Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

To Ci się należy! Halina zamiast 13 tys. dostała 160 tys. złotych. Sprawdź ile Ty możesz dostać

Dodał: red Data: 2016-11-27 23:42:44 (czytane: 2297)

Czy wiesz, że tylko w przeciągu trzech ostatnich miesięcy minionego roku, złożonych zostało aż… 318 tysięcy reklamacji podających w wątpliwość działanie instytucji finansowych, w tym firm ubezpieczeniowych? Te dane mówią same za siebie - Polacy mają wiele zastrzeżeń do działalności tak banków, jak i firm ubezpieczeniowych.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

AGENT UBEZPIECZENIOWY HENRYK BAŃKOWSKI
,UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE;MAJĄTKOWE NAJWIĘKSZYCH FIRM UBEZPIECZENIOWYCH TAKICH JAK, UNIQA, RESO,WARTA, HDI ASEKURACJA, GENERALI, COMPENSA, MTU, WYPADKI KOMUNIKACYJNE,WYPADKI W PRACY,UPADKI NA CHODNIKU, WYPADKI W ROLNICTWIE ITD.

Chmielek 67. 23-412, ŁukowaI słusznie – wypłacane im odszkodowania są nierzadko zaniżane, a mogłyby wynieść znacznie więcej. Tak było w przypadku Haliny H., która ucierpiała w zdarzeniu drogowym. Wypadki – czy to komunikacyjne, przy pracy, błędy medyczne, a co gorsza – zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, przynoszą nieocenione straty. Bez wątpienia należy dochodzić ich rekompensaty. Jak zatem uzyskać jak najwyższe odszkodowanie? Zobacz, jak było w przypadku Pani Haliny
PRZYPADEK HALINY NIE JEST ODOSOBNIONY. POZNAJ HISTORIĘ INNYCH OSÓB, KTÓRE ZDECYDOWAŁY SIĘ NA WALKĘ O ODSZKODOWANIE Z UBEZPIECZYCIELEM

ubezpieczenia_bilgoraj.jpg


Odszkodowanie Ci się należy. I basta!
Odszkodowanie to powszechnie znane świadczenie, należne poszkodowanemu za wyrządzoną mu przez dany podmiot krzywdę. Świadczenie to pełni funkcję kompensacyjną – ,,wynagradza” uszczerbek, który powstał wskutek zdarzenia wywołującego szkodę. Odszkodowanie obejmuje szkodę rzeczywistą oraz tak zwane utracone korzyści - słowem, wszystko to, co poszkodowany osiągnąć mógłby w przypadku, gdyby nie doszło do danego zdarzenia. Wysokość odszkodowania w dużej mierze zależy od prawidłowego wykazania poniesionego uszczerbku.

W przypadku zadośćuczynienia jest trochę inaczej - tu podstawą uzyskania rekompensaty jest doznana krzywda oraz cierpienie. Celem zadośćuczynienia jest wyrównanie szkód niemajątkowych - np. krzywdy fizycznej lub psychicznej. To wnioski o przyznanie zadośćuczynienia częściej spotykają się z decyzją odmowną bądź zaniżoną jego kwotą.

Reklama.

Ubezpieczyciel: „daję 13 tys. zł”. Dostała 12 razy więcej
Zaniżanie odszkodowania bardzo często dotyczy wypadków komunikacyjnych. Towarzystwa ubezpieczeniowe nierzadko wypłacają poszkodowanym pieniądze w kwotach, które nie wystarczają, by pokryć szkodę. Tymczasem, w wypadkach drogowych uszkodzony zostaje najczęściej nie tylko sam pojazd, bo poważnych obrażeń doznaje także kierowca oraz pasażerowie.

Pani Halina ucierpiała w wypadku, w którym inny kierowca wjechał w tył jej pojazdu. W efekcie doznała poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Konieczne okazało się też leczenie psychiatryczne. Początkowo, ubezpieczyciel zadecydował, że wypłaci jej… 13 tysięcy złotych. Kolejno zaproponował nieznacznie przewyższającą tę kwotę ugodę w wysokości 15 tysięcy złotych. Pani Halina zdecydowała się jednak walczyć o swoje - w wyniku współpracy z kancelarią odszkodowawczą, ostatecznie otrzymała 160 tysięcy złotych. To aż dwunastokrotnie wyższa kwota odszkodowania!

Zobacz ile wywalczyli inni
To zresztą nie jedyny przypadek, kiedy kancelaria odszkodowawcza pomogła uzyskać poszkodowanemu kilku- lub kilkunastokrotnie wyższą niż zaoferowana przez ubezpieczyciela kwotę. Zobacz sam, jak Aneta K., Marcin S., Joanna R. czy Krystian D., gdyby zostali bierni i nie walczyli o swoje z ubezpieczycielami, dostaliby ponad 10-krotnie mniejsze odszkodowanie!

POZNAJ HISTORIĘ 5 OSÓB, KTÓRE NIE ZGODZIŁY SIĘ Z DECYZJĄ UBEZPIECZYCIELA

Odwołaj się bez względu na propozycję ubezpieczyciela
Pamiętajmy, że jeśli nie zgadzamy się z decyzją zakładu ubezpieczeń, mamy możliwość odwołania się od niej. Zakład ubezpieczeń ma obowiązek rozpatrzenia naszego odwołania oraz ustosunkowania się do zawartych w nim treści. Jeśli odpowiedź będzie odmowna, możemy wystąpić na drogę sądową. Ubezpieczyciele na ogół próbują zmniejszyć swoją odpowiedzialność lub uchylić się od niej w całości, dlatego znaczna większość przypadków, kiedy to wystąpiono o większe odszkodowanie, kończy się właśnie w odmowny sposób.

Polacy najczęściej niezadowoleni z ubezpieczeń komunikacyjnych
Ubezpieczenia komunikacyjne to najpopularniejsze polisy, jakie posiadają Polacy. Według danych Komisji Nadzoru Finansowego, pod koniec 2015 r., polscy kierowcy posiadali ponad 20 milionów ubezpieczeń OC oraz 5,5 milionów ubezpieczeń AC.

Według informacji Polskiej Izby Ubezpieczeń, w ostatnich trzech miesiącach 2015 r., złożonych zostało prawie 47 tysięcy reklamacji dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych. Polacy skarżyli się najczęściej na odmowę wypłaty ubezpieczenia lub wypłatę w ograniczonym zakresie. Spośród wszystkich złożonych reklamacji, tylko 10,5 tysiąca zostało uznanych, a prawie 33 tysiące - odrzuconych. To aż 70% wszystkich reklamacji. Tylko 5,5 tysiąca spraw trafiło do sądu, a to jedynie 16% odrzuconych reklamacji. Reszta spraw wciąż jest w toku.

Tagi: ubezpieczenia   odszkodowania   biłgoraj   reklamacje

Zobacz także

Dzień Myśli Braterskiej w Biłgoraju

Dodane: 2018-02-23 16:21 - Komentarze  (0)  czytane (179)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.234.233.48

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Bal maturalny uczniów ZSZiO

Koncert Maćka Miecznikowskiego w Soli

XI Solskie Kolędowanie 2018

Studniówka Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej

Bal maturalny uczniów ZSL

Bal maturalny uczniów ZSBiO

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Mam nadzieję, że ci ludzie, którzy przystąpili do klubu za modą odkryją w strzelectwie coś więcej

W grudniu tego roku przypada pierwsza rocznica działalności biłgorajskiego Klubu Strzeleckiego "Victoria". O początkach Klubu, jego...