Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szkolny finał Olimpiady Techniki Samochodowej w RCEZ

Dodał: red Data: 2018-03-08 10:22:48 (czytane: 1364)

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbył się XIX finał Olimpiady Techniki Samochodowej. W finale zorganizowanym w drugiej połowie lutego wzięło udział siedmiu uczniów technikum w zawodzie technik pojazdów samochodowych z klas II - IV, wyłonionych w eliminacjach.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPodczas rozgrywek finaliści publicznie odpowiadali na najwyższej trudności pytania przy gorącym dopingu publiczności, którą stanowili koledzy z ich klas. W trakcie przerw na przygotowanie odpowiedzi wszyscy mogli podziwiać prezentacje fotograficzne z  licznych wycieczek w których sami uczestniczyli min.: Targów motoryzacyjnych w Poznaniu i Warszawie.

rcez_bilgoraj_olimpiada.JPG

Po zaciętych bojach, ostatecznie zwycięzcą został Piotr Lewczyk z klasy IV Sa. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio:
II miejsce - Wojciech Branewski, kl. IV Sa;
III miejsce - Dawid Gałka, kl. III Sb;
IV miejsce - Michał Marczak, kl. III Sb;
V miejsce - Wojciech Tylus, kl. III Sb;
VI miejsce - Jakub Fusiarz, kl. III Sb;
VII miejsce - Bartłomiej Wnuk, kl. II Sb.

Reklama.

Na zakończenie olimpiady wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Finaliści, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca już 17 marca br. będą reprezentować szkołę w II etapie Olimpiady, który odbędzie się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej w Warszawie.
Uczniowie RCEZ uczestniczą w Olimpiadzie Techniki Samochodowej od samego początku i mogą poszczycić się wieloma laurami z tej najtrudniejszej olimpiady dla uczniów techników. Wielokrotnie uczniowie RCEZ byli Finalistami i laureatami olimpiady.

Olimpiada Techniki Samochodowej  jest jedną z najtrudniejszych olimpiad dla uczniów technikum. Tematyka olimpiady obejmuje treści merytoryczne zawarte w podstawach programowych kształcenia w zawodach technika pojazdów samochodowych, mechanika pojazdów samochodowych i elektromechanika pojazdów samochodowych oraz poszerza je o materiał. O udział w finale Olimpiady na jej drugim etapie ubiega się corocznie ponad 500 uczniów ze szkół w całej Polsce. Na jedno z dziesięciu miejsc w finale ubiega się ponad 50 uczniów.

/Sławomir Sitarz/

Tagi: rcez biłgoraj   olimpiada techniki samochodowej   oświata biłgoraj   kształcenie techniczne biłgoraj

Zobacz także

'Złombol'. Przejechali ponad 4 tys. km by pomóc dzieciom

Dodane: 2018-09-18 17:46 - Komentarze  (1)  czytane (2072)

TAGI: złombol, biłgoraj, złomem po europie, rajd charytatywnyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.23.251

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Driftingowe szaleństwo na biłgorajskim Autodromie (FOTO)

40 drifterów z całej Polski, 200, 300, a nawet ponad 600-konne pojazdy, blisko 2 500 zniszczonych kompletów opon, ryk silników i pokazy niezwykłego kunsztu jazdy w kontrolowanym poślizgu podziwiać w ostatni weekend kwietnia w Biłgoraju. Święto miłośników tego sportu odbyło się na Autodromie, jedynym takim torze na wschód od Wisły. więcej»

Ogłoszenia