Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szlak Gmina Biłgoraj - Janów Lubelski już oznakowany

Dodał: red Data: 2017-08-15 15:34:20 (czytane: 1261)

Zakończyły się prace nad oznakowaniem 35 kilometrowego szlaku rowerowego łączącego szlak Green Velo w okolicach miejscowości Ciosmy (gmina Biłgoraj) z Parkiem Rekreacji Zoom Natury i Zalewem Janowskim w Janowie Lubelskim.

SASS - usługi i materiały budowlane
www.sass-bilgoraj.pl,sass, usługi budowlane, materialy budowalne, kompleksowe usługi budowlane, roboty ziemne, odwodnienia terenu, transport samochodowy, usługi ślusarsko spawalnicze

ul. Zamojska 88. 23-400, BiłgorajO powstaniu oznaczenia szlaku informowaliśmy państwa w marcu br., w artykule Powstanie szlak rowerowy łączący Gminę Biłgoraj z Gminą Janów Lubelski. Szlak został już oznaczony, a to dobra informacja dla miłośników dwóch kółek i turystyki rowerowej, którzy cenią niedalekie wypady rowerowe, a przy okazji chcą odwiedzić ciekawe miejsca. Powstały szlak ma łączyć istniejący szlak Green Velo, który przebiega m. in. przez Biłgoraj z zalewem i parkiem rozrywki Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

szlak_rowerowy_gmina_bilgoraj_janow_lubelski.jpg


Szlaku zaczyna się w okolicach miejscowości Ciosmy (będącej na szlaku Green Velo) i prowadzi w stronę Bukowej asfaltową drogą przez kompleks leśny Puszczy Solskiej, a następnie odbija w kierunku Ujścia, Kiszki, Momotów Górnych, Szklarni i prowadzi do Janowa Lubelskiego i jest alternatywą do rozbudowania drogi szlakiem Green Velo na odcinku Biłgoraj - Ulanów.

Reklama.

Szlak jest bardzo dobrze oznakowany i nie sposób się na nim zgubić, jest także dobrą propozycja na niedzielną wycieczkę dla całej rodziny, wiedzie bowiem drogami asfaltowymi, nie ma podjazdów i ostrych zjazdów - jest więc łatwy o przebycia także dla dzieci. Jedyną "łyżką dziegciu, w tej beczce miodu" jest brak oznaczenia zjazdu do unikatowej formy przyrodniczej na skalę Polski Rezerwatu Obary wraz z podaniem odległości (na drodze Ciosmy - Bukowa) czy zjazdu z tej trasy na Gromadę i drogę wojewódzką Nr 835.

gmina_bilgoraj_szlaki_rowerowe.jpg


Pewnym niedopatrzeniem jest także brak na trasie przebiegającej przez Gminę Biłgoraj miejsca postojowego, przygotowanego dla słabszych kondycyjnie rowerzystów, w tym dzieci i osób starszych. Gdzieś na drodze Ciosmy - Bukowa przydałby się drewniany stół wraz z ławą, na której można byłoby odpocząć, obok można było by umieścić tablice informacyjną o te części Puszczy Solskiej i Lasów Janowskich oraz miejscowościach Ciosmy i Bukowa, a także plan całej trasy wraz z odchodzącymi w tym regionie innymi szlakami. Dobrym rozwiązaniem byłoby także umieszczenie m. in. przy tym fotościanki, przedstawiającej parę w stroju biłgorajskim, w której turyści mogli by zrobić sobie zdjęcie - te dodatkowe atrakcje to "żadne odkrycie Ameryki", a rozwiązania stosowane powszechnie na rowerowych szlakach. Ważne jest, aby konstrukcje te były całoroczne i odporne na czynniki atmosferyczne. Oczywiście samo oznaczenie szlaku jest tylko jednym z elementów promocji turystyk rowerowej, do tego dołożyć trzeba także rajdy jak choćby z Janowa do Bukowej na "bukowskie jagodzianki", czy do Ciosmów na "lato na żurawinowym szlaku", a z Biłgoraja i Gminy Biłgoraj m. in. na odpust do Maryjnego Sanktuarium w Janowie Lubelskim.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: szlaki rowerowe   gmina biłgoraj   janów lubelski   turystyka rowerowa

Zobacz także

Trwa budowa drogi Aleksandrów - Szostaki

Dodane: 2017-09-25 12:01 - Komentarze  (10)  czytane (809)

TAGI: inwestycje drogowe, powiat biłgorajski, współpraca leśno - smoarządowa, droga aleksandrów szostakiKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.156.67.164

(2017-08-17 07:50:04)

No to teraz miejscowa partyzantka już nie pobłądzi.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Biuro Podróży i Ubezpieczeń CZIMAD

ul. gen. Komorowskiego 3, I piętro pok.107, 23-400 Biłgoraj

Biuro Podróży Round Tour - bilety autokarowe, bilety lotnicze, bilety online, wycieczki, wczasy, kolonie

ul. Kościuszki 100, 23-400 Biłgoraj

Podróże

Konkursy

Wejściówki na Monster truck

bilgoraj.com.pl poleca

78. rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej (FOTO, AUDIO)

Stało sie już tradycją, że co roku w ostatnią niedzielę września...

Prezentacja 'Rowerowej Klasy' przed Sejmową Komisją Sportu i Turystyki podczas Bike - Expo 2017 (FOTO)

Na zaproszenie Ministra Środowiska Mirosław Późniak gościł podczas...

Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna rowerzystów

Zamiarem organizatorów rajdu, który na szlak wyruszył 23 września...

Biłgorajscy leśnicy świętowali (FOTO)

Z zaproszonymi gości i instytucjami, z którymi Nadleśnictwo Biłgoraj...

Jubileusz szkoły w Chmielku (FOTO, AUDIO)

W Chmielku w Gminie Łukowa świętowała dziś społeczność Szkoły...

Rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO)

"Tych dni historia nie zapomni, gdy stary ląd w zdumieniu zastygł....

Ogłoszenia