Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Terytorialsi' na szkoleniu zgrywającym służb ratowniczych w Gminach Aleksandrów i Józefów

Dodał: red Data: 2018-06-15 18:48:05 (czytane: 1044)

Pożar kościoła, zagrożenie powodziowe, ewakuacja ludności, akcja poszukiwawcza. To scenariusz szkolenia zgrywającego dla żołnierzy WOT i służb ratowniczych z Powiatu Biłgorajskiego.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSzkolenie odbyło się w dniach 13 - 14 czerwca br. w Gminie Aleksandrów i Józefów. Wzięło w nich udział blisko 100 żołnierzy OT z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu oraz służby KSRG. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Scenariusz szkolenia zakładał kilka sytuacji kryzysowych pożar zabytkowego kościoła w Górecku Kościelnym, wielu poszkodowanych, zaginięcie osób w obszarze leśnym, uszkodzenie zapory i zagrożenie powodziowe pobliskiej miejscowości.

wojska_obrony_terytorialnej.jpg

-Podczas ćwiczeń manewrowych żołnierze z 25 blp doskonalili umiejętności współdziałania z innymi służbami ratowniczymi, udzielania pierwszej pomocy medycznej podczas zdarzeń masowych, prowadzenie działań poszukiwawczych, zabezpieczania terenu, ewakuację prewencyjną. Równolegle na Polanie Dąbrowa w gminie Aleksandrów, na specjalnie przygotowanych stanowiskach szkoleniowych ćwiczono, m.in. budowę wałów przeciwpowodziowych, prowadzenie działań ratowniczych z użyciem specjalistycznego sprzętu, przyjmowanie i zabezpieczanie lądowiska dla lotniczego pogotowia ratunkowego - informuje oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Damian Stanula.

Reklama.

W szkoleniu zgrywającym KSRG „Dąbrowa 2018” wzięli udział: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju – organizator, jednostki OSP z KSRG powiatu biłgorajskiego, Wojska Obrony Terytorialnej, Komenda Powiatowa Policji, Nadleśnictwo Józefów, przedstawiciele powiatowego i gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz aplikacyjnie: Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Wodociągowe i Energetyczne, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Wojewódzki Konserwator Zabytków.

terystorialsi_bilgoraj.jpg

Udział żołnierzy TSW w tego typu ćwiczeniach jest bardzo ważną częścią systemu szkolenia "Terytorialsów". Ich głównym celem jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania swojej podstawowej misji, jaką jest pomoc i wsparcie lokalnych społeczności w czasie klęsk żywiołowych i katastrof. -Wspólne ćwiczenia to okazja do wymiany doświadczeń i możliwość „podpatrzenia” nowych, wartościowych rozwiązań, które będzie można wykorzystać w konkretnych misjach i zadaniach. Szkolenia zgrywające służb ratowniczych, to nie tylko budowanie kompetencji, ale również relacji zaufania i przygotowanie gruntu pod przyszłe współdziałanie w sytuacjach kryzysowych - dodaje Stanula.

/red./
Foto: Jacek Szydlowski

Tagi: wojska obrony terytorialnej   wot   terytosialsi   ćwiczenia zgrywające biłgoraj

Zobacz także

Udane dni Ubezpieczonego w Regionie

Dodane: 2018-11-14 12:11 - Komentarze  (0)  czytane (194)

TAGI: dni ubezpieczonego, zus biłgoraj, zakład ubezpieczeń społecznych, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.221.9.6

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj. Uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości

XVII Dzień Jesiennego Liścia

Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej

Koncert patriotyczny w Soli

79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Dożynki Powiatu Biłgrajskiego - Księżpol 2018

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

3 najbardziej popularne bukiety imieninowe

Imieniny to wspaniałe święto, podczas którego spotykamy się z bliskimi i przyjaciółmi aby wspólnie obchodzić dzień naszego imienia....