Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szkolny finał Olimpiady Techniki Samochodowej w RCEZ

Dodał: red Data: 2018-03-08 10:22:48 (czytane: 1508)

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbył się XIX finał Olimpiady Techniki Samochodowej. W finale zorganizowanym w drugiej połowie lutego wzięło udział siedmiu uczniów technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z klas II - IV, wyłonionych w eliminacjach.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajPodczas rozgrywek finaliści publicznie odpowiadali na najwyższej trudności pytania przy gorącym dopingu publiczności, którą stanowili koledzy z ich klas. W trakcie przerw na przygotowanie odpowiedzi wszyscy mogli podziwiać prezentacje fotograficzne z  licznych wycieczek w których sami uczestniczyli min.: Targów motoryzacyjnych w Poznaniu i Warszawie.

rcez_bilgoraj_olimpiada.JPG

Po zaciętych bojach, ostatecznie zwycięzcą został Piotr Lewczyk z klasy IV Sa. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio:
II miejsce - Wojciech Branewski, kl. IV Sa;
III miejsce - Dawid Gałka, kl. III Sb;
IV miejsce - Michał Marczak, kl. III Sb;
V miejsce - Wojciech Tylus, kl. III Sb;
VI miejsce - Jakub Fusiarz, kl. III Sb;
VII miejsce - Bartłomiej Wnuk, kl. II Sb.

Reklama.

Na zakończenie olimpiady wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Finaliści, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca już 17 marca br. będą reprezentować szkołę w II etapie Olimpiady, który odbędzie się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej w Warszawie.
Uczniowie RCEZ uczestniczą w Olimpiadzie Techniki Samochodowej od samego początku i mogą poszczycić się wieloma laurami z tej najtrudniejszej olimpiady dla uczniów techników. Wielokrotnie uczniowie RCEZ byli Finalistami i laureatami olimpiady.

Olimpiada Techniki Samochodowej  jest jedną z najtrudniejszych olimpiad dla uczniów technikum. Tematyka olimpiady obejmuje treści merytoryczne zawarte w podstawach programowych kształcenia w zawodach technika pojazdów samochodowych, mechanika pojazdów samochodowych i elektromechanika pojazdów samochodowych oraz poszerza je o materiał. O udział w finale Olimpiady na jej drugim etapie ubiega się corocznie ponad 500 uczniów ze szkół w całej Polsce. Na jedno z dziesięciu miejsc w finale ubiega się ponad 50 uczniów.

/Sławomir Sitarz/

Tagi: rcez biłgoraj   olimpiada techniki samochodowej   oświata biłgoraj   kształcenie techniczne biłgoraj

Zobacz także

Zablokowana droga wojewódzka Biłgoraj - Tarnogród (AKTUALIZACJA)

Dodane: 2018-11-28 18:37 - Komentarze  (1)  czytane (3241)

TAGI: wypadek drogowy, policja biłgoraj, droga wojewodzka nr 835, gmina tarnogródKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.93.234

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Reprezentanci Ziemi Biłgorajskiej na XII Edycji 'Złombol 2018'

Informujemy, że w XII Edycji "Złombol 2018", którego w tym roku metą jest Grecja, bierze udział 6-osobowa reprezentacja z Biłgoraja. Reprezentantami Ziemi Biłgorajskiej w tej imprezie są Jakub Gąsiorowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Bełżek, Bartłomiej Mazur, Grzegorz Różański, Marcin Zawadzki (wśród których są członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego). więcej»

Ogłoszenia