Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Torby dla ratownictwa medycznego PSP R1 trafiły do naszych strażaków

Dodał: red Data: 2021-10-21 18:59:05 (czytane: 1139)

Dwie torby R1 zostały dziś przekazane dla jednostek OSP Aleksandrów II i OSP Rogale. Wyposażenie trafiło do strażaków ochotników dzięki współpracy KRUS z Zarządem Głównym Związku OSP RP. W ostatnim czasie takie torby trafiły do dwóch jednostek OSP z terenu gminy Radecznica.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZestaw ratownictwa medycznego PSP R1 to wyposażenie jednostek Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych. Sprawdza się w każdych warunkach. -Prowadzimy szkolenia i działania wśród rolników, które mają poprawić bezpieczeństwo w gospodarstwach i podczas prac polowych. Obok tego są także takie działania jak doposażanie jednostek OSP w sprzęt, który pozwoli im na szybkie i skuteczne działanie, gdy do wypadku lub innego zagrożenia dojdzie. Dzięki porozumieniu prezes KRUS z władzami ogólnopolskimi OSP możemy wyposażać jednostki OSP w specjalistyczne torby z wyposażeniem pozwalającym ratować życie i zdrowie - Henryk Paska, zastępca dyrektora Oddziału regionalnego KRUS w Lublinie.

torby_r1_dla_osp__2_.JPG

-Zestaw ratownictwa medycznego zawarty w torbie PSP R1 jest potrzebny każdemu strażakowi, aby można było udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej każdemu poszkodowanemu. Wiemy, że zwłaszcza w naszych rejonach, strażacy ochotnicy są pierwsi na miejscu zdarzeń, z racji tego że jednostki są niemal w każdej miejscowości. By udzielić pomocy na miejscu zdarzenia w zgodzie z procedurami ratowniczymi, jeszcze przed przybyciem Pogotowia Ratunkowego strażacy muszą mieć odpowiednie wyposażenie, stąd włączyłam się czynnie w jego pozyskanie - mówi poseł Beata Strzałka.

torby_r1_dla_osp__1_.JPG

Zawartość zestawu jest bardzo bogata i pozwala prowadzić pierwsze czynności przedmedyczne - mówi prezes OSP Aleksandrów Henryk Puźniak, któy odebrał jedną z toreb. -W torbie znajdują się m. in. rurki ustno - gardłowe, jednorazowy wskaźnik CO2 w powietrzu wydychanym, ssak mechaniczny ręczny, worek samorozprężalny dla dorosłych, worek samorozprężalny dla dzieci z maską, reduktor tlenowy, zestaw kołnierzy ortopedycznych, opatrunki osobiste, opaski,  żel schładzający czy aparat do płukania oka - dodaje.

-Nasza jednostka mieści się przy drodze wojewódzkiej nr 835, to droga wojewódzka z największym natężeniem ruchu, na której dochodzi od wypadków z udziałem aut ale także pieszych czy rowerzystów. Mimo bliskiej odległości od Biłgoraja, często na miejscu jesteśmy przed Pogotowiem Ratunkowym, stąd musimy mieć wyposażenie odpowiednie do pierwszych działań. Musimy także pamiętać, że nasza gmina Księżpol, to gmina typowo rolnicza, wypadki się zdarzają przy obsłudze maszyn czy pracach polowych - tu także musimy reagować by ratować ludzkie życie i zdrowie - podkreśla druh Jarosław Skubis z OSP KRGS Rogale.

/bilgoraj.coom.pl/

Tagi: osp rogale   osp aleksandrów drugi   torby r1   krus biłgoraj

Zobacz także

Egzekucja komornicza kredytu mieszkaniowego

Dodane: 2021-12-07 19:25 - Komentarze  (0)  czytane (219)

TAGI: egzekucja komornicza, kredyt mieszkaniowy, biłgoraj, komornikKomentarze (20)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.139.112

(2021-10-24 17:08:04)

do rolnika
Nie tylko ona a radny PIS co tam robi, każdą taką okazję wykorzystuje. Zapytajcie pracowników oddziału KRUS-u w Biłgoraju co nim sądzą, za skandaliczne zachowanie uwaga … awansował do KRUS-u w Lublinie na dyrektora! , w necie jest parę art. na jego temat. Tak to jest w państwie PIS – rządzą mierni ale wierni

(2021-10-24 07:51:05)

Sami widzicie, kto tworzy elektorat PiS. Ludzie którzy myślą, że przydomek chamski, należy pisać hamski. Dziwicie się, że takim wyksztalciuchom można wcisnąć w czerep każda propagandę?

Do rolnik (2021-10-23 21:30:48)

Z ciebie to taki rolnik jak... A posłance naszej do pięt nie dorastasz. Swoją frustracje możesz leczyć tylko hamskimi wpisami.

Grzegorz z Chetyna (2021-10-23 19:59:13)

Wow, aż dwie torby dostali? Powinni jeszcze zaprosić TV. Róbta tak dalej... :)

rolnik (2021-10-23 17:55:39)

posłanka jak zwykle bez skrupułów wykorzystuje KRUS do promocji własnej osoby i zdobywaniu wpływów, tak naprawdę to ona rządzi w biłgorajskim KRUS, wcale nie zależy jej na dobru wsi przecież głosowała za 5-ką Kaczyńskiego,

Hojrak w necie (2021-10-23 16:36:32)

Oby te torby nie przydały się tym którzy wylewają tu jad bo często tak bywa.. Nie pluj jak cos dobrego się dzieje tylko sam cos zrób.

(2021-10-23 16:13:51)

Do nizej ,-na pewno w podstawowce dzieci maja wiecej rozumu jak ty.

(2021-10-23 13:25:11)

Na Twój analfabetyzm też, naucz się, że już w podstawówce dzieci piszą prawidłowo, na pewno......

(2021-10-23 11:05:42)

Do nizej,- na twoja glupote to napewno leku tam nie ma

abc (2021-10-23 08:48:28)

rolnicy, te torby to z waszych składek do KRUS, poza tym najwartościowsza jest sama torba bo wnętrze to jakaś kpina, nie bierzcie tych toreb bo to służy tylko i wyłącznie lansowaniu się działaczy pisowskich

x (2021-10-22 20:12:03)

Leki za jakiś czas się przeterminują i znowu trzeba robić nowe fotki

(2021-10-22 17:10:35)

chory to jest twoj umysl.

Logan (2021-10-22 16:55:51)

W tym chorym kraju, gdzie nawet zakup zwykłych toreb ratunkowych, wymaga pomocy posła i sponsora, proponuję, aby zakup gumiakow dla rolników sponsorował Stomil a rowerów dla listonoszy Orlen a dla odmiany proponuję asystę krawaciarzy z Senatu bo posłom to już nawet czasu na toaletę brakuje, bo praca to jest akurat w Sejmie mało wazna.

P i się (2021-10-22 14:26:52)

A takie torby należą się strażakom jak p- osłom dieta.
I powinno to być na wyposazeniu każdej jednostki.
A może te torby krążą razem z osobami które się fotografują.
A w środku powietrze.

(2021-10-22 13:44:37)

Ona jest przyzwyczajona w sklepie jak pracowała to cały dzie,n stala za ladą.

(2021-10-22 12:49:31)

Na świecie żyje ponad 7 miliardów ludzi i każdy podobno jest niepowtarzalny genetycznie.
Oznacza to, że oszuści medyczni mogą doszukać się 7 miliardów mutacji wirusa.

Od początku tej fikcyjnej pandemii wmawiano nam różne "narodowe" mutacje kowida - by na pewnym etapie wymyśleć "mutację delta".
Jednak NIKT na świecie NIE WYIZOLOWAŁ tak zwanej "mutacji delta" kowida - więc podobnie jak fikcyjny pierwowzór - jest to być tylko twór wirtualny!

Kilka cyferek, które OSZUŚCI MEDYCZNI nazywają wirusem!


Musimy sobie zdawać sprawę, że usuwanie odpadów przemiany materii odbywa się w organizmie wieloma drogami.
To - co żołądek i częściowo jelita przetworzą - trafia do wątroby - jako surowiec.
Uznane za niepotrzebne - składniki pożywienia - po przejściu przez jelita - zostają wydalane.

Z wątroby - za pośrednictwem krwi rozchodzą się po organizmie składniki odżywcze.
I na samym końcu drogi komórki pochłaniają je - by móc trwać i się rozwijać.
I - jak we wszystkim na tym świecie - podczas reakcji przyswajania składników odżywczych z krwi - powstają odpady - zawierające część materiału genetycznego człowieka.

Jak dobrze wiemy z Naszego życia - istnieją "neutralne" odpady komunalne i "szkodliwe" odpady - najczęściej przemysłowe.

Organizm zdrowy to taki, który funkcjonuje mniej - więcej stabilnie.
Organizm chory (niczym Państwo Polskie), ma poważne zaburzenia w funkcjonowaniu niektórych organów.

Źle funkcjonujące organy wytwarzają szkodliwe komórki (na przykład rakowe) i nienaturalne "odchody", które OSZUŚCI medyczni nazywają "wirusami".

Jak wyżej wspomniałem "odchody" odkomórkowe - muszą zawierać część kodu genetycznego człowieka. Więc możliwości określenia "mutacji" rzekomego "wirusa" jest ponad 7 miliardów.


Rzekomo "straszny kowid" miał siać spustoszenie i pochłaniać niezliczoną liczbę ofiar.
Gdy okazało się, że ten kowid "ukradł" statystyczną śmiertelność z powikłań po grypie - zaczęto kręcić w kółko umysłami ludzi ograniczonych (jak choćby Jandy) i wmawiać kolejne mutacje - by podsycać medialne pranie mózgów.

Jak długo ludzie myślący pozwolą na to?
20 październik 2021
Artur Łoboda

(2021-10-22 12:34:13)

Pierwszy raz, chyba od samego początku, gdy PiS zbiera baty od UE i TSUE, ktoś pomyślał i zorganizował protest w Luksemburgu, przed siedzibą TSUE. Naturalnie trzeba oddzielić ten incydent, od całej katastrofalnej „polityki” PiS, ale przy zachowaniu uczciwości, również intelektualnej, warto podkreślić, że wyjątek od reguły po pierwsze robi wrażenie, po drugie niesie za sobą wiele pozytywów. Z dawnej teorii Kaczyńskiego nie zostało nic, tymczasem w tym co głosił, czy raczej powtarzał za politycznymi klasykami, nikt się nie liczy ze słabym i nie da się uprawiać polityki na kolanach. PiS przegrywa wszystko dokładnie z tego powodu, że odszedł od najprostszej i jedynej skutecznej reguły. Przemówienia Morawieckiego pod tani poklask na polskim podwórku nie zmienią nic. Nikt nie odda władzy i wpływów po takim, czy innym występie konkurencji, wie to każdy, kto ma chociaż trochę oleju w głowie. Jedyne czego się boi i na co reaguje władza europejska, to argument siły, nie siła argumentów!

Doskonałym przykładem jest Grecja w czasie „kryzysu” z 2010 roku, wtedy Merkel proponowała Grecji sprzedawanie wysp, na co dostała taką odpowiedź, że w popłochu musiała z Grecji uciekać. Do dziś w statusie własności greckich wysp nic się nie zmieniło, pomimo wcześniejszego bankructwa samej Grecji. W Polsce, szczególnie za rządów „Europejczyków” nie mielibyśmy co najmniej Mazur i Zakopanego. Jak mawiał poeta, tutaj nie trzeba odwagi, ale odrobiny dobrego smaku. Jeśli będziemy się godzili na przemoc polityczną albo w odpowiedzi wygłaszali jakieś bzdurne przemówienia, to efekt zawsze będzie ten sam. Pogada sobie Morawiecki z Kaczyńskim, Sakiewicz i Karnowscy się pozachwycają, a potem każde orzeczenie TSUE i postanowienie Komisji Europejskiej zostanie wykonane. Na tym marnym tle inicjatywa Dudy i „Solidarności” jest przynajmniej właściwie obranym kierunkiem, czyli żadnej dyskusji, tylko ostry sprzeciw i pokaz siły. Prawdą jest, że w tamtych okolicach protesty nie są nowością i nie da się też porównać choćby francuskich rolników wylewających gnojowicę przed najważniejszymi instytucjami, z raczej grzecznymi demonstrantami z Polski, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

Reklama


Walczyć o swoje bez żadnych kompleksów, to przełamanie mentalności niewolnika z PRL-u i tak, jak nie wierzę w rewolucję na polskich ulicach, która zniesie „pandemię”, tak w tym obszarze demonstracje mają sens i silną podstawę. Dlaczego? Powód jest banalny – chleb! Zamknięcie Turowa oznacza utratę stanowisk pracy nie tylko w samej kopalni, ale w wielu innych firmach ściśle z kopalnią współpracujących. Ludzie walczą o chleb, nie z maseczkami i to jest ta kluczowa różnica. Mało tego, nie chodzi o jeden Turów, ale o całą „strategię zielonego ładu”. Zamknięcie Turowa otwiera szerokie wrota do zamykania kolejnych polskich kopalń, co wiąże się nie z dziesiątkami, tylko s setkami tysięcy miejsc pracy. Sytuacja nieporównywalna ze wszystkimi „obronami konstytucji”, czy nawet z DDM. Ważne w tym wszystkim jest jeszcze i to, że uczestnikami demonstracji nie są jacyś przeintelektualizowani mecenasi jeżdżący SUV-ami za 200 000 zł, ale robotnicy, którzy nie przebierają w środkach i słowach. Takiego potencjału się nie marnuje i należy wykorzystać na każdym kroku i miejscu.

Same protesty rzecz jasna niczego nie zmienią, ale dają podstawę do decyzji politycznej motywowanej nastrojami społecznymi. Przyjmuję argument, że lebiegi z PiS są w stanie wszystko popsuć, dlatego większe nadzieje pokładam w górnikach, którzy bronią polskich kopalń, bo bronią siebie i swoich rodzin, niż w „genialne plany” Nowogrodzkiej. Niemniej ze społecznym poparciem i wsparciem, polityczne decyzje na pewno są znacznie łatwiejsze i tym samym niosą mniejsze ryzyko, że PiS znów coś popsuje. Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na zamknięte usta TVN, GW i „opozycji”, gdy zobaczyli przed siedzibą TSUE zasieki, druty kolczaste i wozy opancerzone, to też jest wartość dodana. Tak wygląda „zachodnia demokracja”, przy której polskie działania na granicy białoruskiej to akcja humanitarna pełną gębą.matkakurka

macho (2021-10-22 10:10:33)

faktycznie widać stojące dwie torby

fakt (2021-10-22 08:19:18)

Pani poseł to ma czas na pracę ?. Ciągle te uroczystości, inauguracje i otwarcia.

tubylec (2021-10-21 20:40:41)

Obserwując lokalne portale rodzi się pytanie czy pisowscy działacze całkowicie stracili poczucie rzeczywistości ? Bo ciągłe lansowanie się przy każdej okazji jest co najmniej nie smaczne a wręcz żałosne ( trzy osoby wręcza dwie torby ze sprzętem kupionym za nasze pieniądze) Mistrzu Bareja miałby używanie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Czarnek w Biłgoraju. Szef resortu oświaty mówił o suwerenności

Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej w Biłgoraju

500+ przechodzi od nowego roku do ZUS

Biłgorajka ty Ziemico, Ziemio ukochana

Powiatowi radni otrzymają wyższe diety

Magda Steczkowska w koncercie Moja podróż śladami JPII

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dlaczego polisa narciarska jest ważna podczas zimowego urlopu?

Jeśli jesteś miłośnikiem szalonych zjazdów na nartach, z pewnością już odliczasz dni do swojego zimowego wyjazdu. Zanim jednak spakujesz...