Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Targowisko przy ul. Dąbrowskiego niezagrożone

Dodał: red Data: 2018-03-03 18:22:28 (czytane: 4106)

-Drodzy Klienci i Kupcy, targowisko przy ul. Dąbrowskiego w Biłgoraju jest i będzie nadal, bez względu na szeroko zakrojoną akcje dezinformacyjną - ulotki z taką treścią były rozdawana, na targowisku w biłgorajskim Osiedlu Nadstawna.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajAutorem ulotek jest Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Biłgoraju. Start działalności Spółki datuje się na lata 1969 (stworzenie listy gruntów) i 1970 (stworzenie listy 181 udziałowców). Obecnie ona liczy ponad 400 udziałowców - mieszkańców Biłgoraja lub ich następców prawnych. -Budżet Spółki obejmuje kilka źródeł dochodów, które w zależności od działań wykonanych w danym roku są wyższe bądź niższe tj. sprzedaż gruntów, gospodarka leśna i opłaty za dzierżawę (w tym "opłaty targowe") - informuje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Jan Perkowski przewodniczący Zarządu Wspólnoty.

targowisko_bilgoraj.jpg

Przedstawiciele Spółki podkreślają, że są świadomi woli korzystania z targowiska przez kupców i kupujących, a ulotka jest odpowiedzią na słowa Burmistrza Miasta Biłgoraj ze stycznia 2018 roku. Janusz Rosłan podczas styczniowej sesji mówił o sprzedaży przez wspólnotę działek, będących jej własnością i koniecznością powiększenia miejskiego targowiska przy ul. Jagiełły.  -Słowa pana Burmistrza jednoznacznie wskazujące, że Wspólnota sprzedaje teren obecnego targowiska przy ul. Dąbrowskiego, mija się z prawdą i Pan Burmistrz jest tego w pełni świadomy, bo zgodnie z procedurą władze miejskie są informowane dokładnie, które z działek są przedmiotem ogłoszonego przetargu. Mając ich numery i plan geodezyjny możne precyzyjnie określić ich położenie. Zgodnie z procedurą władze naszego miasta od kilku miesięcy posiadają dokładną wiedzę na ten temat  - zaznacza Jan Perkowski i dodaje: -Informacje, które z działek Wspólnoty są na sprzedaż znajdą Państwo na naszej stronie internetowej, bądź banerach wywieszonych w okolicy targowiska przy Dąbrowskiego. Nie ma wśród nich działek z terenem targowiska, sprzedajemy wyłącznie działki przy Bulwarze Singera do ul. Knappa.

Reklama.

Z kolei w ulotce czytamy także: -Jesteśmy świadkami zaczynających się wyborów, część funduszy w naszym mieście została wydatkowana na inwestycje niepotrzebne i nieprzemyślane, takie jak np. miejskiej targowisko, trzeba je teraz usprawiedliwić i dofinansować, żeby zatrzeć złe wrażenie. Szkoda że dzieje się to Państwa i naszym kosztem. Nie dla celowej dezinformacji, #no fake news.

Z zarzutami, że inwestycja w miejskie targowisko jest niepotrzebna, nie zgadza się Burmistrz Biłgoraja. -Ustawa o samorządzie gminnym, Art. 7. określa zadania własne gminy, do nich należy zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, w tym m. in. targowisk i hal targowych. W tej chwili handel odbywa się na targowisku należący do osób prywatnych i gmina na te działki wpływu nie ma. Musimy realizować zadania nałożone na nas przez ustawę, w tym zabezpieczyć miejskie targowisko. Przy ulicy Jagiełły znajduje się miejski plac targowy, z parkingami, krytymi straganami i niezbędnymi sanitariatami. W tym roku chcemy go dofinansować kwotą około 2,9 mln zł, z czego 1 mln zł to dofinansowanie zewnętrzne. Przetarg już został rozstrzygnięty. Teraz czekamy tylko na uchwałę Rady Miasta w przedmiocie zmian w budżecie, by podpisać umowę z wykonawcą - przyznaje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Burmistrz.

-Teren targowiska to ok. 2,5 ha a pozostały teren w sąsiedztwie targowiska to ok. 7 ha - jak widać z porównania liczb, mamy co sprzedawać bez naruszania palcu targowego - podkreśla prezes Zarządu Wspólnoty. Wygląda więc na to, że handel będzie nadal odbywał się na gruntach wspólnoty, chętni będą mogli także handlować na miejskim targowisku, dwieście metrów dalej przy ul. Jagiełły.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: targowisko biłgoraj   miejski targ   spółka dla zgospodarowania wspólnoty gruntowej   targ przy ul. dąbrowskiego

Zobacz także

Skąd się biorą ogromne choinki w centrach handlowych?

Dodane: 2019-03-18 14:27 - Komentarze  (1)  czytane (86)

TAGI: choinka, choinki w centrach handlowych, ogromne choinki, świętaKomentarze (22)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.133.84

(2018-03-07 10:45:20)

A nie lepiej poprawić stan targowiska niż pisać takie p i e r d o ł y

(2018-03-06 19:38:29)

(2018-03-06 11:06:21)

Prezesie niewiadoma czego zamiast pisać bzdurne oświadczenia mieliście tyle lat aby zrobić tam porządek. Wyrównać zapewnić toalety zrobić cokolwiek abyśmy mogli sprzedawać i kupować w godnych warunkach. Czy to tak wiele

(2018-03-06 10:15:17)

Mamy brodzić w błocie bo pan prezes nie wiadomo czego jedyne co zrobił aby polepszyć warunki zakupów to wydał oświadczenie. Brawo TY

Takie pytanie (2018-03-06 10:12:52)

A kto to jest Perkowski? Mamy brodzić w błocie po kolana po pan prezes nie wiadomo czego potrafi pisać oświadczenia. Brawo Ty.

observer (2018-03-06 10:10:05)

Co ma Rosłan do targu? Niech wspólnota nie odwraca kota ogonem! biorą pieniądze od handlujących to niech ten syf uprzątają. Do tej pory nie widzieli problemu, teraz nagle jak miasto może pozyskać środki zewnętrze na rozbudowę targowiska to jest problem. Bo się boja, że im kasa ucieknie za wynajmowanie tego pobojowiska! Jeśli chodzi o miejsca pracy to miejcie pretensje do posłów przecież ten co wybraliście mówił: "Praca nie obietnice" to idźcie do niego po pracę! załatwi wam prace kierowcy! ma doświadczenie w robieniu prawa jazdy na samochody ciężarowe!

mieszkaniec (2018-03-06 08:03:02)

Ten plan został uchwalony zgodnie z wnioskiem wspólnoty, na ich stronie internetowej jest mapa z podziałem, podział jest dokonywany na wniosek właściciela gruntu, czytaj wspólnoty.

dziki kraj (2018-03-06 07:41:08)

Na tym pseudo targowisku można kręcić film o folklorystycznych jarmarkach z lat 20 -tych ubiegłego. Najwyższy czas aby w Biłgoraju powstał plac targowy na miarę XXI wieku. Wspólnota mogła podjąć działania dostosowujące teren do wymogów sanitarnych. Czesała kasę przez kilkadziesiąt lat bez inwestowania w infrastrukturę. Nikomu nie przeszkadza przeniesienie targowiska o kilkadziesiąt metrów dalej.

x (2018-03-05 19:34:13)

przez 16 lat urzędowanie nie powsał żaden konkretnty zakład pracy panu już dziekujemy

(2018-03-05 10:13:12)

Mieszkańcom odpowiada obecna lokalizacja targowiska, czy to się władzy podoba czy nie. Na pewno czas najwyższy zadbać o estetyczny wygląd tego miejsca, żeby nie brodzić w błocie.

. (2018-03-04 22:35:35)

To klepisko wstyd nazywać targowiskiem.
Jak w krajach 3-go świata, albo i gorzej.
Przy deszczowej pogodzie brodzenie w błocie. Rozkładania towaru w błocie. Po każdym targu śmieci fruwające nad okolicznymi łąkami.
Wspólnota miała kilkadziesiąt lat, aby ten teren z którego mają niemałe zyski jakoś zagospodarować. pamiętam jak w połowie lat 90-tych chodziłem do SP5 przez teren targowiska, bo wtedy kładki jeszcze nie było. No i przez te 20 lat nic, absolutnie nic się nie zmieniło, jak było błotniste klepisko ze śmierdzącymi toaletami tak jest nadal.
Obecnie gdy miasto chce zbudować nowoczesne funkcjonalne targowisko, to Wspólnota zrozumiała chyba, że to będzie koniec ich targowiska.
Prędzej czy później kupcy jak i klienci się przeniosą. Co prawda troszkę dalej, ale chociaż komfortowo. Do tego ma być spory parking dla klientów obok targowiska, a jak z parkowaniem przy Dąbrowskiego w czwartek każdy wie. No i na Jagiełły targowisko bez opłat targowych.
Dobrze, że jest budowane, bo to ostatnia szansa, aby dostać dotację z UE.
Prędzej czy później się przyda.
Wspólnota twierdzi, że obecnie nie planuje sprzedaży terenu targowiska (bo pewnie nie ma chętnego na ten teren za taka kasę). Ale gdyby znalazł się zainteresowany to pewnie dość szybko by zdecydowali się sprzedać teren.
Wtedy miasto obudziło by się "z ręką w nocniku", bo nie miało by terenu dla handlu. No i wtedy od razu zarówno kupcy jak i klienci zaczęli by krzyczeć, że to wina Rosłana, że wcześniej nie pomyślał i nie zorganizował innego terenu pod handel.
Ludziom nigdy nie dogodzi. Jak miasto myśli przyszłościowo i chce się zabezpieczyć na wypadek likwidacji prywatnego targowiska to krzyczą, że marnowanie pieniędzy i niepotrzebna inwestycja. Gdyby nie zbudowało własnego targowiska to w przypadku likwidacji obecnego, by krzyczeli, że miasto nie umiało myśleć przyszłościowo ;)

Darek (2018-03-04 10:38:23)

Wspólnota niech składa wniosek zmiany planu i robi lepszy targ. Jak burmistrz będzie to blokował to jasne że nie chce tu targu.

(2018-03-04 10:03:55)

Dobrze byłoby estetycznie targowisko zagospodarować. Skoro obecnie blokuje to plan zagospodarowania przestrzennego, warto, żeby Wspólnota złożyła na sesji Rady Miasta wniosek-petycję o zmianę tego planu i umożliwienie inwestycji Wspólnoty celem poprawy stanu targowiska. Na pewno olbrzymia liczba mieszkańców poprze zamysł Wspólnoty, zadowolonych, że targowisko zostaje tu gdzie jest.

do Mieszkaniec (2018-03-04 09:16:05)

Co ma plan zagospodarowania do utwardzenia, sprzątania ubikacji i zaopatrzenia w energię elektryczną. Z części pieniędzy płynących z poboru placowego można to zrobić. Ten plac targowy gorzej wygląda jak jarmark w Tarnogrodzie.

Mieszkaniec (2018-03-03 21:20:47)

Wspólnota zagospodarowałaby teren , tylko popatrz jaki im plan zagospodarowania zrobił burmistrz. Zablokowane są te grunty planami budowli których nie chciała wspólnota.

mieszkaniec (2018-03-03 20:51:57)

To może wspólnota tak zagospodaruje plac by był cywilizowany np. utwardzi grunt kostką, wybuduje prawdziwe toalety, wybuduje halę targową, uzbroi stanowiska w energie elektryczną tak by ci co handlują wędlinami nie musieli korzysta z generatorów bo na razie to czysta partyzantka trwająca już wiele lat.

Mac (2018-03-03 20:49:38)

Janusz nie buduj drugiego targu bo przegrasz wybory. To strata kasy.

Adam (2018-03-03 19:50:09)

Rosłan do zmiany na jesieni. Wystarczy 16 lat. BRW do Mielca poszło a teraz robi targowisko i po co te wydawane miliony jak my mieszkańcy chcemy targu tu gdzie jest od kat.

pioter (2018-03-03 19:22:27)

To dobrze, bo gdzie by nasz wieczny kandydat robił sondaże hahahaha

do decydentów (2018-03-03 19:08:27)

Teren obecnego targowiska woła o pomstę do nieba. Błoto w czasie roztopów i w czasie słoty. Ubikacje śmierdzą z daleka ta że nie trzeba żadnych znaków stawiać bo w nagłej potrzebie odważni samobójcy trafią po zapachu. A tzw. Sanepid nie robi nic aby ucywilizować to miejsce.

(2018-03-03 18:30:50)

Dobra wiadomość, że targowisko pozostaje przy ul. Dąbrowskiego. Super

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

Bieg "Tropem Wilczym"

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu

Studniówka RCEZ

Studniówka ZSZiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Trwajcie mocni w wierze (J 2, 13 - 25)

Chrystus zaprasza do stałości i wytrwałości w wierze, aby umieli dzięki darowi łaski rozróżnić kłamstwo od prawdy. Pozwoli to wierzącym...