Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Święto strażaków (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-05-25 16:09:50 (czytane: 2568)

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju odbyły się uroczystości związane z dniem strażaka. Świętowanie rozpoczęło się od Mszy świętej, a następnie odbyła się uroczysta akademia. Były także awanse, odznaczenia i pokaz sprzętu, którym biłgorajska jednostka dysponuje.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajUroczystościom przewodniczył Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju, brygadier Wiesław Krent. Wśród gości obecny był poseł Piotr Olszówka, asystentka poseł Agaty Borowiec, zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP starszy brygadier Szczepan Goławski, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i Lasów Państwowych oraz strażacy ochotnicy. Komendant Wiesław Krent, przybliżył historię powstania i działalności na przestrzeni minionego wieku Straży Pożarnej w Biłgoraju, mówił o wkładzie druhów w zrywy narodowościowe i działania zmierzające do odzyskania niepodległości. Wspomniał także tych, którzy odeszli już na wieczną służbę. Dziękował także strażakom i personelowi cywilnemu za pracę i poświęcenie, życzył pomyślności i bezpieczeństwa podczas akcji.

wieslaw_krent.JPG

Mówiąc o pracy jednostki podkreślał: -Nie mamy się czego wstydzić, na bieżąco modernizujemy i zakupujemy nowy specjalistyczny sprzęt, do tego cały czas podnosimy kwalifikacje strażaków, współpracujemy z jednostkami OSP z Powiatu Biłgorajskiego oraz instytucjami by zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

olszowka_piotr.JPG

-Wszystkim strażakom z okazji ich majowego święta pragnę złożyć wyrazy wdzięczności za ciężką pracę. Jestem pewien, że nasi strażacy wykonują swą misję z powołania. Jako strażak ochotnik, ale i jako poseł widzę ich zaangażowanie i poświęcenie, zabiegi by mieć nowoczesny i specjalistyczny sprzęt, ale przede wszystkim widzę w nich strażackiego ducha. Ducha, który nie lęka się niebezpieczeństw gdy trzeba ratować ludzkie życie, zdrowie i mienie, widzę ducha poświęcenia i służby, ducha odpowiedzialności, ducha pokory - mówił poseł Piotr Olszówka. List od poseł Agaty Borowiec odczytała i na ręce Komendanta Powiatowego złożyła jej asystentka.

Reklama.

Okolicznościowe adresy wystosowali także Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk i Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Grzegorz Alinowski. -Przyjmijcie Państwo podziękowań oraz wyrazy szczerego uznania za dar Państwa codziennej służby. Służby w pełni bezinteresownej, nie zważającej na wszelkie podziały czy uprzedzenia. Państwa praca stanowi dla nas wszystkich szkołę poświęcenia i bezgranicznej miłości do bliźniego. Państwa odwaga, odpowiedzialność oraz chęć niesienia pomocy jest godna podziwu i najwyższego uznania - napisał Gmitruczuk.

dzien_strazaka_1.JPG

Z kolei Komendant Wojewódzki w przesłanym adresie napisał: -Życzę, by ta niebezpieczna służba, której się podjęliście była dla was źródłem satysfakcji. Aby po powrocie do domu, towarzyszyło Wam poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Waszym rodzinom i przyjaciołom dziękuję za wspieranie działań w dziele poprawy wspólnego bezpieczeństwa oraz umacniania ochrony przeciwpożarowej naszego Województwa. W imieniu władz samorządowych głos zabrał Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak. Mówił o o wdzięczności społeczeństwa względem strażaków. Przytoczył także statystyki obrazujące działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

dzien_strazaka_1_1.JPG

Dzień strażaka był także dogodną okazją do wręczenia awansów oraz odznaczeń i wyróżnień:

Do stopnia młodszego brygadiera awansowany został:
1. st. kpt. Albert Kloc.
Do stopnia aspiranta sztabowego awansowany został:
1. st. asp. Adam Czerwonka.
Do stopnia aspiranta awansowani zostali:
1. mł. asp. Zbigniew Popowicz;
2. mł. asp. Michał Przytuła;
3. mł. asp. Marek Rycerz.

Do stopnia ogniomistrza awansowani zostali:
1. mł. ogn. Grzegorz Grzyb;
2. mł. ogn. Albert Podolak.

dzien_strazaka_2.JPG

Do stopnia młodszego ogniomistrza awansowani zostali:
1. st. sekc. Marcin Blacha;
2. st. sekc. Jarosław Szeptuch;
3. st. sekc. Mirosław Wyrwa.

Do stopnia starszego strażaka awansowani zostali:
1. str. Łukasz Szpinda;
2. str. Paweł Zgórka.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 74

Tagi: dzień strażaka   święto strażaków   kp psp biłgoraj   straż pożarna biłgoraj

Zobacz także

'Ósemka' Janusza Różańskiego

Dodane: 2018-10-18 21:56 - Komentarze  (28)  czytane (3892)

TAGI: janusz różański, kandydat na wójta gminy biłgoraj, wybory samorządowe 2018, kampania wyborczaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.247.42

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

Voucher do food trucka

bilgoraj.com.pl poleca

Black Red White S.A. na sprzedaż?

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje i spekulacje...

60 lat Spółdzielni Mieszkaniowej 'Łada' w Biłgoraju (WYWIAD)

W tym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa "Łada" w Biłgoraju świętuje...

40. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II (AUDIO)

Annuntio vobis gaudium magnum - Habemus Papam - Eminentissimum...

'Prawica Biłgorajska+'. Wiara, rodzina, rozwój

Tworząc Komitet Wyborczy "Prawica Biłgorajska+" w Powiecie Biłgorajskim...

Piesze i rowerowe 'powitanie jesieni

Kilkudziesięciu mieszkańców Biłgoraja i okolic skorzystało z zaproszenia...

Ludowe pieśni rozbrziały w Biłgoraju (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki...

Ogłoszenia