortowe dzieci i q....y

Zdolnym, ambitnym, którzy nie zgadzali się z ideologią komunistów łamano kręgosłupy.

(2021-08-06 22:28:35)

Rząd PiS-u, poprzez swoje media, kłamie, oszukuje i manipuluje. To się nazywa propaganda. Ostatnio ta propaganda jest silnie nastawiona na wspieranie przekrętów farmaceutycznych oraz na oswajanie nas z zamordyzmem - tłumaczeniem, że jest niezbędny.

Normanie byśmy nie zaakceptowali bycia niewolnikiem, ale dzięki propagandzie wydaje się nam to słuszne, konieczne, niezbędne. To medialne przekazy zastraszają nas, czyniąc potulnym bydłem hodowlanym, które można wydoić z kasy w dowolnej skali.
W tym uczestniczy setki tysięcy ludzi – urzędników, funkcjonariuszy różnych służb, lekarzy, nauczycieli, dziennikarzy, czy internetowych trolli. Większość z nich to są tylko podwładni wykonujący rozkazy – przekazują tylko propagandę zaplanowaną przez szefów. Więc oni też są propagandą otumanieni. To, że to kłamstwo i oszustwo, wiedzą tylko decydenci, którzy to wymyślają.
No i ostatnio jeden z tych prowodyrów kłamliwej narracji ogłosił:
„Będziemy monitorować to, co dzieje się w Internecie - zapowiedział minister Adam Niedzielski odnośnie działań antyszczepionkowców w sieci.”
Takie monitorowanie stron "antyszczepionkowców" jest bardzo niebezpieczne dla rządu! No bo skąd się biorą "antyszczepionkowcy"? To są głównie ci, którzy czytają strony "antyszczepionkowe" i ich to przekonuje. Dzięki czytaniu wniosków z rzetelnych badań naukowych zawartych na tych stronach, ponad połowa Polaków nie chce przyjąć eksperymentalnych preparatów genowych zwanych "szczepionkami". No to teraz funkcjonariusze państwowi oddelegowani do monitorowania stron "antyszczepionkowców", będą je czytali. Więc wielu stanie się takimi samymi "antyszczepionkowcami", nabiorą sceptycyzmu wobec rządowej narracji - tak jak połowa Polaków, która wyżej ceni naukę niż propagandę!
A zatem wewnątrz rządu, wśród funkcjonariuszy i urzędników, będzie narastać dywersyjna grupa, widząca jak rząd kłamie, oszukuje i manipuluje. Teraz, monitorując strony, podwładni poznają prawdę opartą na nauce. Rząd sam sobie szykuje stryczek!
Monitorowanie "antyszczepionkowych" stron proponuję zacząć od lektury tych moich notek blogowych:

Badania naukowe związane z COVID-19
Czy warto poddawać się masowo eksperymentom medycznym?
Modelowanie pandemii
Transszczepionkizm
Za tragiczne skutki pandemii w Polsce odpowiada rząd PiS-u!
Transhumanizm a szczepienia
Segregacja medyczna

Z tych stron można dalej przejść na następne i następne, tak by przejrzeć wszystkie argumenty przeciwników rządowej narracji. Warto to wszystko bardzo porządnie zmonitorować!
Grzegorz GPS Świderski
PS. Inteligencję człowieka poznaje się po tym, ile przyjął dawek eksperymentalnego preparatu genowego przeciw Covid-19 - im więcej przyjął, tym głupszy. Na trzeciej dawce się nie skończy, więc ta miara będzie coraz bardziej precyzyjna. neon24

(2021-08-06 20:55:07)


67

Sędzia Piotr Łukasz Andrzejewski, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, przesłał portalowi wPolityce.pl swoje oświadczenie ws. wyroku TSUE dotyczącego Izby Dyscyplinarnej SN i ostatnio wprowadzonej przez I prezes Sądu Najwyższego zmiany w zarządzeniu dotyczącym Izby Dyscyplinarnej SN. Poniżej prezentujemy jego pełną treść.Unia Europejska narusza suwerenność państwa polskiego. Stosuje przemoc instytucjonalną. TSUE stosuje, na podstawie opinii Komisji Europejskiej, szantaż finansowy, formułując ad hoc bezpodstawne roszczenia wobec państwa polskiego. Usiłuje niwelować bezpieczeństwo energetyczne Polaków. Godzi w nienaruszalność polskiej konstytucji jako najwyższego miernika obowiązującego w Polsce systemu źródeł prawa. TSUE nakłania sędziów w Polsce do łamania wiążącej ich konstytucyjnej zasady działania na podstawie i w granicach polskiego prawa (art. 7 i art. 87 konstytucji).

Uciekanie się do opinii orzeczniczej Trybunału Konstytucyjnego nie zwalnia prezydenta i rządu polskiego od jednoznacznego stanowiska, stawiającego tamę stosowanej przez UE przemocy, naruszającej bezpieczeństwo państwa polskiego i jego obywateli. Brak zdecydowanego stanowiska rządu i prezydenta w tym stanie rzeczy rodzi niepewność. Niepewność ta znajduje wyraz w stanowisku I prezes Sądu Najwyższego, zatrzymującym aktywność Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Zagrożenie dla suwerenności funkcjonowania państwa i bezpieczeństwa jego obywateli stwarza przesłanki dla pobudzenia aktywności prezydenta (art. 126 konstytucji: „Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa…”). Byłoby celowym zwołanie przez prezydenta Rady Gabinetowej (art. 141 konstytucji), dla przeciwdziałania temu zagrożeniu i rozważeniu rozwiązań adekwatnych do obrony praworządności, jak i pozyskiwania alternatywnych środków dla finansowania Polskiego Nowego Ładu.

Ze swej strony widzę celowość powołania Ruchu Społecznego – Komitetów Obrony Suwerenności.

Wiceprzewodniczący Trybunału Stanu, sędzia Piotr Łukasz Andrzejewski
wpolityce

(2021-08-06 18:59:22)

W Izraelu oraz Islandii, gdzie zaszczepiono większość mieszkańców, właśnie padają rekordy zakażeń koronawirusem. Szczepionki nie chronią przed zakażeniem ani roznoszeniem wirusa. Wg oficjalnych danych zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, chociaż pojawiają się doniesienia, że ochrona jest ograniczona w czasie (stąd pomysły kolejnych dawek). I właśnie dlatego powinno się raz na zawsze skończyć z pomysłami segregacji sanitarnej oraz nagonką na tych, którzy szczepić przeciwko wirusowi się nie chcą. Ochrona jest indywidualna a nie społęczna.

W Izraelu zanotowano ostatnio kolejną dobę z rzędu ponad 3 tysiące nowych przypadków zakażeń koronawirusem. To najwięcej od marca. Pomimo tego, że kraj uchodzi za światowy wzór w kwestii szczepień.

Podobnie rzecz ma się na Islandii. Tam zaszczepiono około 70 proc. mieszkańców, a nowa fala wirusa zaczęła się w drugiej połowie lipca.
Reklama

Na Islandii zakażenia przeważają wśród zaszczepionych, których jest więcej niż niezaszczepionych, ale proporcja jest mniej więcej zachowana.

(2021-08-06 18:10:29)

Miernoty myślą, że nienawiścią, szkalowaniem będą wygrywać, lubią na pokaz odprawiać modły, mając gdzieś dekalog i inne przykazania, żałośni.

(2021-08-06 18:06:07)

Ciekawe co o by powiedział gdyby żył rodzony brat takiego jednego oszołoma, brat był całkiem normalnym porządnym człowiekiem a nie szkodnikiem.

SB istnieje (2021-08-06 14:05:26)

komuchy i SBecy łąćzymy się razem

ja (2021-08-06 12:48:16)

Ustawę jak uchwalono tak można zmienić. Wszystko zleży od tego kto wygra wybory i z kim wejdzie w koalicję.

Grzegorz z Chetyna (2021-08-06 12:44:56)

Co wy bredzicie o zmianie burmistrza? Do końca kadencji i tak dotrwa! Na kolejną już nie może kandydować. Patrz: Ustawa o Samorządach.

mamy co mamy (2021-08-06 11:58:00)

Proszę podać nazwisko kandydata na burmistrza. Niech internauci się wypowiedzą. Starosta też zajmuje się polityką, może jego też wymienisz.

Czas na zmianę (2021-08-06 11:48:00)

Rosłan jest już zmęczony. Nie umie sluchać ludzi. Mówił ze czas na osiedla a zajmuje się polityką.

(2021-08-06 08:14:37)

Skoro niektórym eurparlamentarzystom nie podoba się UE - to niech zrezygnują. z mandatu Tego nie zrobią , ponieważ tym obłudnikom zależy na kasie, obławiają się tam niebotycznie . Nie zasługują na to ci przeciwnicy Unii.

do poniżej (2021-08-05 23:01:09)

Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego
traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub
gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Greg (2021-08-05 23:00:11)

Czy ktoś pokusi się o sprawdzenie art. 32 Konstytucji?

do (2021-08-05 18:25:55) (2021-08-05 22:56:57)

Gościu, artykuł o Powstaniu Warszawskim i wyczynach tych dwóch poje....ów był parę dni temu. Nie zaśmiecaj forum.

Obiektywnie (2021-08-05 22:53:48)

Czy Was wszystkich tu piszących poraziły faktury za prąd które właśnie otrzymaliście? Nie tylko prąd poszedł do góry ale i gaz o 12 %. Konstytucja jest dla WSZYSTKICH!!! I wszyscy powinniśmy jej bronić, a nie dowolnie interpretować. A co będzie jak się zmieni władza i następcy wyedukowani przez obecną, wykażą się jeszcze większą kreatywnością. Wtedy plac przy BCK zapełni się???

Obiektywny (2021-08-05 20:08:33)

Zaraz ta jedna Pani z czarnymi włosami ma zdjęcia z wszystkimi PISiorkami którzy byli w Biłgoraju i teraz jest za Panem Tuleją i konstytucją

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Korzystne zmiany w rentach socjalnych

Maciej Miecznikowski na Kolędowaniu z Janem Pawłem II

Koncert kolęd Zespołu Communico

Gorajskie diabełki

Jest wstępny plan zagospodarowania Autodromu. Odbyły się też konsultacje

Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pielgrzymi wyruszyli z Biłgoraja (FOTO)

Grupa biłgorajska 39. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszyła dziś na pątniczy szlak. Tegoroczne pielgrzymowanie, podobnie jak w roku...