Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Terenowa akcja poboru krwi w Łukowej. Przekroczenie 2 tys. litrów, odznaki honorowe i wyróżnienia od ministra zdrowia (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-10-03 20:28:36 (czytane: 1321)

W Łukowej, odbył się dziś terenowa akcja poboru krwi. Od lipca 2007 roku, czyli od czasu założenia Klubu Honorowych Dawców Krwi była to już 61. akcja. Przekroczono na niej 2 tys. litrów pobranej krwi. Dziś zgłosiło się 66 dawców, krew oddało 55 z nich.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajKolejna udana akcja poboru krwi w Łukowej. Dziś darem z samego siebie podzieliło się 55 osób. W trakcie zbiórki przekroczono 2 tys. litrów oddanej w Łukowej krwi. -14 lat wspólne działania na polu krwiodawstwa, 61 akcji i przekroczenie 2 tys. litrów krwi. Dawcą który przekroczył tą liczbę był Janusz Jeleń, wieloletni, zasłużony krwiodawca. To jest ponad 4000 tysiące donacji i rzesza zaangażowanych ludzi. Żyć i powrotów do zdrowia, które wsparliśmy są nie do policzenia - podkreśla Robert Chmiel, prezes Klubu HDK im. ks. Marka Sobiłło w Łukowej.

robert_chmiel.JPG

Małgorzata Orzeł, dyrektor RCKiK w Lublinie podkreślała, że mieszkańcy Łukowej i okolic mają szczególny wkład w zabezpieczenie w krew lubelskich szpitali. -Jak patrzyłam w historię akcji w Biłgoraju, to kilkadziesiąt osób oddających krew to jest w Łukowej norma, zdarzają się akcje gdzie uczestniczyło ponad 100 osób, a nawet ponad 120 osób. Na uwagę zasługuje także fakt, że krwiodawcy z Łukowej są krwiodawcami Rh-, a więc ich krew jest bardziej uniwersalna. Jesteśmy wdzięczni Klubowi Honorowych Dawców Krwi, władzom gminy i wszystkim krwiodawcom a ich ofiarność i otwartość - mówiła.

stanislaw_kozyra.JPG

Podczas akcji wręczono odznakę „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” oraz odznaki PCK. Wśród wyróżnionych ministerialnym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” był Stanisław Kozyra, wójt gminy Łukowa. -Krew oddaję od czasu powołania w gminie Klubu HDK, jeśli mieszkańcy mogą się angażować to i ja mogę. Od tego czasu oddałem krew ponad 50 razy, łącznie przekroczyłem 23 litry oddanej krwi. Oddaję, bo chcę pomóc, wiem, że mimo rozwoju nauki i rozwoju medycyny, krwi sztucznie nie udało się wyprodukować i nic nie może jej zastąpić. Warto więc ją oddawać, ja to wyróżnienie traktuję jako zachętę do dalszej aktywności - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl.

malgorzata_gromadzka.JPG

W wydarzeniu uczestniczy przewodniczą Rady Rejonowej Honorowych Dawców Krwi przy PCK Biłgoraj, Małgorzata Gromadzka. Jak podkreśla łukowscy krwiodawcy są jednymi z najprężniejszych w powiecie biłgorajskim. -Tutaj realizuje się już tradycja pokoleniowa krew oddają osoby, które przychodziły na akcje jako dzieci ze swoimi rodzicami. Jest to coś pięknego i niesamowitego. Społeczeństwo szczególnie otwarte, szczególnie wrażliwe na potrzeby innych, skonsolidowane mocno angażujące się. Wyrazy szacunku za oddawanie cząstki siebie by ratować ludzkie zdrowie i życie - dodaje.

malgorzata_orzel.JPG

Na zakończenie akcji, dyrektor RCKiK w Lublinie, podziękowała sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie terenowych akcji i ich promocję.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 63

Tagi: terenowa akcja poboru krwi   gmina łukowa   honorowi dawcy krwi   krwiodawcy biłgoraj

Zobacz także

ZUS rozesłał roczne rozliczenia dla firm

Dodane: 2022-01-19 11:19 - Komentarze  (0)  czytane (28)

TAGI:Komentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.9.187

ciekawy (2021-10-04 16:01:08)

A jakież to obecnie mają "przywileje" honorowi krwiodawcy???

dawca (2021-10-03 21:56:23)

SZACUN PANIE I PANOWIE

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Korzystne zmiany w rentach socjalnych

Maciej Miecznikowski na Kolędowaniu z Janem Pawłem II

Koncert kolęd Zespołu Communico

Gorajskie diabełki

Jest wstępny plan zagospodarowania Autodromu. Odbyły się też konsultacje

Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Laur konserwatorski za renowację kościoła w Bukowinie

Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca...