Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szkolna Gala Talentów - 18 'metrów dobra' w Gimnazjum Nr 1 w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2016-05-10 10:22:57 (czytane: 2050)

W kwietniu w Gimnazjum Nr 1 w Biłgoraju odbył się szkolny koncert talentów. Pomysł zorganizowania programu wzorowanego na telewizyjnym shou "Mam talent" zrodził się 10 lat temu, kiedy szukano sposobu na pomoc dla chorych dzieci. Od tamtego czasu program wszedł do tradycji szkoły.Młodzi artyści nie rywalizują ze sobą, nie walczą o nagrody, ale występują dla społeczności szkolnej w podziękowaniu za ofiarowane pieniądze na cele charytatywne. W tym roku włączyliśmy się  do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kilometry Caritas”, która polega na próbie pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednonominałowych monet - 1 zł.

gimnazjum_nr_1_bilgoraj.JPG


-Głównym celem kampanii jest zebranie środków finansowych na pomoc potrzebującym. Nasza szkoła przekaże pieniądze na leczenie chorych dzieci: Jasia i Igi z Biłgoraja. Wśród utalentowanych uczniów mogliśmy podziwiać osoby grające na instrumentach: gitarze, akordeonie, skrzypcach, flecie i fortepianie. Szkolna grupa teatralna przedstawiła skecze pt. „Bajka o Kopciuszku” i „ Wredny dzieciak”. Grupy taneczne powstałe na czas programu wykonały zumbę i taniec nowoczesny. Dziewczyny, które w tym roku podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Taneczne inspiracje” otrzymały wyróżnienie dla najmłodszych choreografów, wykonały przepiękne taneczne trio - informuje Maciej Buczek dyrektor Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju.

Reklama.

Na parkiecie sali gimnastycznej można było podziwiać rytmiczne tańce latynoamerykańskie. Były też piosenki wykonane przez młode wokalistki oraz niesamowite piramidy akrobatyczne. -Ułożyliśmy 18 „metrów dobra”. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, darczyńcom i artystom - dodaje Buczek. W przygotowanie wydarzenia włączyło się Szkolne Koło Caritas.

/red./

Tagi: szkolna gala talentów   gimnazjum im. św. jadwigi w biłgoraju   gimnazjum nr 1   oświata biłgoraj

Zobacz także

Szkolny wolontariat w Majdanie Starym

Dodane: 2019-06-24 18:09 - Komentarze  (0)  czytane (216)

TAGI: szkoła w majdanie starym, różnorodność nas uskrzydla, fundacja pomocy dzieciom krzyk, wolontariatKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.185.211

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia