Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szkolenie dla uczniów ZSZiO, którzy w przyszłości zasilić mają branże turystyczną

Dodał: red Data: 2020-02-24 16:05:09 (czytane: 1669)

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, odbyło się dziś szkolenie ze specjalistami z organizacji kadryturystyki.pl, skupionej w Polskiej Izbie Turystyki. Była to okazja by uczniowie przekonali się czym jest praca w tym sektorze oraz na czym polega zawód rezydenta i jak organizować czas wolny podczas wycieczki.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajTo spotkanie głownie dla uczniów kształcących się na kierunku Technikum Organizacji Turystyki. -Ze szkolenia skorzystali także uczniowie innych profilów w naszym kształceniu, a mianowicie Technik Hotelarstwa i Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Spotkanie ma pokazać uczniom, w jaki sposób wiedzę zdobytą w szkole można wykorzystać w praktyce wskażą na możliwości pracy w branży turystycznej - mówi dyrektor ZSZiO, Adam Balicki.

szkolenie_turystyka__1_.JPG

Jednym ze szkoleń była kwestia organizacji czasu wolnego podczas wycieczek zorganizowanych. Dotyczy to zarówno pobytu w autokarze, ale także na miejscu w hotelu. -Dziś każdy pensjonat czy hotel posiada animatorów, których zadaniem jest zapewnienie dobrej zabawy gościom. Do niego należy organizacja czasu i zabaw dzieci, ale także całych rodzin. Warto więc mieć wiedzę w tym zakresie, gdy chce się pracować w branży turystycznej - podkreśla Paulina Popławska z kadryturystyki.pl

szkolenie_turystyka__2_.JPG

Podczas warsztatów przedstawiony został także i omówiony zawód rezydenta. To zawód branży turystycznej, a osoba w nim zatrudniona, jest przedstawicielem organizatora turystyki na kierunku wakacyjnym. -Do obowiązków rezydenta należy represjonowanie pracodawcy wobec klientów i podmiotów współpracujących z touroperatorem, nadzór nad zakontraktowanymi świadczeniami oraz szeroko rozumiana opieka nad turystami. Po prostu jest się z turystami tam gdzie oni przebywają i się nimi opiekuje. Trzeba więc lubić kontakt z ludźmi i czuć się w nim swobodnie. Zawód wymaga dyspozycyjności, bo najczęściej przez kilka tygodni, a nawet miesięcy jest się poza domem - zaznacza Dawid Malczewski. Podczas spotkania podkreślano, że jest coraz większe zapotrzebowanie na rezydentów turystycznych, a co za tym idzie wynagrodzenie jest coraz bardziej atrakcyjne.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: zszio biłgoraj   oświata biłgoraj   turystyka   szkolenie zawodowe dla uczniów

Zobacz także

Wspólna strategia rozwoju

Dodane: 2020-07-15 12:28 - Komentarze  (0)  czytane (203)

TAGI: roztocze, józefów, serce roztocza, współpraca gminKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.25.253

j67 (2020-02-24 17:22:23)

Kochane OrlikiSą rakotwórcze, działają szkodliwie na rozrodczość, układ krwiotwórczy i nerwowy – znaczne stężenie takich substancji wykryto w nawierzchniach boisk, po których każdego dnia biegają uczniowie wielu szkół w Polsce. O sprawie informuje dziś Onet.

Portal zauważa, że o szkodliwości sztucznej murawy mówiło i pisało się od lat, ale "teraz są na to twarde dowody – ekspertyzy toksykologiczne trzech przyszkolnych boisk". Problem może dotyczyć całej Polski.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Starosta Biłgorajski wiceprezesem Stowarzyszenia Samorządów Euroregion Roztocze

W Tomaszowie Lubelskim odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Samorządów Euroregion Roztocze. Wśród założycieli Stowarzyszenia znalazło się 32 przedstawicieli samorządów z Lubelszczyzny i Podkarpacia w tym powiat biłgorajski, a starosta Andrzej Szarlip został jego wiceprzewodniczącym. więcej»

Gdy pogoda nie dopisze - jak wypoczywać, by nie zaznać nudy?

Nuda jest zdecydowanie największym wrogiem każdego rodzinnego wyjazdu - bez względu na to, czy jest to długi wakacyjny pobyt, czy zaledwie weekendowy wypoczynek. Nawet, jeśli wybieramy się w wyjątkowo atrakcyjne turystycznie miejsce, musimy pamiętać o tym, że wszystkie plany może nam pokrzyżować... pogoda. Jak przygotować się na taką ewentualność? Co robić podczas urlopu, gdy aura spłata nam figla? więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Nabożeństwo fatimskie w intencji ustania koronawirusa

W kościele św. Jerzego w Biłgoraju celebrowane było dziś nabożeństwo...

Tak głosowali w II turze wyborów prezydenckich mieszkańcy powiatu biłgorajskiego (DANE)

Są dane Państwowej Komisji Wyborczej odnośnie głosowania w II turze...

Akcja poboru krwi w Łukowej. Zgłosiło się 90 dawców, krwią podzieliło się 72

Dziś w Łukowej odbyła się - organizowana przez regionalne Centrum...

Samorządy gminne powiatu biłgorajskiego ze wsparciem na gospodarkę wodno - ściekową

Zarząd Województwa Lubelskiego, na początku lipca br., zaakceptował...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia