Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szachowe zmagania w Biłgoraju (WYNIKI)

Dodał: red Data: 2017-10-14 11:42:30 (czytane: 1711)

Rozegrany XXIII Memoriał Szachowy Aleksandra Bełżka nie miał tym razem w swym gronie utytułowanych mistrzów. Skład był wyrównany i pozornie słabszy niż zazwyczaj toteż szybko uznano, ze turniej nie ma faworyta. Tak się jednak nie stało.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajBardzo miłą niespodziankę sprawił niekwestionowany od ponad dziesięciu lat lider biłgorajskich szachów Dawid Dzido, wygrywając  w pięknym stylu z wynikiem 9 pkt. z 9 możliwych!! Zwycięstwo zapewnił sobie już na rundę przed końcem turnieju i to z przewagą aż dwóch pkt. Co prawda Dawid przyzwyczaił nas do dobrych rezultatów, ale ten sukces był wyjątkowo imponujący. Przez cały czas grał lekko i pewnie, z nikim nie miał gorszej pozycji nie pozostawiając szans przeciwnikom.  Ostatnio nasz mistrz pracuje poza granicami naszego kraju i w naszych „markowych” turniejach grywa sporadycznie. Zapowiedział, ze w planowanym na 26 listopada XX Jubileuszowym Turnieju z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości nie będzie mógł uczestniczyć, a szkoda, bo w ubiegłym roku w tym turnieju był drugi.

szachy_bilgoraj.JPG

Ogółem na starcie stanęło 44 Szachistów w tym siedmioro młodzików do 10 roku życia. Gościliśmy zawodników: z Dorohuska, Janowa Lub., Lublina, Przeworska, Rudnika n. Sanem, Świdnika, Tereszpola, Tomaszowa Lubelskiego i Biłgoraja. Rywalizowano w kategoriach wiekowych do lat 10, 12, 14 i 18 oraz open. Rozgrywki były prowadzone w dwóch odrębnych grupach.
A - turniej główny do lat 12, 14 i 18 oraz open gdzie grano tempem 10 minut + 5 sek. na posunięcie dla zawodnika przy dystansie 9 rund.
B - turniej dla dzieci do lat 10 był rozgrywany takim samym tempem, ale na dystansie 7 rund.

Reklama.

Kategorię open wygrał Dawid Dzido (BCK)- 9 pkt. z 9 możliwych przed Jerzym Semczukiem (Świdnik) i Maciejem Pokarowskim (AZS Lublin)- obaj po 7 pkt., Hubertem Muchą (BCK) -6,5 pkt., Tomaszem Kojderem (Przeworsk), Kamilem Ciskiem (Tomaszów  Lubelski) i Jerzym Strzałką (BCK)- wszyscy po 6 pkt. Najlepszą kobietą okazała się Anna Trybowska (Rudnik n. Sanem).

W kategorii do lat 18 triumfował Hubert Mucha przed swoim bratem Konradem (obaj BCK), a wśród dziewcząt Barbara Trybowska (Rudnik n. Sanem). Kategorię do lat 14 wygrał Kamil Cisek, przed Adrianem Michalskim (obaj Tomaszów Lubelski), Markiem Błaszczukiem (Dorohusk) i Adrianem Muchą (BCK), a wśród dziewcząt najlepiej wypadła Joanna Bielak (Tereszpol).

W kategorii do lat 12 najlepszymi okazali się Mirosław Mucha i  Jakub Rutkowski a wśród dziewcząt Julia Rutkowski (wszyscy BCK). Julia otrzymała także puchar dla najlepszej Biłgorajanki fundowany corocznie przez Adama Herdę (firma Precision Poland).

Wśród najmłodszych do lat 10 zwyciężył Kacper Koper (Tomaszów Lubelski) przed Mikołajem Gzikiem  i Erykiem Muchą (obaj BCK), Wojciechem Hurkałą (Tereszpol), Jarosławem Kycem i Michałem Sudołem (obaj BCK) w wśród dziewcząt Justyna Kojder (Przeworsk).

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali Puchary Burmistrza Miasta Biłgoraj, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta Biłgoraj i Biłgorajskie Centrum Kultury. Nagrody pieniężne ufundowali:  Adam Herda (firma Precision Poland), Tadeusz i Piotr Iwańczykowie (Zakład Usług Betoniarskich/ Biłgoraj), Aleksander Łukasz  oraz syn memorialisty Aleksander Bełżek, który corocznie funduje 100-  złotowe premie dla najlepszego juniora i seniora Biłgorajszczyzny, które tym razem otrzymali Konrad Mucha i Jerzy Strzałka (obaj BCK). Uroczystego otwarcia i podsumowania zmagań na szachownicach dokonał sekretarz Urzędu Miasta Biłgoraj Bogdan Kowalik, który wraz z Aleksandrem Bełżkiem wręczał puchary, nagrody oraz pamiątkowe medale i dyplomy.  Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, mimo iż poszczególne starca były bardzo zacięte. Zawody prowadził i sędziował Ryszard Probola z Tomaszowa Lub. Sponsorom i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawne przygotowanie i przeprowadzenie imprezy składam tą drogą serdeczne podziękowania.

/Albin Jaworski/

Tagi: turniej szachowy   szachy biłgoraj   memoriał im. aleksandra bełżka   bck biłgoraj

Zobacz także

Sport szkolny

Dodane: 2018-12-10 15:15 - Komentarze  (3)  czytane (461)

TAGI: sport szkolny, biłgoraj, sport, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.30.69

Mirellka2U (2017-10-25 11:33:13)

Musze sie wam pochwalic w koncu zrzucilam wage - 5 kilogramow. Przeszukalam chyba caly polski internet zeby znalezc cos na odchudzanie i znalazlam. Wpiszcie sobie w google: ranking srodkow odchudzajacych xxally

do (2017-10-18 11:11:40)

sam jesteś popierdułką i czytaj artykuł do końca a nie początek to po pierwsze

Łza się w oku kręci (2017-10-17 09:48:45)

Biłgorajskie szachy są słabe jak nigdy. Czasy, gdy w biłgorajskim Turnieju Roztocza grało po 120 szachistów i zawsze było kilku-kilkunastu uczestników z kategoriami i rankingami mistrzów międzynarodowych, mistrzów i kandydatów. teraz to jakieś popierdułki a nie szachiści.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia