Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Szlakiem Orlich Gniazd'

Dodał: red Data: 2018-06-26 11:31:21 (czytane: 1036)

Sześć dziewcząt z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w MDK w Biłgoraju zostało laureatkami VI Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Szlakiem Orlich Gniazd” zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Częstochowie.

W Galerii Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie odbyło się podsumowanie i uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej VI Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Szlakiem Orlich Gniazd". Otwarcie ekspozycji prezentującej najpiękniejsze i najwyżej ocenione prace było też okazją do wręczenia nagród i wyróżnień laureatom tej artystycznej imprezy. Na konkurs nadesłano 318 prac z 50 placówek. Jury dokonało ich oceny i postanowiło nagrodzić autorów 18 prac oraz przyznać 57 wyróżnień.

Reklama.

Wśród nagrodzonych znalazła się praca siedemnastoletniej Marty Sołoduchy reprezentującej pracownię plastyczną Tęczowa Malarnia z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Prace jej pięciu koleżanek zostały wyróżnione. Są to: Izabela Pogorzelec (lat 9), Martyna Kniaziowska (lat 13), Julia Kapka (lat 15), Dominika Leńczuk (lat 17) i Karolina Kaczor (lat 17).

marta_soloducha.jpg

Konkurs to okazja do zaprezentowania możliwości twórczych dzieci i młodzieży w dziedzinie plastyki. Dziewczęta z MDK w Biłgoraju podjęły tym razem temat zamków znajdujących się na terenie leżącym pomiędzy Krakowem a Częstochową, zwanym Wyżyną Krakowsko - Częstochowska. To tutaj w XIV wieku za czasów panowania Kazimierza Wielkiego wybudowano szereg warownych zamków w celu zabezpieczenia ówczesnej stolicy – Krakowa i ochrony granic państwa. Powstał w ten sposób system obronny zamków, uzupełniony niewielkimi strażnicami, ufortyfikowanymi klasztorami i kościołami, który dziś znany jest pod nazwą Szlak Orlich Gniazd. Na obrazach młodych artystek, pracujących pod kierunkiem Anny Świcy,  zobaczyć możemy wspaniałe zamki w Tenczynie, w Pieskowej Skale, Ogrodzieńcu, Olsztynie czy Mirowie.

/Anna M. Świca/

Tagi: szlakiem orlich gniazd   konkurs plastyczny   mdk biłgoraj   anna świca

Zobacz także

Szkoła w Różańcu Pierwszym będzie zlikwidowana

Dodane: 2019-02-15 16:45 - Komentarze  (13)  czytane (1145)

TAGI: gmina tarnogród, oświata, likwidacja szkoły w różańcu pierwszym, różaniec pierwszyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.80.60.248

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia