Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szachowi mistrzowie Powiatu (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2016-02-04 09:34:50 (czytane: 1923)

W otwarciu turnieju udział wzięli: Małgorzata Liwosz – Rudy sekretarz Powiatu i Józef Lipiec zastępca dyrektora RCEZ. Rozgrywki prowadzone były w dwóch odrębnych grupach. W turnieju głównym wystąpiło 32 szachistów, a grupę dzieci do lat 10 tworzyło 16 osób.XVI Szachowe Mistrzostwa Powiatu o Puchar Starosty Biłgorajskiego odbyły się w ostatnią niedzielę stycznia w RCEZ w Biłgoraju. Do walki o miano najlepszego szachisty w powiecie stanęło 48 osób. Po zaciętej walce, do ostatniej rundy, zwyciężyli:

Kategoria Open: I miejsce Marian Zajglic (Turobin), II miejsce Dariusz Cieplak (BCK), III miejsce Dariusz Wróbel (BCK).

Kategoria dziewczęta do lat 18: I miejsce Karolina Kornik (BCK), II miejsce Małgorzata Muszyńska (Biszcza), III miejsce Małgorzata Marzec (Tereszpol).

Kategoria chłopcy do lat 18: I miejsce Hubert Mucha (BCK), II miejsce Konrad Mucha (BCK), III miejsce Krystian Grochowicz (Aleksandrów).

mistrzostwa_powiatu_szachy.JPG


Kategoria dziewczęta do lat 14: I miejsce Magdalena Strzałka (Tereszpol), II miejsce Alicja Portka (Tereszpol), III miejsce Roksana Łazorczyk (Tereszpol).

Kategoria chłopcy do lat 14: I miejsce Adrian Mucha (BCK), II miejsce Mikołaj Marzec (Tereszpol), III miejsce Jakub Żerebiec (BCK).

Kategoria dziewczęta do lat 10: I miejsce Julia Rutkowski (BCK), II miejsce Kinga Hurkała (Tereszpol), III miejsce Kamila Larwa (Tarnogród).

Kategoria chłopcy do lat 10: I miejsce Kamil Kręt (Tereszpol), II miejsce Wojciech Hurkała (Tereszpol), III miejsce Mikołaj Gzik (BCK).

Reklama.

Obydwa turnieje rozgrywane były w grupie open, przy czym, w pierwszym tępo gry wynosiło 15 min dla zawodnika na dystansie 9 rund, natomiast dzieci miały do dyspozycji po 10 min przy 7 rundach. Komputerowe kojarzenie par i sędziowanie sprawował jak zawsze profesjonalnie Artur Kimak.

Można stwierdzić, że zawody zdominowała młodzież – 35 zawodników nie ukończyło 18 roku życia. Ponadto uwidocznił się masowy udział szachistów z dwóch ośrodków: Biłgorajskiego Centrum Kultury (28 osób) i z Tereszpola (15 osób). Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali uhonorowani pucharami, albumami i statuetkami oraz pamiątkowymi medalami i dyplomami, które wręczali: Jerzy Buczko dyrektor RCEZ i Grzegorz Płecha skarbnik starostwa.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju i Biłgorajskie Centrum Kultury.
 
Szczegółowe wyniki:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_679/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_418/

/MS/

Tagi: szachowe mistrzostwa powiatu   powiat biłgorajski   szachy biłgoraj   szachiści biłgoraj

Zobacz także

"Park rolkarza", już działa!

Dodane: 2019-10-22 11:04 - Komentarze  (1)  czytane (362)

TAGI: park rolkarza, rolki, biłgoraj, osir biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.24.192

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Derby Łada 1945 Biłgoraj - Hetman Zamość. Goście wygrali 2:0 (FOTO)

Ponad tysiąc kibiców oglądało dzisiejszy mecz Łady 1945 Biłgoraj i Hetmana Zamość. Derbowe spotkanie odbyło się na stadionie przy ulicy Targowej. Mecz był kategorii podwyższonego ryzyka, stąd dodatkowe siły Policji. Ostatecznie jednak się okazało, że żaden z kibiców Hetmana na stadion nie wszedł. Kibicować swej drużynie chciało więcej osób niż biletów było dla klubu z Zamościa przewidziane. więcej»

Ogłoszenia