Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sztandar dla Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-05-15 15:16:05 (czytane: 1964)

Społeczności Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym, został dziś przekazany nowy sztandar. Uroczystości rozpoczęte Mszą świętą, związane były także z obchodami 10. Dnia Patrona Szkoły. Placówce od 2008 roku patronuje jej była nauczycielka, budownicza szkoły i społecznik - Zofia Krawiecka.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpolsztandar_dla_szkoly_w_majdanie_starym__2_.JPG

Sztandar został ofiarowany przez absolwenta szkoły, filantropa - Jana Kowala. Podniosła uroczystość w społeczności Majdanu Starego rozpoczęła się od Mszy świętej, którą w intencji obecnych i byłych nauczycieli placówki oraz uczniów sprawował prefekt, ks. Adrian Borowski. Podczas Mszy świętej obecny był także ks. Karol Wilkiel proboszcz prawosławnej parafii św. Jerzego w Biłgoraju.

sztandar_dla_szkoly_w_majdanie_starym__1_.JPG

-Dzisiejsza uroczystość jest historyczna i podniosła, zapisuje się w annałach nie tylko naszej szkoły ale i całej miejscowości. Sztandar, jest symbolem który nas jednoczy, przy którym się gromadzimy jako wspólnota. Przy tym sztandarze, pod patronatem pani Zofii Krawieckiej chcemy żyć jako dobrzy Polacy, ludzie sumienia i wielkiego serca. Dziś dziękujemy także dobremu Bogu i naszym przodkom za wolność, za szkołę i możliwość kształcenia się - mówił ks. Borowski.

sztandar_dla_szkoly_w_majdanie_starym__3_.JPG

Po wspólnej modlitwie uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz parafialny, gdzie na grobie Zofii Krawieckiej złożono kwiaty i zapalono znicze. -Nasza patronka była wybitnym pedagogiem zaangażowanym w budowę szkoły, wieloletnią kierowniczką placówki, człowiekiem, który swe życie poświęcił społeczności Majdanu Starego. Była animatorką kultury i wielką społeczniczką. Wraz z mieszkańcami Majdanu więziona była na lubelskim Majdanku, angażowała się w tajne komplety, próbowała w czasie wojennej zawieruchy i w okresie po wojnie wprowadzać normalność w życiu społecznym. Uczyła nie tylko przedmiotów szkolnych ale także krawiectwa, gotowania, służyła pomocą medyczną i prawną, była kuratorem sądowym. Zachęcała także swych uczniów by kontynuowali naukę - wspomina swą poprzedniczkę obecna dyrektor, Irena Szmołda.

Reklama.

Na uroczystość złożyła się także szkolna akademia, podczas które dziękowano osobom zaangażowanym w ufundowanie i przekazanie sztandaru.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 58

Tagi: szkoła podstawowa w majdanie starym   przekazanie sztandaru   gmina księżpol   oświata biłgoraj

Zobacz także

Plac zabaw od Mikołaja

Dodane: 2018-12-10 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (348)

TAGI: plac zabaw, smólsko, gmina biłgoraj, otwarte strefy aktywnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.177.176

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia