Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szkolenie dla rolników oraz doroczne spotkanie opłatkowe

Dodał: red Data: 2014-01-18 16:15:22 (czytane: 4675)

Kilkudziesięciu rolników, zaangażowanych w produkcję ekologiczna owoców i warzyw z ternu Powiatu Biłgorajskiego i Lubaczowskiego, uczestniczyło 18 stycznia br. w szkoleniu i spotkaniu opłatkowym, które odbyły się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajspotkanie_oplatkowe_bio_food_roztocze__3_.JPG

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., po której jego uczestnicy zgromadzili się w murach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu. Tu zebranych powitał Piotr Puchalski prezes Grupy Producenckiej BIO-FOOD Roztocze, po czym odbył się krótki koncert w wykonaniu Chóru "Apostolum".

spotkanie_oplatkowe_bio_food_roztocze__2_.JPG

W części szkoleniowej dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sandomierzu Adam Fura mówił o czystych glebach i ich wpływie na plony w produkcji ekologicznej, zaś Rafał Forc przybliżył zebranym nawozy ekologiczne.

spotkanie_oplatkowe_bio_food_roztocze.JPG

-Na Ziemi Biłgorajskiej to państwa przedsiębiorczość i upór wytyczyły drogi i pokazały opłacalność tzw. produkcji ekologicznej. Czyste powietrze, gleby i woda sprzyja takim uprawom. Nie tylko drodzy rolnicy potraficie odnaleźć się na rynku produkcji płodów rolnych ale z powadzeniem sięgacie także po unijne dopłaty i ministerialne dotacje - mówił Starosta Biłgorajski. Jak podkreśla w rozmowie z bilgoraj.com.pl Bartłomiej Świtała z Tarnogrodu, takie spotkania jak to dzisiejsze, to nie tylko okazja do pogłębienia wiedzy na temat produkcji ekologicznej ale także szansa na wymianę doświadczeń.

Reklama.

-Pomimo wzrostu liczby gospodarstw ekologicznych eksperci uważają, że liczba tego typu gospodarstw sprzedających swoje produkty i wprowadzających je na rynek spada. Jak podają badania PAN, jeśli w ogóle wycofano by wsparcie dla rolnictwa ekologicznego, to z ekologii natychmiast „wypadłoby” 60-70%. gospodarstw. Na tyle eksperci szacują bowiem tych, którzy przestawili swoje gospodarstwa na ekologię wyłącznie z myślą o pobieraniu wyższych dopłat. Warto zauważyć, że zdaniem ekspertów wśród pozostałych 30-40% około połowę stanowią ci, który produkują surowce ekologiczne na potrzeby własnego gospodarstwa. Rzeczywista skala ekologicznej produkcji rynkowej w Polsce jest zatem jeszcze mniejsza i wynosi około 15-20 % rolników objętych wsparciem - czytamy w raporcie z badań Polskiej Akademii Nauk.

spotkanie_oplatkowe_bio_food_roztocze__4_.JPG

Podczas spotkania firmy z branży produkcji ekologicznej owoców i warzyw prowadziły stoiska wystawiennicze, można było także spotkać się z ekspertami i zasięgnąć opinii oraz nawiązać kontakt na przyszłość. Połamanie się opłatkiem i wzajemne składanie sobie życzeń zakończyło spotkanie.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: bio food roztocze   szkolenie dla rolników   spotkanie opłatkowe   gmina tarnogród

Zobacz także

Od lutego zmiany w „małym ZUS”

Dodane: 2020-01-20 12:57 - Komentarze  (0)  czytane (849)

TAGI: mały zus, ulgi, zakłąd ubezpieczeń społecznych, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.12.79

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Mistrzowski Turniej w Speedcubingu (FOTO)

Mistrzostwa w Speedcubingu, czyli w układaniu Kostki Rubika na czas,...

Bieganie - podobnie jak spacerowanie - jest podstawową formą...

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Łukowa. I Regionalny Przegląd Najstarszych Kolęd Ludowych i Dunajów (FOTO)

Region biłgorajski ma sie czym pochwalić jeśli chodzi o bogactwo...

Ogłoszenia