Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szkolenie dla dekarzy w ZSBiO (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-02-27 23:32:02 (czytane: 1433)

Szkolenia dla uczniów kształcących się w kierunku dekarz oraz dla dekarzy pracujących w zawodzie zorganizował dziś Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Szkolenie prowadzili specjaliści z firmy Blachprofil 2 i B.Pro.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajZajęcia teoretyczne i praktyczne odbyły się na szkolnych warsztatach w Biłgoraju. -Mamy wiele rozwiązań w zakresie pokryć dachowych, któe chcemy przedstawić dekarzom zawodowcom, jak i kształcącym się w tym kierunku uczniom. Przekazujemy wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Przekazujemy także informacje techniczne o montażu poszczególnych elementów i rozwiązań technicznych wraz z obróbkami blacharskimi. W tej chwili mamy dwie nowości to modułowa blachodachówka o nazwie IZI, która jakościowo jest jednym z najlepszych produktów. Niezbędna jest oczywiście wiedza techniczna by ją prawidłowo montować. Drugim produktem jest blacha panelowa, któa sprawia również jest wymagająca. My prowadzimy szkolenia pod kątem prawidłowości montażu, rozwiązań technicznych, łącznia blach, wykonywania obróbek - zaznacza Waldemar Piela, doradca techniczny firmy Blachprofil 2.

-Bardzo się cieszymy, bo Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących prowadzi kształcenie na kierunku dekarz. Dysponuje dobrze wyposażonym zapleczem technicznym i fachową kadrą nauczycielską. To dobra wiadomość, bo w tej chwili brakuje rąk do pracy w naszym zawodzie, a zapotrzebowanie na fachowców jest ogromne. Zawód jest wymagający, niebezpieczny i odpowiedzialny. My po sobie zostawiamy "pomniki", którymi są służące przez dziesięciolecia dachy. Fachowiec dekarz, to zawód, który jest także dobrze płatny. Stąd pomagamy szkołom, prowadzimy zajęcia praktyczne, teoretyczne, wspieramy wiedzą i doświadczeniem - dodaje Piela.

Podczas szkoleń prezentowane są także narzędzia i ułatwienia z jakich dekarze mogą skorzystać, by przyśpieszyć pracę. -To ważne szczególnie w przypadku, gdy brakuje specjalistów, a każdy pracownik i czas jego pracy jest niezwykle cenny. My proponujemy urządzenia, które staja się nieodzownym elementem dekarskiego fachu - zaznacza z firmy Paweł Stępień, doradca technicy B.Pro Polska. Jak podkreśla, to urządzenia, które sprawnie i szybko pozwalają zamontować dach. -Urządzenia, jak gwoździarka, czy przymiary do łat, pozwalają przyśpieszyć pracę i lepiej planować wykonanie konkretnych zadań małym nakładem siły. Praca staje się lżejsza i tańsza. Poprzez szkolenia, wykłady nie tylko przekazujemy wiedzę jak obsługiwać urządzenia, ale także jak korzystać z nich bezpiecznie i efektywnie. Pokazujemy także konkretne rozwiązania dla odpowiednich pokryć dachowych. Z naszych rozwiązań coraz częściej korzysta młode pokolenie dekarzy. Kiedyś był tylko młotek i piła, dziś jest cały asortyment rozwiązań, które pozwalają sprostać najtrudniejszym rozwiązaniom - zapewnia.

dekarze_szkolenie.JPG

Szkolenia branżowe są już tradycją w biłgorajskiej "Budowlance". -Szkolenia dla dekarzy nie są jedynymi jakie organizujemy. Szkolimy także murarzy czy techników budownictwa. Jeśli chodzi o uczniów kształcących się w zawodzie dekarz, to szkolenia organizowane są wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy i firmami producenckimi. Przez te działania chcemy zaszczepić w młodych ludziach fachowość, solidność oraz pasję do tego co się robi. Firmy, które do nasz przyjeżdżają mają specjalistów w konkretnych rozwiązaniach. To daje okazję do wzbogacenia procesu edukacji, przyjrzeniu się jak pracują specjaliści, jakie rozwiązań wykorzystują oraz jak radzą sobie ze skomplikowanymi zadaniami. To także pokazanie jak wykorzystać zdobytą w teorii wiedzę w konkretnej pracy - wyjaśnia w rozmowie z bilgoraj.com.pl Piotr Blacha, kierownik kształcenia praktycznego w ZSBiO.

-Ja kształcenie w "Budowlance" wybrałem ponieważ chodziło tutaj dwóch moich braci. Z profili postanowiłem wybrać dekarza, bo to z jednej strony dobrze płatny zawód, z drugiej możliwość nieustannego rozwoju. Poza tym, na fachowców w budownictwie jest i będzie zapotrzebowanie. Wystarczy się przyłożyć do nauki i praktycznych zajęć. Każdy kto chce i mam motywację do nauki zdobywa po prostu fach - zaznacza uczeń ZSBiO, Mirosław Skrok.

Uczniowie ZSBiO w zawodzie dekarz już odnoszą sukcesy. Zajęli IV miejsce w Polsce podczas rozgrywanych w Poznaniu Mistrzostw Młodych Dekarzy. -To pokazało nam że, gdy przykładasz  się do nauki i pracy sukces jest na wyciągnięcie ręki. W Poznaniu mieliśmy wykonać dach płaski. Od podstaw przez kolejne działania aż po przykrycie dachu. Komisja nic nie mówiła, po prostu obserwowano naszą pracę. Ja byłem tam z Mirkiem Skrokiem. Okazało się, że wypadliśmy bardzo dobrze. Zawody e odbywają się co dwa lata, więc za dwa lata chcemy wziąć w nich udział jeszcze raz i zająć wyższą lokatę - dodaje Sebastian Rybak.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 25

Tagi: zsbio biłgoraj   szkolenie dla dekarzy   dekarz   oświata biłgoraj

Zobacz także

Biłgorajskie szkoły w #GaszynChallenge dla Piotrka (VIDEO)

Dodane: 2020-06-30 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (709)

TAGI: #GaszynChallenge, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.62.151

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia