Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szkolenie dla uczniów ZSZiO, którzy w przyszłości zasilić mają branże turystyczną

Dodał: red Data: 2020-02-24 16:05:09 (czytane: 900)

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, odbyło się dziś szkolenie ze specjalistami z organizacji kadryturystyki.pl, skupionej w Polskiej Izbie Turystyki. Była to okazja by uczniowie przekonali się czym jest praca w tym sektorze oraz na czym polega zawód rezydenta i jak organizować czas wolny podczas wycieczki.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajTo spotkanie głownie dla uczniów kształcących się na kierunku Technikum Organizacji Turystyki. -Ze szkolenia skorzystali także uczniowie innych profilów w naszym kształceniu, a mianowicie Technik Hotelarstwa i Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Spotkanie ma pokazać uczniom, w jaki sposób wiedzę zdobytą w szkole można wykorzystać w praktyce wskażą na możliwości pracy w branży turystycznej - mówi dyrektor ZSZiO, Adam Balicki.

szkolenie_turystyka__1_.JPG

Jednym ze szkoleń była kwestia organizacji czasu wolnego podczas wycieczek zorganizowanych. Dotyczy to zarówno pobytu w autokarze, ale także na miejscu w hotelu. -Dziś każdy pensjonat czy hotel posiada animatorów, których zadaniem jest zapewnienie dobrej zabawy gościom. Do niego należy organizacja czasu i zabaw dzieci, ale także całych rodzin. Warto więc mieć wiedzę w tym zakresie, gdy chce się pracować w branży turystycznej - podkreśla Paulina Popławska z kadryturystyki.pl

szkolenie_turystyka__2_.JPG

Podczas warsztatów przedstawiony został także i omówiony zawód rezydenta. To zawód branży turystycznej, a osoba w nim zatrudniona, jest przedstawicielem organizatora turystyki na kierunku wakacyjnym. -Do obowiązków rezydenta należy represjonowanie pracodawcy wobec klientów i podmiotów współpracujących z touroperatorem, nadzór nad zakontraktowanymi świadczeniami oraz szeroko rozumiana opieka nad turystami. Po prostu jest się z turystami tam gdzie oni przebywają i się nimi opiekuje. Trzeba więc lubić kontakt z ludźmi i czuć się w nim swobodnie. Zawód wymaga dyspozycyjności, bo najczęściej przez kilka tygodni, a nawet miesięcy jest się poza domem - zaznacza Dawid Malczewski. Podczas spotkania podkreślano, że jest coraz większe zapotrzebowanie na rezydentów turystycznych, a co za tym idzie wynagrodzenie jest coraz bardziej atrakcyjne.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: zszio biłgoraj   oświata biłgoraj   turystyka   szkolenie zawodowe dla uczniów

Zobacz także

Razem dla bezpieczeństwa i wygody nie tylko rowerzystów

Dodane: 2020-02-24 17:24 - Komentarze  (0)  czytane (800)

TAGI: gmina józefów, ścieżki rowerowe, drogi rowerowe, turystyka rowerowaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.24.23

j67 (2020-02-24 17:22:23)

Kochane OrlikiSą rakotwórcze, działają szkodliwie na rozrodczość, układ krwiotwórczy i nerwowy – znaczne stężenie takich substancji wykryto w nawierzchniach boisk, po których każdego dnia biegają uczniowie wielu szkół w Polsce. O sprawie informuje dziś Onet.

Portal zauważa, że o szkodliwości sztucznej murawy mówiło i pisało się od lat, ale "teraz są na to twarde dowody – ekspertyzy toksykologiczne trzech przyszkolnych boisk". Problem może dotyczyć całej Polski.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Nowa ścieżka dydaktyczna oddana do użytku

Nadleśnictwo Biłgoraj korzystając ze środków PO Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków funduszu leśnego w ramach projektu "Restytucja i czynna ochrona głuszca w Puszczy Solskiej" zakończyło budowę ścieżki biegowo spacerowej zlokalizowanej w Leśnictwie Bojary. Ciąg o długości około 5 km to ścieżka biegowo - spacerowa w formie pętli przebiega w większości po istniejącej ścieżce dydaktycznej. więcej»

Nowa ścieżka dydaktyczna oddana do użytku

Nadleśnictwo Biłgoraj korzystając ze środków PO Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków funduszu leśnego w ramach projektu "Restytucja i czynna ochrona głuszca w Puszczy Solskiej" zakończyło budowę ścieżki biegowo spacerowej zlokalizowanej w Leśnictwie Bojary. Ciąg o długości około 5 km to ścieżka biegowo - spacerowa w formie pętli przebiega w większości po istniejącej ścieżce dydaktycznej. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wiceminister sprawiedliwości o ograniczeniach w związku ze stanem epidemii (VIDEO)

W Polsce obowiązuje stan epidemii. Jakie ograniczenia on wprowadza,...

Jak wygląda kwestia epidemii koronawirusa na Lubelszczyźnie? Publikujemy mapę

Ile osób w poszczególnych powiatach jest zarażonych koronawirusem...

Czwarty przypadek koronawirusa w powiecie biłgorajskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 nowych przypadkach zarażenia...

Zdalne nauczanie, czyli e-lekcje. Czym są? (VIDEO)

Jutro (tj. 25 marca 2020 roku) rusza zdalne nauczanie. Związane...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia