Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szlachetna paczka. Ogrom darów trafił do potrzebujących rodzin (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-12-08 18:53:38 (czytane: 2494)

W Biłgoraju odbył się dziś kolejny wielki finał akcji "Szlachetna paczka". Do kilkudziesięciu rodzin z terenu naszego Powiatu trafiły dary, które ociepla im święta Bożego Narodzenia. W działania skierowane do potrzebujących rodzin i osób samotnych włączyło się kilkudziesięciu wolontariuszy i kilkuset często anonimowych darczyńców.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSzlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanej z centrali w Krakowie. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu” - czytamy na stronie internetowej akcji.

Liderem Szlachetnej Paczki w rejonie Biłgoraj jest Elżbieta Łukasik. -„Mądra pomoc” polega na tym, że nie pomagamy co roku tym samym osobom, ani tym, którzy nie chcą nic zmienić w swoim życiu. Jeżeli widzimy rodzinę, która się stara, która próbuje coś zmienić na lepsze, wtedy obejmujemy takie osoby naszym wsparciem i z wielką radością niesiemy im pomoc. Mam wokół siebie sztab fantastycznych ludzi, gdyż pomaga mi ponad trzydziestu wolontariuszy oraz harcerze. Ta działalność daje niezwykle dużo satysfakcji, jestem bardzo szczęśliwa z tego co wspólnie robimy - przyznaje w rozmowie z bilgoraj.com.pl

szlachetna_paczka_bilgoraj_2018.JPG

Do potrzebujących rodzin trafia to, czego te rodziny w danej chwili najbardziej potrzebują, tak by najbliższe święta spędziły w radosnej atmosferze i by był to impuls do zmiany życia, walki o lepsze jutro i zaradności. Szlachetna Paczka nie miałaby racji bytu, gdyby nie darczyńcy, gdyż to oni w niesamowity sposób zdobywają środki, dzięki którym możliwe jest skompletowanie paczek z rzeczami potrzebnymi rodzinom. Wśród nich w tym roku znalazła się Magdalena Blacha wraz z mężem Sebastianem, którzy wraz z rodziną i znajomymi stworzyli jedną kompletną paczkę i w ostatniej chwili część drugiej: -Zawsze chciałam pomagać, nie zawsze jednak to wychodziło, bo zazwyczaj brakowało odwagi, lecz w tym roku akcja była bardzo spontaniczna, miałam na to mało czasu, gdyż tylko siedem dni. Zaczęło się od tego, kiedy mój mąż wrócił z pracy i powiedział, że usłyszał w radiu, jak jedna pani prosiła, aby do paczki włożyć jej zwykłe kakao i kiwi, bo nie wie, jak smakują. Dlatego podjęłam spontaniczną decyzję i dziś czuję wielką radość i spełnienie, czuję też to, że wszyscy, którzy mi pomagali, byli bardzo zaangażowani i jestem szczęśliwa, że mogłam na nich liczyć. Kieruję szczególne podziękowania do wszystkich tych którzy byli współorganizatorami tej paczki: dziękuję rodzicom dzieci z grupy XI z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Biłgoraju, pracownikom szpitala Arion oraz mojej rodzinie i znajomym - zaznacza Magdalena Blacha.

W akcję włączają się także biłgorajscy harcerze. -Jesteśmy tu dzisiaj, ponieważ harcerz ma służyć Bogu, Ojczyźnie i innym ludziom. Dlatego zawsze, kiedy trzeba służyć pomocą to byliśmy, jesteśmy i będziemy. Ja wierzę bardzo mocno, że dobro powraca, dlatego zawsze, gdy zrobię coś dobrego dla drugiego człowieka, to pomagam. We współczesnym świecie brakuje empatii, dlatego uczymy jej naszych harcerzy, aby dostrzegli drugiego człowieka, dostrzegli jego potrzeby i potrafili mu pomóc - przyznaje harcmistrzyni Dorota Woźniak, 13 Drużyny Starszoharcerskiej "Pochodni".

Reklama.

Z biłgorajskiego magazynu "Szlachetnej paczki", ulokowanego w internacie "Budowlanki" wszystkie paczki trafiły do potrzebujących rodzin.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 51

Tagi: szlachetna paczka   finał   biłgoraj   pomoc potrzebującym

Zobacz także

W Biłgoraju otwarto terenowe biuro programu

Dodane: 2019-03-18 14:13 - Komentarze  (6)  czytane (812)

TAGI: biuro czyste powietrze, rządowy program poprawy jakości powietrza, powiat biłgorajski, wojewódzki fundusz ochrony środowiskaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 107.20.10.203

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

Z 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej za śmieci. Radni dziś - podjęli uchwałę w tej sprawie. W porównaniu z dotychczasowymi cenami, ceny wzrosły o ponad 10%. Dotyczy to zarówno odpadów zbieranych i odbieranych w sposób selektywny, jak i tych tzw. "niesegregowanych". -System musi się sam finansować - mówi Burmistrz Rosłan. więcej»

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

Z 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej za śmieci. Radni dziś - podjęli uchwałę w tej sprawie. W porównaniu z dotychczasowymi cenami, ceny wzrosły o ponad 10%. Dotyczy to zarówno odpadów zbieranych i odbieranych w sposób selektywny, jak i tych tzw. "niesegregowanych". -System musi się sam finansować - mówi Burmistrz Rosłan. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Będzie remont drogi W835 Biłgoraj - Tarnogród - granica Województwa Lubelskiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa...

W Biłgoraju otwarto terenowe biuro programu

18 marca 2019 roku otwarto Biura Programu „Czyste Powietrze”...

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci... 76. rocznica pacyfikacji Różańca (FOTO)

18 marca 1943 roku Niemcy z pomocą ukraińskiej policji przeprowadzili...

Kongres Mediacji

W Biłgoraju trwa Kongres Mediacji Szkolnych, organizowany pod patronatem...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Bal sportowca (FOTO, VIDEO)

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu, podczas której nagrodzono sportowców...

Ogłoszenia