Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szymon Brucki zwycięzcą 32. Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską w Biłgoraju (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2020-09-27 22:46:45 (czytane: 909)

Dziś zakończyły się trzydniowe biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską. 32 edycję wydarzenia wygrał Szymon Brucki zdobywając "Gęste sito krytyki". Wydarzenie zakończył koncert zespołu "Czerwony Tulipan", który w Biłgoraju świętował 35-lecie pracy artystycznej.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajBiłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską to ugruntowane w kraju święto tzw. piosenki literackiej. Zainaugurowane przez zmarłego 30 lat temu Jacka Fałkiewicza kulturalne wydarzenie gromadzi artystów z całej Polski. Obok koncertu konkursowego, w którym wykonawcy walczą o nagrody, są występy przyjaciół Spotkań, recitale, koncerty, a w tym roku także spektakl teatralny. tegorocznym laureatem został Szymon Brucki.

szymon_brucki.JPG

-Ja swoją twórczość określam jako półautorską. Wykorzystuję bowiem twórczość współczesnych poetów, dokładając do wierszy muzykę. Staram się powiązać ze sobą strukturę muzyczną i tekstową ale w taki sposób, by szanować intencję jego autora tekstu. To przepis na ocalenie tego, co jest w poezji najbardziej wartościowe, czyli przekazu i by wzbudzić u osób słuchających emocje i zafascynowanie wierszem, które wzbudził we mnie osobiście autor. to taki dialog, w którym ja coś proponuję i czekam na reakcję - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl laureat.

czerwony_tulipan.JPG

Wydarzenie zakończył koncert legendy piosenki literackiej, zespołu "Czerwony Tulipan". -W tym roku świętujemy jubileusz 35-lecia. Przez wszystkie lata naszej twórczości staraliśmy się dawać słuchaczom piękno. Zarówno w muzyce jak i tekstach utworów. Wierzymy bowiem, że piękno może zmienić świat i go ocalić. Musimy patrzeć na świat i dostrzegać piękno, w nas samych, w otaczających nas ludziach i wydarzeniach. Wówczas odnajdziemy najpiękniejszy obraz rzeczywistości - podkreśla lider "Czerwonego Tulipana", Stefan Brzozowski.

Czytaj także: Poezja śpiewana w BCK. Drugi dzień Spotkań to koncert konkursowy i występy przyjaciół (FOTO)


Laureaci 32. Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską:
- wyróżnienie "Dobrego Ducha" im. Marka Sochackiego - Sławomir Niemiec z Biłgoraj;
- nagroda "Małe sito nadziei" im. Sławka Wołoszyna - Julia Sroka - Kierończyk z Poznania;
- nagroda za kreację sceniczną im. Alki Kubackiej - Bazan - Zuzanna Wiśniewska z Bydgoszczy i Agata Gałach z Warszawy;
- nagroda wykonawcza im. Bogdana Krawca o Karolina Lizer z Warszawy;
- nagroda autorska im. Jacka Fałkiewicza - Grzegorz Paczkowski z Warszawy;
- "Gęste sito krytyki" - Szymon Brucki z Torunia.

Czytaj także: Ruszyły 32. Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (FOTO)

Jury postanowiło nominować do Finału Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2020 roku: Karolinę Lizer, Juliannę Srocką - Kierończyk i Szymona Bruckiego.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 47

Tagi: poezja śpiewana   piosenka autorska   32 spotkania z poezją śpiewaną i piosnką autorską   bck biłgoraj

Zobacz także

Europoseł Hetman otworzył w Biłgoraju biuro

Dodane: 2020-10-27 21:15 - Komentarze  (0)  czytane (277)

TAGI: krzysztof hetman, europoseł, polskie stronnictwo ludowe, biłgorajKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.236.245.255

(2020-09-29 10:24:22)

Burmistrz do Różańca na mecz ale cie powaliło facet.

(2020-09-28 12:48:02)

Gratulacje dla organizatorów i laureatów Biłgorajskich Spotkań z piosenką literacką. Fajnie, że m.in. wyróżniono wybitnego multiinstrumentalistę pana Niemca.

(2020-09-28 12:45:51)

Burmistrz Biłgoraja nie musi klakierować bardzo słabej ŁADZIE, która przegrywa nawet w na wiejskich boiskach. Szkoda kasy z budżetu miasta na nich. Wsparcie finansowe ;powinno być uzależnione od wyników.

(2020-09-28 10:23:29)

Gratulacje dla Szymona ale ... Burmistrz Rosłan nie pojechał do Różańca zagrzewać do boju "dumę Biłgoraja" i nasza Łada przegrała 0:5 z Gromem. Wstyd Panie Burmistrzu!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Koronawirusa na Lubeszczyźnie. Dane na koniec września 2020 roku

Jak wygląda sytuacja związana z epidemia korowanirusa na Lubelszczyźnie, ile osób jest zarażonych, ile ozdrowiało. Publikujemy najnowsze...