Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szkole w Bukowinie patronuje od dziś hetman Zamoyski. W uroczystości nadania imienia uczestniczył minister edukacji i nauki (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-09-01 22:35:51 (czytane: 3817)

Szczególny wymiar miała dziś inauguracja nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Bukowinie w gminie Biszcza. Od 1 września 2021 roku, placówka nosi imię hetmana Jana Zamojskiego. W uroczystościach udział wziął minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSzkole w Bukowinie ma od dziś imię Hetmana Jana Zamoyskiego. Placówka działa od 1959 roku. Obecnie uczy się 96 uczniów dodatkowo funkcjonuje w niej również oddział przedszkolny. Z uczniami pracuje 12 nauczycieli. Dzisiejsza inauguracja rozpoczęła się od Mszy świętej, celebrowanej w zabytkowym kościele w Bukowinie. Eucharystii przewodniczył ks. Stanisław Bełz.

belz_stanislaw.JPG

-Rozpoczynamy dziś nowy rok szkolny 2021/2022, rozpoczynamy czas nauki, zdobywania wiedzy, zdobywania mądrości. Zgromadzeni na Mszy świętej módlmy się o to, by ten czas przyniósł w naszym życiu piękne owoce, by był pełen wzniosłych chwil dla uczniów i nauczycieli. Każdy z nas potrzebuje bożego wsparcia i pomocy aby gorliwie podchodzić do codziennych obowiązków. Prośmy zatem o Dary Ducha Świętego. Witam wszystkich zgromadzonych w świątyni i zapraszam do szczerej modlitwy - mówił kapłan.

bukowina.JPG

Po Mszy świętej, uczestnicy uroczystości, przy pomniku poświęconym ofiarom niemieckich pacyfikacji wsi złożyli kwiaty i zapalili znicze. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przed szkołą w Bukowinie. Na uroczysty apel złożyło się wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, złożenie meldunku o gotowości do podjęcia nauki w nowym roku szkolnym, wspólne odtańczenie poloneza oraz odczytanie uchwały o nadaniu imienia placówce i wystąpienia zaproszonych gości. -W 2020 roku budynek szkoły został gruntownie wyremontowany. Inwestycja kosztowała około 1,2 mln zł. Budynek został docieplony, wytrenowany wewnątrz, zagospodarowany został plac przy szkole. Placówka jest także doskonale wyposażona, są klasopracownie i nowoczesny sprzęt. Szkoła Podstawowa w Bukowinie jest prawdziwym centrum życia lokalnej wspólnoty. Służy nie tylko uczniom i nauczycielom, ale również całej społeczności. Od dziś także nosi imię hetmana Jana Zamoyskiego, co potwierdza łączność miejscowości z Hetmanem Wielkim Koronnym - podkreślał w rozmowie z bilgoraj.com.pl Zbigniew Pyczko wójt gminy Biszcza.

bukowina_1.JPG

-Bukowina związana jest z Zamoyskimi i z Akademią Zamojską, dziś szkole znajdującej się w tej miejscowości nadajemy imię tego wielkiego hetmana, Polaka i Patrioty. To jest znakomity prognostyk na dobry rok szkolny i rozwój tej placówki. Nowy rok szkolny 2021/2022 jest powrotem do wspólnoty szkolnej i do normalności. Jest pełen nowych rozwiązań i programów, jak choćby program "Poznaj Polskę" - wyjazdów i wycieczek finansowanych z budżetu ministra edukacji i nauki. Narodowy program wsparcia dzieci i młodzieży po covidzie. W tym roku szkolnym chcemy także na lepsze zmienić warunki pracy nauczycieli. W życie wchodzi rozporządzenie w którym mówimy stop biurokracji nauczyciela. Nauczyciel dla uczniów nie dla biurokracji. Uczniom i nauczycielom tej szkoły oraz wszystkich szkół w powiecie biłgorajskim życzę znakomitego roku szkolnego, pełnego sukcesów - mówił minister Przemysław Czarnek.

bukowina_2.JPG

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukowinie, Irena Klecha podczas uroczystości podkreślała, że dzisiejszy dzień na stałe wpisał się w historie placówki. Wspomniała zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły, a uczniom i nauczycielom życzyła owocnej współpracy, wielu sukcesów oraz by czas spędzony w szkole był dobrze wykorzystany, pełen kreatywności i osiągnięć wychowawczych i dydaktycznych. W spotkaniu obok ministra edukacji i nauki uczestniczyli posłowie Beata Strzałka i Sławomir Zawiślak. -Wasz patron zobowiązuje. Hetman Jan Zamoyski był wielkim człowiekiem, człowiekiem renesansu, wielkim patriotą. Dziś państwo po okresie zdalnego nauczania rozpoczynacie nowy rok szkolny i wchodzicie w niego z patronem. Niech on przykładem swego życia wspiera procesy wychowawcze i dydaktyczne kształtujące światłych obywateli - mówiła poseł Beata Strzałka.

bukowina_3.JPG

-Niech patron, którego imię przyjmuje dziś wasza szkoła będzie inspiracją do jeszcze intensywniejszej pracy, do sięgania po wznioślejsze rzeczy, nie będzie wsparciem w pracy wychowawczej i podejmowaniu wyzwań współczesności. Pani dyrektor, kontynuujcie tę wspaniałą pracę z dziećmi i młodzieżą, kształtujcie ich charaktery i umysły, pomagajcie się im rozwijać, wpierajcie, przekazujcie wiedzę. Kochani uczniowie, dobrze wykorzystajcie dany Wam czas i dążcie do takiej świetności jaką osiągnął patron Waszej szkoły - mówił z kolei starosta Andrzej Szarlip.

bukowina_4.JPG

Po części oficjalnej uroczystości był czas na wpisanie się do księgi pamiątkowej i zwiedzanie szkoły.

bukowina_5.JPG

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 113

Tagi: minister edukacji i nauki   przemysław czarnek   szkoła podstawowa w bukowinie   oświata biłgoraj

Zobacz także

Dzień patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

Dodane: 2022-05-24 12:15 - Komentarze  (0)  czytane (109)

TAGI: dzień patrona, gmina józefów, majdan nepryski, szkoła podstaowa im. jana pawła iiKomentarze (23)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.24.115.215

do poniżej (2021-09-05 08:11:19)

nieprawda

Adam (2021-09-03 14:55:19)

Czy prawdą jest że wójt z Potoka sprzedał do Bukowiny projekt na sale
Gimnastyczną

(2021-09-03 12:45:02)

Tak bo w Teodorówce za mało zarabiał

(2021-09-03 11:47:22)

Niech tasiemiec nie zaśmieca forum, do Abramowic wynocha!

(2021-09-03 08:23:31)

Kontynuując wątek obecnej sytuacji w Afganistanie, Braun stwierdza w programie, że „jak huknie na Bliskim Wschodzie, to będziesz miał też uchodźców z ‚państwa położonego w Palestynie’”.

– No i otworzy się wobec tego perspektywa operacji realizacji operacji „Most 2” – powiedział poseł.

Oczyma wyobraźni Braun już widzi, jak takich uchodźców witają wspólnie – nowy prezydent Rzeszowa, prymas Polak i Jerzy Owsiak.

Polityk przewiduje, że taką operację można by zalegalizować „nie daj Boże jakimś aktem terroru”.

Braun sam przyznaje, że to, co mówi, to scenariusz „political fiction”, jednak twierdzi, że coś takiego mogłoby się zrealizować.

– Państwo mam nadzieję rozumiecie, że to są wszystko rzeczy realne i wykonalne – powiedział poseł.

ciekawy (2021-09-02 21:49:32)

Zosiu! Jesteś blondynką?

Zosia (2021-09-02 21:44:29)

A czy to prawda za mąż strzałkowej awansował na kierownika w P GEN?

do poniżej (2021-09-02 19:57:36)

ni z gruchy, ni z piertuchy

(2021-09-02 19:14:09)

Dzieci i nastolatki mają dziś najczęściej swobodny i nieskrępowany dostęp do internetu, głównie za pomocą smartfonów. Wielu młodych ludzi, w tym już nawet kilkuletnich dzieci, spędza wiele godzin dziennie na przeglądaniu sieci, szczególnie mediów społecznościowych. Wykorzystują to zorganizowane grupy przestępcze prowadzące nielegalny handel pigułkami poronnymi, które zakładają specjalne konta w serwisach szczególnie popularnych wśród młodych Polaków.

Aborcyjni bandyci niezwykle aktywni są m.in. na Tik Toku. Jest to obecnie trzecia najpopularniejsza aplikacja w Polsce, w której najliczniejszą grupę stanowią dzieci i młodzież w wieku 14-15 lat, w większości dziewczęta.„Możesz: mieć wątpliwości, nie chcieć tej ciąży, cieszyć się, zdecydować, mieć aborcję, odetchnąć z ulgą. Możesz na nas liczyć.”Mówi przekaz na jednym z nagrań na tym profilu, który wyświetlono już ponad 269 000 razy! Obok nagrania młodym widzom wyświetla się numer telefonu, pod którym można zamówić pigułki poronne z dostawą do domu.„Jeśli jesteś w ciąży i chcesz ją przerwać tabletkami, to warto zrobić kilka rzeczy. Przede wszystkim potwierdzić ciążę testem ciążowym z moczu albo krwi. Ważne jest też określenie długości ciąży. Tutaj pomocny będzie kalkulator dostępny na [adres strony z pigułkami]. Wpisujecie datę ostatniej miesiączki, uwzględniając miesiąc i dzień, a kalkulator pokazuje Wam jak długa jest ta ciąża. To ważne w kontekście aborcji farmakologicznej [pigułkowej] i dawkowania tabletek. Pomocne również będzie zrobienie planu, który uwzględni, że aborcja farmakologiczna może zająć kilka godzin. Ten plan powinien uwzględnić zapas podpasek, środki przeciwbólowe, coś lekkiego do jedzenia, wodę do picia i naładowany telefon. Jakby co, to jesteśmy dla Ciebie. Powodzenia! Nie jesteś sama.”Słyszymy w kolejnym nagraniu, na którym aborcyjni bandyci instruują polskie 14 latki (oraz młodsze dziewczęta) w jaki sposób przeprowadza się aborcję za pomocą pigułek poronnych. Video obejrzano już prawie 300 000 razy.„Po aborcji możliwe jest odczuwanie wahania nastroju. Ale według wielu badań zdecydowana większość (95%!) nie żałuje aborcji i uważa, że decyzja o przerwaniu ciąży była słuszna. Najczęściej raportowane uczucie po aborcji to ulga.”Słyszą młode, nastoletnie dziewczęta na kolejnym propagandowym nagraniu zachęcającym do aborcji, które prezentują dwie, uśmiechnięte i tańczące kobiety. Rzekome „badania” to oczywiście sfałszowane na potrzeby aborcyjnej manipulacji statystyki. Obok podana jest strona internetowa z formularzem do zamawiania pigułek. Nagranie wyświetlono już prawie 50 000 razy.„Jaki jest wystarczający powód aby przerwać ciążę? Wystarczy być w ciąży, w której nie chce się być!”Przekonują w kolejnym nagraniu pośrednicy w handlu nielegalnymi pigułkami poronnymi. Licznik odsłon pokazuje przy nim ponad 34 000 wyświetleń.Celem tych działań jest zdeformowanie sumień młodych Polaków i wmówienie im, że najlepszym i moralnie właściwym sposobem postępowania w przypadku niechcianej ciąży jest połknięcie pigułek aborcyjnych. Nie ma przypadku w tym, że te same środowiska, za pomocą innych ale powiązanych ze sobą profili i stron internetowych, zachęcają do rozwiązłości seksualnej. Wszystko po to, aby stworzyć jak największy popyt na swój towar i sprzedać jak najwięcej tabletek śmierci.Tylko w 2020 roku w Polsce dokonano co najmniej 9 000 aborcji za pomocą pigułek poronnych. Wiarygodne statystyki pozwalają przypuszczać, że realnie mogło ich być kilkadziesiąt tysięcy. Makabryczny proceder postępuje, gdyż mentalnością aborcyjną infekowani są coraz młodsi Polacy. W maju tego roku aborcyjni bandyci mieli na Tik Toku 260 000 polubień ich treści. Dzisiaj mają ich ponad 417 000. Ogromny wzrost w zaledwie kilka miesięcy. W tym samym czasie wszystkie ich nagrania wyświetlono prawie 4 500 000 razy! Zdecydowana większość tej widowni to młode dziewczęta. Podobny trend można obserwować w innych mediach społecznościowych.W tym samym czasie działania organizacji zajmujących się obroną życia są cenzurowane i blokowane. Potrzeba współdziałania, aby pokonać aborcyjne lobby i co najważniejsze, ochronić polską młodzież. prawypl

(2021-09-02 18:42:47)

Pewne dane w Polsce pod rządami PiS są strzeżone tak pieczołowicie, jak Donald Tusk strzegł Amber Gold i pilnował interesów niemieckich. Nie sposób wyrwać z Ministerstwa Zdrowia podstawowych informacji, a niektóre z nich są w ogóle niemożliwe do uzyskania, na przykład wyniki badań kontrolnych jakości „szczepionek”, czego w Polsce się wcale nie robi. Wiadomo jednak, że zachowania, deklaracje i wręcz krzewienie propagandy w poszczególnych grupach społecznych jest bardzo czytelne. Nie ma wątpliwości, że największymi zwolennikami „szczepień” są środowiska lewicowe, w tym wszelkie ekstremalne grupy od tęczowych po komunistów. Ze strzępów informacji wiemy też, jak wygląda gminna mapa Polski pod względem „szczepień” i tutaj dane są jednoznaczne. Polska Wschodnia, małe miasta i wsie, to obszary najmniej „wszczepione”, duże miasta najbardziej.

Jaki obraz się z tych deklaracji, zachowań i kawałka danych wyłania? Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć założenie, że „wyszczepiło się” około: 60–70% wyborców PO, „Lewicy” i Hołowni, 95% osób „tęczowych”, 90% dziennikarzy TVN, Gazeta Wyborcza i podobna liczba widzów i słuchaczy „wolnych mediów. Z drugiej strony są niezaszczepieni to około: 60–70% wyborców PiS, 50–60% katolików, 70% dzieci w wieku 12–17 lat, 40–50% polityków PiS z rodzinami, w tym posłów i radnych. Jeśli nawet w tym szacunkowym zestawieniu zawiera się błąd na poziomie 10–20%, to każdy średnio rozgarnięty człowiek przyzna, że sam rozkład preferencji w poszczególnych grupach społecznych nie zawiera żadnego fałszu. Gołym okiem widać kto najbardziej chce brać udział w „pandemicznej” i „szczepiennej” paranoi, a kto od tego ucieka i broni się ze wszystkich sił. Podane przeze mnie wartości politycy PiS bez trudu mogą zweryfikować i doprowadzić do takiego stanu, w którym zostanie zachowany błąd statystyczny nie większy niż 2–5%. Mają do tego narzędzia i gdyby jeszcze mieli kawałek rozumu dawno takie dane leżałyby na biurkach ministerialnych oraz w kancelarii Morawieckiego i Dudy. Przypuszczam, że tak właśnie jest, chociaż deficyt rozumu w PiS postępuje z każdym dniem.
Reklama

Dokładnie te wskaźniki powstrzymały wierchuszkę PiS przed wprowadzeniem obowiązkowych „szczepień” do czego wykorzystali prezydenta Andrzeja Dudę odgrywającego rolę dobrego gliniarza. Natomiast ciągle Niedzielski pohukuje o segregacji Polaków na modlę marksistów z Francji i Włoch, gdzie obywatelom odmawia się podstawowych praw. W tym miejscu warto sobie zadać pytanie, czy mamy do czynienia z takim samym tanim spektaklem, który ma szantażować i zmuszać do „szczepień”, czy z realnym planem? Obawiam się, że z jednym i drugim. Z całą pewnością systematyczne przypominanie o tym, co wprowadziła Francja, jest elementem presji, ale w sezonie, gdy się zacznie cała paranoja na nowo, presja pójdzie z drugiej strony. Wyborcy PO, tęczowe fundacje i TVN z GW wraz z abonentami, zaczną domagać się przywilejów, bo się „zaszczepili”. Znając „twardość” i „stanowczość” decydentów PiS trzeba zakładać, że znów pękną i zapomną o tym, kto ich wyniósł do władzy.

Nie ma cienia wątpliwości, że planowane i co więcej prawdopodobne restrykcje dla niezaszczepionych wprost implikują prześladowania i upokarzanie całych grup społecznych, które dla PiS są kluczowe. Z drugiej strony PiS, czy chce, czy nie chce, nada przywileje swoim największym wrogom. Mając na szalach takie ciężary gatunkowe rozsądny polityk podjąłby tylko jedną decyzję, ale czy taki polityk w PiS istnieje, to już zupełnie odrębna kwestia. Najbliższe tygodnie to będzie starcie presji wywieranych z dwóch stron i ta grupa, która PiS przestraszy bardziej uzyska swoje cele. Własnego elektoratu, katolików i dzieci PiS się nie boi, a po akcjach TVN, GW, lewackich fundacji i ulicznych zadymiarzy z KOD, wierchuszka PiS wielokrotnie podejmowała i zmieniała decyzje. Tak czy inaczej sprawa jest prosta, segregowanie „zaszczepionych” i niezaszczepionych równa się z politycznym samobójstwem PiS.

Qrna tylu pisowców (2021-09-02 17:46:23)

i nikt nie zadzwonił że jest bomba

(2021-09-02 17:25:00)

ciemno
ciemniej
Czarnek

Ania (2021-09-02 17:10:15)

I nasz starosta wczoraj w szkło kontaktowe na tvn miał debiut.

(2021-09-02 17:03:00)

Chwała Panu Andrzejowi Fusowi, i stowarzyszeniu , które utworzył, dzięki temu pięknie jest utrzymany zabytkowy kościółek z wybitnymi dziełami sztuki artystycznej. Królewska Bukowina z czasów króla Batorego , wyjątkowe miejsce w historii Akademii Zamojskiej. Szkoła w tej miejscowości wsławiła się wysokim poziomem nauczania, dzięki znakomitej kadrze nauczycielskiej za czasów Pana Szymanika , Kielara. Zawsze tam rozwijano talenty artystyczne uczniów i sportowe również. Z sentymentem wspominam ten czas nauki w tej szkole. Zapewne ten poziom utrzymywany jest cały czas. Bardzo słuszna decyzja, że patronem szkoły został Hetman Jan Zamojski, co potwierdza kontynuację historycznych związków Bukowiny z Akademią Zamojską.

ciekawy (2021-09-02 15:29:01)

Do "(2021-09-02 13:02:53)"
Masz za dużo zębów???

Do ludzie (2021-09-02 14:12:48)

Czesiek a ciebie szarlip pogonil bo do tej pory byś siedzial a teraz zal d..e sciska bo tylko komentarze durne pisac mozesz

(2021-09-02 13:43:53)

Bo Andrzej zna się na wszystkim. Nie wątp

ludzie (2021-09-02 13:38:48)

Czarnek jak był wojewodą to zwolnił tego Szarlipa , i malawa do ochrony środowiska go przylepił, czarnek szybko sie poznał,

(2021-09-02 13:02:53)

A ty rozum znalazles?

ciekawy (2021-09-02 12:54:22)

A mnie ciekawi, czy podczas tej wizyty pan minister odnalazł "cnoty niewieście" ???

do poniżej (2021-09-02 10:31:50)

Chciałeś coś powiedzieć (napisać) ???

(2021-09-02 10:22:54)

Grzegorz z Chetyna (2021-09-02 08:55:16)

No tak, przyjechał minister i cała "elyta" przyleciała, jak pszczoły do miodu, albo jak muchy do g*wna... :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Burmistrz Janusz Rosłan, ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Do konkursu na stanowisko dyrektora może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia