Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szlak Gmina Biłgoraj - Janów Lubelski już oznakowany

Dodał: red Data: 2017-08-15 15:34:20 (czytane: 1503)

Zakończyły się prace nad oznakowaniem 35 kilometrowego szlaku rowerowego łączącego szlak Green Velo w okolicach miejscowości Ciosmy (gmina Biłgoraj) z Parkiem Rekreacji Zoom Natury i Zalewem Janowskim w Janowie Lubelskim.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajO powstaniu oznaczenia szlaku informowaliśmy państwa w marcu br., w artykule Powstanie szlak rowerowy łączący Gminę Biłgoraj z Gminą Janów Lubelski. Szlak został już oznaczony, a to dobra informacja dla miłośników dwóch kółek i turystyki rowerowej, którzy cenią niedalekie wypady rowerowe, a przy okazji chcą odwiedzić ciekawe miejsca. Powstały szlak ma łączyć istniejący szlak Green Velo, który przebiega m. in. przez Biłgoraj z zalewem i parkiem rozrywki Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

szlak_rowerowy_gmina_bilgoraj_janow_lubelski.jpg


Szlaku zaczyna się w okolicach miejscowości Ciosmy (będącej na szlaku Green Velo) i prowadzi w stronę Bukowej asfaltową drogą przez kompleks leśny Puszczy Solskiej, a następnie odbija w kierunku Ujścia, Kiszki, Momotów Górnych, Szklarni i prowadzi do Janowa Lubelskiego i jest alternatywą do rozbudowania drogi szlakiem Green Velo na odcinku Biłgoraj - Ulanów.

Reklama.

Szlak jest bardzo dobrze oznakowany i nie sposób się na nim zgubić, jest także dobrą propozycja na niedzielną wycieczkę dla całej rodziny, wiedzie bowiem drogami asfaltowymi, nie ma podjazdów i ostrych zjazdów - jest więc łatwy o przebycia także dla dzieci. Jedyną "łyżką dziegciu, w tej beczce miodu" jest brak oznaczenia zjazdu do unikatowej formy przyrodniczej na skalę Polski Rezerwatu Obary wraz z podaniem odległości (na drodze Ciosmy - Bukowa) czy zjazdu z tej trasy na Gromadę i drogę wojewódzką Nr 835.

gmina_bilgoraj_szlaki_rowerowe.jpg


Pewnym niedopatrzeniem jest także brak na trasie przebiegającej przez Gminę Biłgoraj miejsca postojowego, przygotowanego dla słabszych kondycyjnie rowerzystów, w tym dzieci i osób starszych. Gdzieś na drodze Ciosmy - Bukowa przydałby się drewniany stół wraz z ławą, na której można byłoby odpocząć, obok można było by umieścić tablice informacyjną o te części Puszczy Solskiej i Lasów Janowskich oraz miejscowościach Ciosmy i Bukowa, a także plan całej trasy wraz z odchodzącymi w tym regionie innymi szlakami. Dobrym rozwiązaniem byłoby także umieszczenie m. in. przy tym fotościanki, przedstawiającej parę w stroju biłgorajskim, w której turyści mogli by zrobić sobie zdjęcie - te dodatkowe atrakcje to "żadne odkrycie Ameryki", a rozwiązania stosowane powszechnie na rowerowych szlakach. Ważne jest, aby konstrukcje te były całoroczne i odporne na czynniki atmosferyczne. Oczywiście samo oznaczenie szlaku jest tylko jednym z elementów promocji turystyk rowerowej, do tego dołożyć trzeba także rajdy jak choćby z Janowa do Bukowej na "bukowskie jagodzianki", czy do Ciosmów na "lato na żurawinowym szlaku", a z Biłgoraja i Gminy Biłgoraj m. in. na odpust do Maryjnego Sanktuarium w Janowie Lubelskim.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: szlaki rowerowe   gmina biłgoraj   janów lubelski   turystyka rowerowa

Zobacz także

Indie - najlepsza opcja na wakacje

Dodane: 2018-01-19 14:50 - Komentarze  (0)  czytane (306)

TAGI: indie najlepsza opcja na wakacje, wycieczki, wakacje, biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.234.190.237

(2017-08-17 07:50:04)

No to teraz miejscowa partyzantka już nie pobłądzi.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Trwa budowa drogi Aleksandrów - Szostaki

Decyzją Dyrektora Lasów Państwowych z dnia 9 czerwca 2017 roku o przyznano środki finansowe na realizację inwestycji budowy drogi między Aleksandrowem, a Szostakami, tj. Gminą Aleksandrów i Łukowa. Całkowita wartość zadania to ponad 4,2 mln zł, w tym udział Lasów Państwowych to 3,7 mln zł (roboty budowlane). więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących...

Coś wreszcie rusza przy planach remontu skrzyżowania Nadstawna - Lubelska

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Nadstawnej i Lubelskiej, to "wielotomowa...

Spotkanie opłatkowo - noworoczne Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego

17 stycznia br. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju odbyło...

Lubelszczyzna otrzyma cztery czujniki jakości powietrza. Jeden trafi do Biłgoraja

Są już wyniki konkursu Avivy "Wiem, czym oddycham". W 4 lokalizacjach...

Mędrcy ze Wschodu w Biłgoraju (VIDEO, FOTO)

Już po raz czwarty ulicami Biłgoraja przeszedł Orszak Trzech...

N1 Park - propozycja na biznes lub lokatę kapitału

N1 Park to impuls do rozwoju. Inwestycja ta to również "wielki...

Ogłoszenia