Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Symbole narodowe. Nowa wystawa w MZB

Dodał: red Data: 2018-08-30 18:43:04 (czytane: 898)

Symbole narodowe,ich znaczenie, geneza powstania i historia wykorzystywania oraz znaczenie dla Polski - automatyka wystawy, którą oglądać można od dziś w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Na kilkunastu planszach zebrano skondensowane wiadomości, które winien znać każdy Polak.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajWystawa wypożyczona z rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej nosi tytuł "Symbole naszej historii" i jest jednym z elementów uczczenia 100-lecia niepodległości. Polski. Zapoznać się z nią można na I piętrze głównego budynku biłgorajskiego Muzeum.

symbole_narodowe_wystawa_mzb__1_.JPG

-Wystawa dedykowana jest szczególnie dzieciom i młodzieży, ale z zawartą na niej wiedzą zapoznać się mogą także osoby nieco starsze. W tym ważnym dla naszego kraju można sobie przypomnieć i poszerzyć swą wiedzę związaną z polskimi symbolami narodowymi i odznaczeniami, a więc także z tym jak należy pojmować i manifestować patriotyzm. Wystawa obejmuje niemal całą historię Polski - zaznacza Dorota Skakuj, dyrektor biłgorajskiego Muzeum.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: mzb w biłgoraju   symbole naszej historii   muzeum ziemi biłgorajskiej w biłgoraju   wystawa symbole naszej historii w biłgoraju

Zobacz także

Plac zabaw od Mikołaja

Dodane: 2018-12-10 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (212)

TAGI: plac zabaw, smólsko, gmina biłgoraj, otwarte strefy aktywnościKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.91.90.122

(2018-08-31 18:02:45)

A to blisko mu do naszego burmistrza

j 64 (2018-08-31 10:47:22)

Marszałek Piłsudski, gdy był u szczytu władzy w 1927 roku wbił w skrzydła Orła Białego w Godle Polski dwa gwoździe masońskie – dwa pentagramy satanistyczne i zabrał mu koronę z krzyżem. Hymnem Polski ustanowił „Mazurka Dąbrowskiego” pieśń Legionów Polskich we Włoszech z czasów Napoleońskich. Pieśń bez odniesienia do Boga, pokładająca całą nadzieję w ludziach, napisana przez masona Józefa Wybickiego. W witrynie Wielkiego Wschodu czytamy: „Wspominając o wolnomularskich powiązaniach Dąbrowskiego i Wybickiego, należy pamiętać o szczególnie wyeksponowanej w Legionach Polskich we Włoszech symbolice masońskiej. Faktem jest, że główne hasła rewolucji francuskiej (i do dziś obowiązujące w tym kraju): Wolność, Równość, Braterstwo, a także legionowe „Wszyscy ludzie wolni są bracia", wywodzą się z ruchu wolnomularskiego, są kośćcem idei masońskiej.”

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia