Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szeliga o biłgorajskim szpitalu

Dodał: red Data: 2018-10-17 14:19:03 (czytane: 12613)

Dziś przed siedzibą biłgorajskiego szpitala odbyła się konferencja kandydata na Burmistrza Piotra Szeliga na temat sytuacji w biłgorajskim szpitalu i rozwiązaniach jakie proponuje KWW Piotra Szeliga "Razem dla Biłgoraja".

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Zakres działania i zadania gminy określa ustawa o samorządzie lokalnym. Zgodnie z art.6, ust.1 tej ustawy do zakresu działania gminy należą wszystkie sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów - rozpoczął Piotr Szeliga. Podkreślał, że do zadań własnych gminy należy zaspokajania zbiorowych potrzeb wspólnoty - w tym w szczególności sprawy ochrony zdrowia, a ochrona zdrowia jest pojęciem bardzo szerokim. -Prawo do ochrony zdrowia jako podmiotowe prawo jednostki zapewnia każdemu art. 68 ust. 1 Konstytucji. Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 23 marca 1999 roku potwierdził, że z tego przepisu wynika, że podmiotowe prawo jednostki do ochrony zdrowia i obiektywny nakaz podejmowania przez władze publiczne takich działań, które są konieczne dla należytej ochrony i realizacji tego prawa - kontynuował Szeliga.

KWW Razem dla Biłgoraja podnosi w kampanii wyborczej w Biłgoraju, temat biłgorajskiego szpitala. -Będziemy zabiegać u nowego starosty i radnych z powiatu o powrót szpitala pod zarządzanie powiatu. Jesteśmy za publicznym, państwowym szpitalem w Biłgoraju. Dzisiaj jest czas wyborów, dlatego apelujemy do Państwa o pójście na wybory i wybieranie kandydatów, którzy chcą tego, aby szpital był państwowy. Proszę o głosowanie na kandydatów z naszego KWW Piotra Szeliga "Razem dla Biłgoraja". Dzisiaj rozsiewane są plotki, że Burmistrz, radni nic nie mają do szpitala, bo szpital jest podległy Powiatowi. Burmistrz ma obowiązek dbania o zabezpieczenie zdrowotne mieszkańców Biłgoraja. Ja jeśli będą wybrany ten zaszczytny Urząd będę apelował i wspierał nowego starostę w odzyskaniu szpitala i odbudowaniu należytej opieki zdrowotnej - mówił Szeliga.

szpital_szeliga.JPG

Podczas konferencji stawiał także pytania. -Proszę spojrzeć, wszyscy znamy sytuację w biłgorajskim szpitalu i gdzie był burmistrz Rosłan przez ostatnie lata? Dlaczego milczał w sprawie szpitala? Dlaczego nie poszedł na sesje powiatu i nie apelował do starosty i radnych o zmiany w szpitalu, zmiany konieczne dla zdrowia mieszkańców Biłgoraja i całego powiatu? Bo w tym czasie burmistrz zajęty był wręczaniem tytułu honorowego obywatela panu staroście Tokarskiemu? - pytał.

Obecna na konferencji kandydatka do Rady Miasta Biłgoraj Marta Ogonowska podkreślała, że wszystkim - ponad wszelkimi podziałami – powinno zależeć na tym, aby szpital wrócił pod państwowe zarządzanie. -Pracuję w szpitalu 29 lat i wiem jak kiedyś był on postrzegany przez Mieszkańców i na jakim poziomie było lecznictwo. Dzisiaj trzeba wiele zmienić, ale jest to możliwe. Popatrzmy na szpitale w Lubaczowie, Leżajsku, Janowie Lubelskim. Proszę Państwa o pójście na wybory. Nie bójcie się zmian, gorzej już być nie może. Będzie na pewno lepiej, ale trzeba wybrać nowych ludzi na radnych i nowego Burmistrza, takiego jak pan Piotr Szeliga, który od lat pomagał nam w naszych problemach związanych ze szpitalem - apelowała.

Podczas konferencji podkreślano, że należy skończyć z mówieniem, że nie da się, że nie można. -Nowy burmistrz ma zabiegać o to, aby dało się, a nie patrzeć na własne sympatie i powiązania polityczne. Jestem przeciwny temu, aby jakaś spółka prywatna zarabiała na leczeniu w murach państwowego szpitala. Pacjent ma być najważniejszy. Należy zadbać o pracowników szpitala, pielęgniarki, personel pomocniczy, medyczny i lekarzy. W państwowym szpitalu pieniądze będą przeznaczane na leczenie, a nie na zarobek dla prywatnej spółki i jej prezesów. Jako burmistrz będę wspierał przyszłego starostę w pozyskiwaniu nowoczesnego sprzętu do szpitala, w remoncie oddziałów i stworzeniu szpitala, w którym każdy będzie chciał się leczyć. Jeśli nowe władze nie zechcą przejąc szpitala, wtedy mamy przygotowane inne rozwiązania i jeśli wygramy wybory podejmiemy się ze strony miasta naprawy sytuacji w biłgorajskim szpitalu - podsumował Szeliga.

Piotr Szeliga podziękował wszystkim Mieszkańcom za liczne rozmowy, telefony dotyczące sytuacji w biłgorajskim szpitalu, które pojawiły się po przeczytaniu programu Komitetu. -Szanowni Państwo, gwarantuję, że jeśli wybiorą Państwo naszych radnych i będziemy mieli większość w Radzie Miasta, jeśli ja zostanę Burmistrzem, to temat szpitala na pewno będzie rozwiązany z korzyścią dla zdrowia wszystkich z Państwa. Dziękuję za wsparcie wszystkich naszych kandydatów i mojej osoby, z góry dziękuję za każdy oddany na nas głos - podsumował Szeliga.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: szpital w biłgoraju   kww razem dla biłgoraja   piotr szeliga   kampania wyborcze

Zobacz także

Miasto Biłgoraj liderem w zakresie profilaktyki grypy

Dodane: 2019-09-18 08:57 - Komentarze  (0)  czytane (372)

TAGI: miasto biłgoraj, profilaktyka grypy, urząd miasta biłgoraj, zdrowieKomentarze (94)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.93.75.30

Przedsiębiorca (2018-10-19 15:30:18)

Ja nie startuję w wyborach.
Mam prawo do oceny kandydatów jak każdy wyborca niezależnie od tego kim jest i co robi. Jakim trzeba być naiwniakiem, żeby sądzić że poza samym Szeligą nikt nie interesuje się wyborami i nikt nie czyta i nie pisze komentarzy.
Głosujcie na kogo chcecie, ale nie zabronicie ludziom myślenia.
Im więcej waszej zajadłości - tym więcej determinacji w dążeniu do zmiany.

Idźmy na wybory, głosujmy na nowych ,młodych ludzi - tchnijmy w nasze miasto nowego ducha.
Burmistrz Rosłan wraz ze swoim dworem powinien odejść!

Szeliga na burmistrza ! (2018-10-19 13:50:03)

(2018-10-19 13:37:18)

Obserwuję kampanię byłego parlamentarzysty, który miał poparcie koleżeństwa posłów, ale nie zostawił śladu po kadencji. Dzisiaj JUŻ GO NIE MA! To wszystko mi wyjaśnia.

Robert (2018-10-19 12:38:53)

Głosuje na Szelige.

Monia (2018-10-19 11:53:17)

Pan Piotr Szeliga na Burmistrza !!!!! Jedyny kompetentny kandydat. Dosyć układów w Urzędzie Miasta, kto miał styczność ten wie o cym piszę.

(2018-10-19 11:02:37)

ty nas nie obrażaj.ty się opamiętaj ,my wiemy na kogo mamy głosować a na pewno nie na ciebie karierowiczu od siedmiu boleści.

Przedsiębiorca (2018-10-19 08:40:45)

W tym czasie gdy Pan Szeliga był posłem to w Polsce rządziła koalicja PO - PSL, w Sejmiku Lubelskim PO - PSL, Wojewoda Lubelski - PSL. Dzielił i rządził sprawami w naszym regionie Palikot.
Pan Piotr Szeliga był posłem opozycji. PO i PSL nie wspierały konkurentów politycznych.
Natomiast każdy Burmistrz, Wójt, Prezydent dysponuje realnym budżetem w swoim mieście i chodzi o to aby go efektywnie wydać i wykorzystać przy tym jeszcze dodatkowe fundusze zewnętrzne.
Potrzebny jest tutaj właśnie taki człowiek wyrobiony politycznie, aktywny społecznie i dysponujący doświadczeniem menedżerskim.
Znam Pana Piotra osobiście od wielu lat i widzę że jest do tej funkcji bardzo dobrze przygotowany. Stale się rozwija i zdobywa nowe doświadczenia. Potrafi bardzo skutecznie osiągać założone cele.
Naszemu miastu potrzebny jest taki właśnie człowiek. Taki który jest odważny i skutecznie usunie narosłe przez te 16 lat patologie i układy.
Każdy z przedsiębiorców nie należący do pupilów Burmistrza Rosłana może to potwierdzić.
Jeżeli chce się zainwestować w większej skali to obecna władza czyni wszystko, aby inwestorowi utrudnić start. Oni przyjęli założenie że dla nich wystarczy to co jest, a prawo rozwoju bez przeszkód mają tylko swoi.
Idźmy na wybory i zmieńmy to.
Dajmy szansę na realizację innego myślenia o rozwoju.
Dajmy szansę rządzić miastem ludziom młodym - niech to miasto będzie miejscem gdzie mogą realizować swoje marzenia.

Wacus (2018-10-19 07:27:22)

Mam jedno jedyne pytanie do Pana Szeligi, co Pan zrobił kiedy byłeś Pan posłem, co wniosłeś do miasta, rejonu. Proszę o konkrety a uwierzę w pana bajeczji.

(2018-10-19 05:53:59)

Dlaczego ten pan nie kandyduje do władz powiatu, to w kompetencji starostwa są sprawy biłgorajskiego szpitala.

Dawid (2018-10-18 21:42:28)

Szelliga wygra wybory, tak mówią ludzie i bardzo dobrze bo potrzebne są zmiany na lepsze.

Koci-Pazur (2018-10-18 21:07:11)

jedno jest pewne szpital leży na łopatkach:, Szeliga mówi to samo ,co i reszta pchających się do koryta , uzdrowi służbę zdrowia , w Biłgoraju .Śmiem wątpić patrząc ,jak nadal Arion dyma pacjenta. personel jest tak miły i kompetentny że wole leczyć się w domu . lub wyjechać do pobliskiego Janowa, lekarz ,na neurologi w czasie obchodu ,pyta pacjenta co panu pani jest ,:) takich mamy fachowców :) chirurdzy łażą po oddziale i czekają na kopertę ,lub klienta co będą mogli go pochlastać , i oblizać skalpel podczas krojenia;) inaczej dzień stracony:) a co najbardziej rzuca się w oczy ii węch to brud i smród i jakoś nikomu to nie przeszkadza ,ani spółce Arion ,ani staroście itp , pewnie się w tym szpitalu nie leczą powodzenia ,Hipokryci

obiektywnie (2018-10-18 20:40:11)

Rosłan wygra te wybory słychać to wśród ludzi

obiektywnie (2018-10-18 20:20:59)

ja słyszałem wśród ludzi ze wygra Rosłan po co psuć

Obiektywnie (2018-10-18 16:22:40)

Szeliga wygra te wybory. Słychać to wsród ludzi maja dość 16 lat Rosłana.

Henryk (2018-10-18 14:58:39)

Pan Szeliga zyskał mój głos. Ma realny i konkretny program wyborczy. Ma wiele pomysłów i przede wszystkim chce zmieniać Biłgoraj dla ludzi. Taki powinien być kandydat na burmistrza. Panie Szeliga życzę wygranej.

J (2018-10-18 14:29:35)

Ale determinacja aby zostać burmistrzem. Kto z rozsądnych mieszkańców naszego miasta odda głos na takiego zadufanego w sobie "gościa". W jaki sposób chce ten "gościu" ciągnąć kasę z Sejmiku i Urzędu marszałkowskiego, bo tam są prawdziwe pieniądze dla samorządów, skoro jest skłócony z PSL i PISem, a tylko te dwie partie mają możliwość rządzenia w sejmiku? Trzeba nie mieć rozumu, aby wierzyć w te obiecanki.

Adam (2018-10-18 14:14:41)

Nie martw się, Szelliga da radę i ze szpitalem. Dobrze że chce zmian na lepsze.

Ania (2018-10-18 13:51:45)

Ten pan bredzi.

do Jan (2018-10-18 13:30:52)

jakim kandydatem jak patrzysz na plakaty to ...ON jest burmistrzem !! czytać nie umiesz ,fakt faktem leżącym na wycieraczce ale burmistrzem

mieszkaniec (2018-10-18 12:47:56)

Panie Szeliga, szpital to nie przejęcie PKSu. To nie ta bajka i zupełnie inny poziom trudności. Mimo górnolotnych haseł wyborczych odnośnie szpitala jestem pewien, że nie jest Pan wstanie ogarnąć tego tematu.

aaaaaa (2018-10-18 12:38:51)

kiedy bedzie przebudowa budynku pks wyglada fatalnie ,obskurnie -konkrety daaty???

Jan (2018-10-18 12:31:52)

Dlaczego przeciwne komentarze p. Rosłanowi nie wyświetlają się! Co za miasto układów!

Jan (2018-10-18 12:28:29)

Pan Szeliga jest najlepszym kandydatem na Burmistrza i powinien wygrać wybory!!!!!

Mieszkaniec (2018-10-18 11:50:32)

Ja jako mieszkaniec (ale taki prawdziwy, nie tak jak te wszystkie Mirki i Anny pisane z jednego kompa z pksu) mam taką prośbę. Szeliga czy możesz złożyć taką wyborczą obietnicę, że jak już przewalisz za parę dni te wybory to w następnych nie wystartujesz? Oszczędź nam - mieszkańcom (tym prawdziwym) tej szopki i daj już spokoj.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

80. rocznica bombardowania Frampola

Premier i wicepremier w Biłgoraju

Koncert Jarząbek - Jurkiewicz

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Wiceminister w Biłgoraju zainicjował kampanię wyborczą

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Czujki ratują życie!

KP PSP w Biłgoraju informuje o ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - informacyjnej prowadzonej przez PSP. Kampania dotyczy rozpoczynającego...